Како да се користи Jasper.ai за да се создаде рекламна копија со висока конверзија

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Во денешниот конкурентен дигитален маркетинг пејзаж, поважно е од кога било да се создаде висококвалитетна рекламна копија која ќе се издвојува од толпата. Но, создавањето на ефективна реклама копија може да биде одзема време и предизвикувачки, дури и за искусни писатели.

Од 39 $/месечно (5 дена бесплатен пробен период)

Регистрирајте се сега и добијте 10,000 БЕСПЛАТНИ бонус кредити

Тука влегуваат писателите на вештачка интелигенција како Jasper.ai. Писателите на вештачка интелигенција се компјутерски програми кои можат да генерираат текст, да преведуваат јазици, да пишуваат различни видови креативна содржина и да одговорат на вашите прашања на информативен начин. Тие можат да се користат за создавање многу различни типови на содржина, вклучително и копирање на реклами.

Јаспер.ai
Неограничена содржина од 39 $/месечно

# 1 Алатка за пишување со вештачка интелигенција за побрзо, подобро и поефикасно пишување целосна, оригинална и плагијат содржина. Пријавете се на Jasper.ai денес и искусете ја моќта на оваа врвна технологија за пишување со вештачка интелигенција!

Позитивни:
 • 100% оригинална целосна содржина и без плагијат
 • Поддржува 29 различни јазици
 • 50+ шаблони за пишување содржини
 • Пристап до AI Chat + AI Art алатки
Конс:
 • Без бесплатен план

Има многу придобивки од користењето на AI писател за копирање на реклами. Еве неколку од најважните:

 • Забрза: Писателите на вештачка интелигенција можат да генерираат копија од реклами во дел од времето што би ви било потребно сами да ја напишете. Ова може да ви заштеди многу време и енергија, особено ако создавате многу копии од реклами.
 • Креативност: Писателите на вештачка интелигенција можат да смислат нови и креативни идеи за вашата реклама. Ова може да ви помогне да се издвоите од конкуренцијата и да го привлечете вниманието на вашата целна публика.
 • точност: Писателите на вештачка интелигенција се обучени за огромна база на текст, така што можете да бидете сигурни дека вашата реклама ќе биде точна и без грешки. Ова е важно за градење доверба со вашата целна публика.
 • Приспособливост: Писателите на вештачка интелигенција можат да се размерат за да ги задоволат вашите потреби, без разлика колку е голем или мал вашиот бизнис. Ова значи дека можете да користите писател за вештачка интелигенција за да креирате копија од реклами за која било кампања, без разлика колку е голема или сложена.

Ако барате начин да креирате висококвалитетна копија на реклами брзо и лесно, тогаш пишувачот на вештачка интелигенција е одлична опција за разгледување. Jasper.ai е еден од водечките пишувачи на вештачка интелигенција на пазарот. Лесен е за користење и достапен, и може да ви помогне да креирате копија од реклами што е ефикасна и привлечна.

Што е Jasper.ai?

Почетна страница jasper.ai

Jasper.ai е софтвер за пишување со вештачка интелигенција користејќи голем јазичен модел (LLM) кој може да генерира текст, да преведува јазици, да пишува различни видови креативна содржина и да одговори на вашите прашања на информативен начин. Се напојува со вештачка интелигенција и е обучен на огромна база на податоци од текст и код.

Jasper.ai може да се користи за различни задачи, вклучувајќи:

 • Пишување реклама копија
 • Креирање маркетинг содржина
 • Преведувајќи јазици
 • Пишување различни видови креативна содржина, како што се песни, приказни и сценарија
 • Одговарајќи на вашите прашања на информативен начин

Jasper.ai е моќна алатка која може да ви помогне да заштедите време и да ја подобрите вашата продуктивност. Лесен е за употреба и достапен, што го прави одлична опција за бизниси од сите големини.

Ако барате начин да го подобрите процесот на креирање содржина, Jasper.ai е одлична опција за разгледување.

Како да креирате копија од реклами со Jasper.ai

jasper.ai генератор на копии за реклами

Еве ги чекорите за тоа како да го користите Jasper.ai за да креирате копија на реклами со висока конверзија:

 1. Изберете шаблон. Jasper.ai нуди различни шаблони за различни типови на копии на реклами. На пример, можете да изберете образец за лансирање на нов производ, кампања за генерирање на потенцијални клиенти или продажба на производ.
 2. Внесете ги деталите за копијата на вашата реклама. Откако ќе изберете шаблон, ќе треба да ги внесете деталите за копијата на вашата реклама. Овие информации ќе го вклучуваат името на вашиот производ или услуга, вашата целна публика и вашиот буџет.
 3. Прегледајте и уредете ја вашата реклама копија. Откако Jasper.ai ќе ја генерира вашата реклама копија, ќе треба да ја прегледате и уредите. Ова е важно за да се осигурате дека вашата реклама е точна, без грешки и ефективна.

Еве неколку примери на копија од реклами генерирана од Jasper.ai:

Лансирање на нов производ

 • Наслов: Ви го претставуваме новиот [име на производот]!
 • Тело копија: [име на производот] е најновата и најдобрата во [категоријата на производи]. Совршено е за [целна публика]. Нарачајте го вашето денес!

Водечка генерација кампања

 • Наслов: Сакате да дознаете повеќе за [производ или услуга]?
 • Тело копија: пополнете го формуларот подолу за да дознаете повеќе за [производ или услуга]. Ќе ви испратиме бесплатна е-книга со сите информации што ви се потребни.

Продажба на производи

 • Наслов: [Име на производот] е во продажба сега!
 • Тело копија: Заштедете 50% на [име на производот] денес! Ова е најдобрата цена што ќе ја најдете цела година. Нарачајте го вашето сега!

Еве неколку дополнителни совети за користење на Jasper.ai за создавање копија од реклами:

 • Бидете јасни за вашите цели. Што сакате да постигне вашата реклама? Дали сакате да генерирате потенцијални клиенти, да ја зголемите свесноста за брендот или да ја поттикнете продажбата?
 • Знајте ја вашата целна публика. До кого се обидувате да допрете со вашата реклама копија? Кои се нивните потреби и желби?
 • Користете силни визуелни елементи. Визуелните слики можат да помогнат да се привлече вниманието и да се направи вашата реклама понезаборавна.
 • Тестирајте и повторувајте. Откако ќе ја креирате вашата реклама копија, тестирајте ја и видете како функционира. Направете промени по потреба за да ги подобрите вашите резултати.

Следејќи ги овие совети, можете да го користите Jasper.ai за да креирате копија од реклами што е ефективна и привлечна.

Ако сте заинтересирани да го испробате Jasper.ai, можете да се регистрирате за бесплатен пробен период денес. Само посетете ја веб-локацијата Jasper.ai и кликнете на копчето „Започни бесплатен пробен период“..

Суд:

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.