Најдобар Upwork Алтернативи

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Upwork е платформа каде што бизнисите, и големите и малите, можат да вработуваат искусни freelancerда ги завршите важните работи. Upwork е одлично место за наоѓање квалитетни таленти со прифатлива цена, но треба да знаете дека има и подобри Upwork алтернативи ⇣ таму.

Помеѓу $60-$200+ на час

Ангажирајте ги првите 3% од хонорарните таленти од целиот свет

Без разлика дали ви треба UX или веб дизајн, WordPress развој, или претпријатие на ниво на софтверска апликација, постојат талентирани freelancerе на Upwork кој може да го направи тоа.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе Upwork. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Врв Upwork Алтернативи во 2024 година

Дали има подобри Upwork алтернативи таму? Да тие се. Еве листа на сајтови како Upwork да ви помогне да најдете добар квалитет freelancerи талент за да му помогнете на вашиот бизнис да расте.

На крајот од оваа листа, наведов два од најлошите хонорарни пазари што треба да избегнувате да ги користите по секоја цена.

ДЕЛ

Ангажирајте ги првите 3% од хонорарните таленти од целиот свет

Помеѓу $60-$200+ на час

1. Топтал (најми го „Најдоброто од најдобрите“ Freelancers)

топтална почетна страница

Зошто да користите Toptal наместо Upwork

Ако сакате да се ангажирајте ги Топ 3% од расположивите таленти, тогаш Топтал е начинот на кој треба да се оди.

Иако freelancers на нивната платформа се малку поскапи од Upwork, тие се едни од најдобрите во она што го работат и можете да бидете сигурни дека ќе ја завршат работата и ќе ја завршат добро.

На Toptal, можете да ангажирате експерт freelancerво речиси секоја индустрија, на пример, можете да вработите:

Зошто да го користите Upwork Наместо Топтал

Ако буџетот ве загрижува и не сте во ред со вработување на помалку искусни freelancerс, тогаш Upwork е начин да се оди.

Резиме: Toptal е платформа фокусирана на поврзување на бизниси со врвни хонорарни професионалци, особено во развој на софтвер, дизајн и финансии. Неговиот ригорозен процес на скрининг гарантира дека клиентите се совпаѓаат со висококвалификувани и искусни freelancers, што го прави главен избор за висококвалитетна работа.

Подготвени за вработување Топ 3% Freelancers? Пробајте го Топтал

Изградете го вашиот следен проект со врвните 3% од светските freelancerе на Топтал. Искусете таленти од највисоко ниво и процес на вработување практично без ризик.

2. Fiverr (Поевтино Upwork Алтернатива)

fiverr Главна страница
 • Официјален веб-сајт: www.fiverr. Со
 • Познат по евтините услуги од 5 долари.
 • Категориите на услуги се движат од Графички дизајн до Подкаст хостинг и Уредување.

Зошто да го користите Fiverr Наместо Upwork

Fiverr. Со најдобро е кога сакате да ја завршите работата што не бара многу прилагодување, како што се гласовни пораки, анимации, едноставни графички дизајни, уредување на подкаст итн.

Fiverr на нуди врв freelancerи кои се проверени и рачно проверени за ѕвезден квалитет и услуга.

Зошто да го користите Upwork Наместо Fiverr

Ако сакате да завршите некоја прилагодена работа, тогаш Upwork е многу подобро отколку Fiverr.

Резиме: Fiverr е разновиден хонорарен пазар кој нуди услуги во различни категории, со уникатен предлог за продажба на евтини свирки кои почнуваат од само 5 долари. Привлекува бизниси и поединци кои бараат економични и ефикасни решенија за задачи кои се движат од графички дизајн до создавање содржина.

Подготвен да го најде врвот Freelancers? Обидете се Fiverr

Истражете низа економични услуги на Fiverr. Без разлика дали ви треба графички дизајн, уредување на подкаст или нешто друго, најдете a freelancer за да се задоволат потребите на вашиот проект.

3. Freelancer.com (Најдобро за економични експерти)

freelancer Главна страница
 • Официјален веб-сајт: www.freelancer. Со
 • Пристап до 32 милиони професионалци freelancers.
 • Овозможува натпревари за дизајн каде што можете да го изберете дизајнот што најмногу ви се допаѓа.

Зошто да го користите Freelancer.com наместо Upwork

Freelancer, како еден од најдобрите Upwork конкуренти, нуди пристап до повеќе freelancers отколку Upwork. Можете исто така да објавувате конкурси за дизајн каде freelancerОд целиот свет објавуваат дизајнерски работи и вие го наградувате дизајнерот чија работа најмногу ви се допаѓа.

Зошто да го користите Upwork Наместо Freelancer. Со

Upwork е сличен на Freelancer на многу начини. Ако сакате работата да се заврши евтино и брзо, повелете Upwork.

Резиме: Freelancer.com е пазар од големи размери со милиони корисници, кој нуди услуги во различни области како што се развој на софтвер, пишување и дизајн. Поддржува повеќе формати на проекти, вклучувајќи натпревари, работа на час и проекти засновани на пресвртници, кои се грижат за широк спектар на клиенти и freelancers.

Подготвен да го најде врвот Freelancers? Обидете се Freelancer. Со

Започнете го вашиот проект со Freelancer.com и допрете во базен од над 56 милиони професионалци. Од дизајн до програмирање, пронајдете го совршеното совпаѓање за вашите потреби.

4. YouTeam

почетната страница на youteam
 • Официјален веб-сајт: youteam.io
 • YouTeam е платформа за градење далечински тимови на инженери од светска класа.
 • Ангажирајте ги најдобрите програмери од проверени аутсорсинг агенции во Источна Европа и Латинска Америка.

YouTeam е пазар за вработување на далечински програмери со полно работно време од проверени и врвни агенции за аутсорсинг во Источна Европа и Латинска Америка, познат по тоа што користи локални таленти со врвен квалитет кои можат да понудат многу пониски стапки од оние во САД или ОК.

Зошто да користите YouTeam наместо Upwork

Upwork е пазар за freelancerс. YouTeam, од друга страна, е платформа за ангажирање врвни програмери и инженери од аутсорсинг агенции што нема да ги најдете на хонорарни портали како Upwork. Сите компании во базенот на таленти на YouTeam мора да поминат низ ригорозен процес на проверка и длабинска анализа.

Зошто да го користите Upwork Наместо YouTeam

Upwork е freelancer платформа каде што активно треба да го изберете вистинскиот freelancerврз основа на предлози. Freelancerе на Upwork обично работат на повеќе проекти но на YouTeam ќе ви бидат доделени посветени ресурси со полно работно време.

Резиме: YouTeam е платформа која е специјализирана за обезбедување на претходно проверени хонорарни развојни тимови за бизниси. Ги поврзува клиентите со програмерите од агенциите за аутсорсинг на софтвер, обезбедувајќи високо ниво на експертиза и беспрекорна проектна соработка.

5. WorkHoppers

почетната страница на workhoppers
 • Официјален веб-сајт: www.workhoppers.com
 • Вработи локално freelancerсе совпаѓа со алгоритам за вас.
 • Не наплаќа никакви провизии.

Зошто да користите WorkHoppers наместо Upwork

WorkHoppers ви помага да вработите локални freelancers за секаков вид на работа почнувајќи од графичка дизајн на веб развој.

Најдобриот дел од оваа услуга е што тие не ви наплаќаат ништо за вработување и работа freelancerе на платформата.

Зошто да го користите Upwork Наместо WorkHoppers

Upwork нуди пристап до глобалната заедница на freelancerда изберете од. За разлика од WorkHoppers, вие можете да изберете freelancerврз основа на предлози.

Резиме: WorkHoppers е хонорарен пазар дизајниран за локална работа на лице место и го нагласува појавувањето freelancerи клиенти врз основа на вештини, локација и компатибилност на стилот на работа. Тоа ја олеснува директната комуникација помеѓу страните, што го прави идеален избор за бизниси кои бараат лична соработка.

6. 99Дизајни

Почетна страница 99 дизајни
 • Официјален веб-сајт: www.99designs.com
 • Дом на некои од најдобрите веб и графички дизајнери на планетата.
 • Дозволува натпревари каде што најдобрите дизајнери на платформата се натпреваруваат за да создадат најдобар дизајн.

Зошто да користите 99 дизајни наместо Upwork

99Designs е една од најдобрите платформи кога станува збор за дизајнерската работа. Ако сакате да работите со најдобрите дизајнери на Интернет, тогаш ова е местото каде што треба да одите.

Најдобриот дел од оваа платформа е тоа што ви овозможува да организирате натпревар за дизајн каде што сите дизајнери на платформата можат да поднесат дизајн и можете да го наградите оној што најмногу ви се допаѓа.

Зошто да го користите Upwork Наместо 99 Дизајни

Ако сакате да се направи нешто што не е дизајнирано, тогаш Upwork има смисла. Или ако сакате да добиете некоја графика дизајнирана за евтино, тогаш 99Designs можеби не е најдоброто место за гледање.

Резиме: 99Designs е платформа посветена на поврзување на клиенти со хонорарни дизајнери преку конкурси за дизајн и директно вработување. Специјализиран за различни дизајнерски дисциплини, како што се дизајн на лого, веб и пакување, 99Designs е популарен избор за бизниси на кои им е потребна креативна работа.

Барате висококвалитетни веб и графички дизајнери? Обидете се со 99Designs

Истражете го светот на можности за дизајн со 99Designs. Стартувајте натпревари, ангажирајте се со дизајнери од највисоко ниво и пронајдете го вашиот совршен дизајн.

7. Талент на Хабстаф

hubstaff талент
 • Официјален веб-сајт: talent.hubstaff.com
 • Изнајмување freelancerи бесплатно од целиот свет.
 • Freelancerсо вештини кои се движат од развој на апликации за Android до маркетинг на социјалните медиуми.

Зошто да го користите талентот Hubstaff наместо Upwork

Оваа платформа е бесплатен начин за наоѓање и работа со freelancerи од целиот свет. Платформата нуди пристап до над 66,000 freelancerи од целиот свет.

Зошто да го користите Upwork Наместо Hubstaff Talent

Hubstaff е новодојденец на пазарот и затоа има помал избор на freelancers да понуди од Upwork.

Резиме: Hubstaff Talent е платформа која се одликува freelancerи агенции кои нудат услуги во области како развој на веб, маркетинг и дизајн. Без надоместоци или ознаки, тој обезбедува рентабилно решение за клиентите додека ја олеснува директната комуникација помеѓу страните.

8. Символност

почетната страница на getcredo
 • Официјален веб-сајт: www.getcredo.com
 • Ангажирајте оптимизација, ППЦ и агенции за дигитален маркетинг и високи консултанти.
 • Само претходно проверени и проверени агенции и консултанти.

Зошто да користите Credo наместо Upwork

За разлика од Upwork, тимот на Credo ви помага и ве води низ целиот процес на ангажирање на најдобрите SEO, PPC и дигитални маркетери за вашата работа. Credo ќе ви одговара со рачно избрани провајдери за дигитален маркетинг од нивната ексклузивна мрежа, врз основа на потребите на вашиот проект.

Credo е бесплатен за бизнисите да го користат за да се совпаднат со вистинските претходно проверени провајдери.

Зошто да го користите Upwork Наместо Кредо

Upwork ви нуди пристап до freelancerсо вештини од сите видови, вклучувајќи дигитален маркетинг и продажба.

Ако сакате да работите со сите freelancerе на едно место или сакате да завршите некоја работа за евтино Upwork е најдобрата опција.

Резиме: Credo е пазар кој се фокусира на поврзување на бизниси со претходно проверен дигитален маркетинг freelancerи агенции. Тој го нагласува квалитетот пред квантитетот со тоа што рачно избира професионалци врз основа на нивните докажани искуства, што го прави одличен избор за проекти поврзани со маркетинг.

Ангажирајте врвни оптимизација, PPC и дигитални маркетери без напор! Пробајте го Credo

Подигнете го вашиот дигитален маркетинг со Credo. Усогласете се со претходно проверени специјалисти за оптимизација, PPC и дигитален маркетинг прилагодени за потребите на вашиот проект.

9. гуру

почетната страница на гуру
 • Официјален веб-сајт: www.guru.com
 • Платформа со над 3 милиони freelancerи можете да вработите.
 • Овозможува плаќање по час, пресвртници и задачи.

Зошто да користите Гуру наместо Upwork

Гуру нуди пристап до над 3 милиони freelancerе од целиот свет. Можете да ангажирате искусни freelancerе за се, од дизајн на лого до инженерство на звук.

Зошто да го користите Upwork Наместо Гуру

Ако сакате пристап до поширок спектар на freelancers и сакаат работа за евтини, тогаш Upwork е подобра опција.

Резиме: Гуру е хонорарна платформа која се грижи за широк спектар на индустрии, нудејќи карактеристики како што се пресвртници на проектот, безбедни плаќања и алатки за соработка. Со својот обемен freelancer база и кориснички интерфејс, Гуру е сигурна опција за бизниси кои бараат различни професионални услуги.

Најлошите хонорарни пазари (што треба да ги избегнувате по секоја цена)

Постојат многу различни начини за наоѓање freelancerда работи за вас, а онлајн пазарите се популарна опција. Сепак, не сите пазари се создадени еднакви. Некои се многу подобри од другите во однос на квалитетот на работата, платата и комуникацијата. Еве некои од најлошите хонорарни пазари во моментов:

1. Конкер

конкер

Конкер е пазар за хонорарни услуги. Тоа е место каде што freelancerможат да ги наведат своите услуги и цени. Најголемата предност за користење на хонорарен пазар како Конкер е тоа што ви овозможува да видите како freelancer изведена во минатото со гледање на прегледите. Исто така, не треба да се прашувате што точно freelancer ќе направи затоа што понудените услуги се исти за сите.

Конкер во основа е клон на Fiverr но едноставно не толку добро. Ако водите онлајн бизнис и сте ангажирале многу freelancerод пазар на услуги како Fiverr or Upwork, веројатно сте налетале на барем една или две лоши freelancers.

Но, со Конкер не е еден или два туку мнозинство. Повеќето услуги што ќе ги видите на Konker се од freelancerкои штотуку почнуваат. Изгледа дека воопшто немаат искуство. И не треба да одите подалеку од првата страница за да ги најдете овие услуги.

Исто како и Fiverr, Конкер им дозволува на своите продавачи да продаваат услуги во многу различни категории, но неговата најпопуларна категорија е дигитален маркетинг. Може да се каже и дека Конкер во основа е само за услуги за дигитален маркетинг, што не значи дека тоа е лошо, но повеќето услуги наведени на Konker се некако спам и главно поврзани со оптимизација.

Повеќето од овие услуги за оптимизација нудат да „измамат“ Google да ви се допадне вашата веб-страница. Ако веќе не го знаете ова, Google мрази да се измами. Тие го мразат толку многу што ако пробате услуга за оптимизација за спам и ја насочите кон вашата веб-страница, вашата веб-страница може да испадне од Google целосно засекогаш.

Платформата е навистина кабриолет и нема процес на проверка за freelancers. Секој може да објави хонорарна свирка на платформата дури и ако воопшто нема искуство.

Не велам дека Конкер е лош или дека никогаш не треба да го пробате самиот Конкер. Конкер едноставно ги наведува услугите што ги продаваат трети лица. Конкер како платформа е одличен. Работи навистина добро. Но, повеќето од услугите што можев да ги најдам на оваа платформа се однесуваа на оптимизација за црна шапка насочена кон измама Google.

Тоа се единствените услуги кои имаат каков било вид прегледи на нив. Сите други понудени услуги се или навистина глупави или воопшто немаат критики. Поддршката е страшна. Постојат десетици прегледи на Konker каде што клиентите се жалат на ужасната поддршка на корисниците.

Ако барате да купите услуги за оптимизација за црна капа, Konker може да биде одлично место. Постојат десетици од овие услуги наведени, а повеќето од нив имаат прегледи со 5 ѕвезди. Но, бидете предупредени дека овие тактики за оптимизација речиси никогаш не функционираат и во случаи кога тие работат речиси секогаш резултираат со целосно отфрлање на вашата веб-страница Google. Силно би препорачал да не купувате какви било услуги за оптимизација за црна капа.

Ако барате да вработите freelancerЗа да го развиете вашиот онлајн бизнис, топло би препорачал да го погледнете други хонорарни пазари како што се Fiverr. Тие се подобри од Конкер во секој поглед.

Конкурентите на Konker се во бизнис долго време и многу ги подобрија своите платформи со текот на годините. Нивната поддршка е многу подобра и имаат многу функции кои ве штитат од измама од продавачите.

2. Servicescape

Servicescape

Servicescape е платформа која ви помага да најдете freelancers. Постојат четири категории на услуги кои се нудат на оваа веб-локација: пишување, уредување, преведување и графички дизајн. За разлика од другите слични хонорарни пазари, Servicescape не нуди услуги во сите категории. Имаат само freelancerе во четири категории.

Servicescape е во бизнис повеќе од 20 години, но неговата платформа е сè уште во минатото. Платформата е некако незгодна и изгледа многу застарена. Нему му недостасуваат многу карактеристики што ги нудат другите хонорарни пазари. На пример, тие немаат а freelancer систем за совпаѓање. Многу други платформи ви одговараат со a freelancer врз основа на вашите потреби. И овие freelancerСкоро секогаш прават одлична работа.

Можете да го прелистувате нивниот директориум на freelancerи вработете секој што ви се допаѓа. FreelancerНаведете ги нивните цени однапред, така што нема потреба да губите време во е-пошта напред-назад за да ја пронајдете цената.

Едно нешто што не ми се допаѓа кај Servicescape е тоа што не ви дозволува да објавувате свирки како што прават другите платформи. Други платформи ви дозволуваат да објавувате свирка и freelancerсе однесуваат на вашата свирка со цитати. Ова ви дава подобар избор на freelancerда изберете од. На Servicescape, вие сте сами. Мора да најдете а freelancer себе си од нивниот огромен директориум на freelancers.

Servicescape има многу однапред дефинирани услуги. А freelancer можат да ги додадат овие однапред дефинирани услуги на нивниот профил заедно со цената што би ја наплатиле за нив. Можете исто така да изберете да направите сопствен проект ако сакате.

Иако Servicescape има ѕвездена репутација, на freelancerна оваа платформа не се евтини. Повеќето freelancerна оваа платформа имаат одлични ингеренции. Тие отидоа на добар колеџ и ја проучуваа услугата што ја продаваат. Тие исто така имаат полно работно време во некои големи компании.

Видов хонорарен писател кој исто така работи во PBS. Овие freelancerМожеби се навистина добри во она што го прават, но ќе ве чини една рака и една нога да ги ангажирате. Освен ако не водите бизнис од повеќе милиони долари, овие цени најверојатно се надвор од вашиот буџет. Има многу други платформи кои не само што се подобри од Servicescape туку и поевтини.

Servicescape ви овозможува да го ангажирате најдоброто од најдобрите freelancerво пишување, уредување, превод и графички дизајн. Овие freelancerсе меѓу првите 5% во својата област. Тие се исто така многу скапи за работа. За цената на една статија на Servicescape, веројатно можете да добиете 5 или 6 на други хонорарни пазари. Квалитетот може да биде малку (незабележливо) помал, но ќе заштедите многу пари.

Што е Upwork

Upwork (поранешен Elance-oDesk) е хонорарен пазар каде што бизнисите објавуваат хонорарни работни места кои freelancers на платформата може да аплицираат за.

upwork Главна страница

Откако ќе објавите хонорарна работа со некои детали, freelancerПријавете се на вашиот оглас за работа со предлози кои вклучуваат понуда за цена.

Потоа, можете да изберете a freelancer по избор од предлозите за работа.

Предности на Upwork

Upwork има илјадници активни freelancerе на својата страница. Без оглед на работата што треба да ја завршите, лесно ќе најдете квалификувани freelancers за задачата.

upwork карактеристики

Нивната платформа ви нуди лесен начин за пораки и управување со сите ваши freelancerи плаќањата се вршат преку систем за зачувување развиен од Upwork себе.

Прашања и Одговори

Кои се клучните фактори што треба да ги земете предвид при изборот на најдобрата хонорарна платформа за вашиот бизнис?

Кога ја разгледувате најдобрата хонорарна платформа за вашиот бизнис, од суштинско значење е да се измери процесот на вработување, проектните системи и алатките за управување со проекти што ги нуди платформата.

Хонорарните платформи кои обезбедуваат интерфејс лесен за користење за објавување огласи за работни места, филтрирање freelancerСпоред нивото на вештина и заштитата на безбедноста на плаќањето, се од суштинско значење за да може лесно да се најде вистинскиот талент за вашиот проект.

Дополнително, користењето на алатката за управување со проекти ја консолидира целата ваша комуникација, датотеки и рокови во една безбедна платформа, одржувајќи го вашиот проект на вистинскиот пат и рационализирајќи го работниот тек. Имајќи ги предвид овие размислувања, постојат различни хонорарни платформи од кои можете да изберете, а онаа што најдобро одговара ќе зависи од вашите уникатни деловни потреби.

Кои се некои од најдобрите хонорарни платформи за дизајнерски услуги, освен Upwork?

Upwork е популарна хонорарна платформа за дизајнерски услуги. Сепак, тоа не е единствената опција за бизниси и поединци кои бараат услуги поврзани со дизајн.

Две други одлични опции се Fiverr и PeoplePerHour. Fiverr е платформа која обезбедува услуги за дизајн како што се графички дизајн, дизајн на лого и веб дизајн. Има директен систем за нарачки и обработка и е познат по своите достапни цени.

Од друга страна, PeoplePerHour е уште една одлична платформа која е специјализирана за графички дизајн, веб дизајн и маркетинг услуги. Нуди транспарентни цени, така што клиентите точно знаат колку треба да платат за секој проект.

Како заклучок, постојат многу одлични алтернативи за Upwork за бизниси и поединци кои бараат услуги поврзани со дизајнот, и двете Fiverr и PeoplePerHour вреди да се разгледаат.

Кои се некои суштински карактеристики и придобивки што треба да ги бараат бизнисите кога бараат хонорарна платформа различна од Upwork?

Кога барате хонорарна платформа, од суштинско значење е да се земат предвид карактеристиките и придобивките како што се услуги на клиентите, безбедност на плаќање, системи за оценување, системи за плаќање и нивоа на вештини.

Обезбедувањето на платформата што ќе ја изберете обезбедува доверлива услуга за клиентите е од витално значење, бидејќи помага да се осигурате дека сите проблеми што ги имате со платформата или freelancerтие се навремено решени. Безбедноста на плаќањето е уште една клучна карактеристика што треба да ја барате бидејќи помага да се осигурате дека вашите финансиски информации се заштитени за време на трансакциите.

Добриот систем за оценување е исто така суштински бидејќи ви помага да ги одредите вештините и стручноста на потенцијалот freelancerс. Платежните системи кои се флексибилни и лесни за употреба го олеснуваат плаќањето freelancerе безбедно и ефикасно.

И на крај, изборот на платформа која нуди широк опсег на нивоа на вештини е од клучно значење бидејќи ви обезбедува пристап до разновидна група на freelancerи со различни нивоа на експертиза, што ви овозможува да го пронајдете најдоброто совпаѓање за вашиот проект.

Севкупно, земајќи ги предвид овие карактеристики и придобивки кога ја барате најдобрата хонорарна платформа ќе обезбеди да ја пронајдете онаа што ги задоволува вашите специфични потреби.

Која е целната публика на хонорарни платформи освен Upwork?

Хонорарни платформи како што се Fiverr, PeoplePerHour и Гуру се грижат за разновидна публика на поединци и бизниси кои сакаат да вработат freelancers.

Сепак, примарна целна публика на хонорарни платформи се сопствениците на бизниси. Сопствениците на бизниси континуирано бараат начин да ангажираат квалификувани работници, да ги намалат трошоците без да го жртвуваат квалитетот и да ја подобрат продуктивноста.

Хонорарните платформи нудат решение за сите овие прашања преку обезбедување пристап до огромен базен на талентирани freelancerи со разновидни групи на вештини, пристапни цени и практичност за работа од далечина.

Дополнително, со хонорарните платформи, сопствениците на бизниси можат лесно да пребаруваат и филтрираат низ кандидатите според специфичните барања на проектот, што го олеснува наоѓањето на вистинското совпаѓање за нивните проекти.

Како заклучок, додека хонорарните платформи имаат широка публика, нивната примарна целна публика се сопствениците на бизниси на кои им е потребен флексибилен и достапен начин да се вклучат во глобалниот базен на таленти.

Нашата пресуда ⭐

Има многу freelancer веб-страниците како Upwork таму. Ако сакате да завршите некоја работа за евтино, тогаш одете Fiverr.

Подготвен да го најде врвот Freelancers? Обидете се Fiverr

Истражете низа економични услуги на Fiverr. Без разлика дали ви треба графички дизајн, уредување на подкаст или нешто друго, најдете a freelancer за да се задоволат потребите на вашиот проект.

Ако сакате да ја завршите работата за развој или дизајн без да се загрози квалитетот, тогаш продолжи Топтал. Тие нудат пристап до најдобрите freelancerе на Интернет и е еден од најдобрите Upwork конкуренти.

Подготвени за вработување Топ 3% Freelancers? Пробајте го Топтал

Изградете го вашиот следен проект со врвните 3% од светските freelancerе на Топтал. Искусете таленти од највисоко ниво и процес на вработување практично без ризик.

Како оценуваме Freelancer Пазари: нашата методологија

Ние ја разбираме критичката улога што freelancer пазарите за вработување играат во дигиталната и конфигурациската економија. За да се осигураме дека нашите прегледи се темелни, правични и корисни за нашите читатели, развивме методологија за оценување на овие платформи. Еве како го правиме тоа:

 • Процес на пријавување и кориснички интерфејс
  • Леснотија на регистрација: Проценуваме колку е лесен за користење процесот на пријавување. Дали е тоа брзо и јасно? Дали има непотребни пречки или верификации?
  • Навигација на платформа: Ние го оценуваме распоредот и дизајнот за интуитивност. Колку е лесно да се најдат основни карактеристики? Дали функционалноста за пребарување е ефикасна?
 • Разновидноста и квалитетот на Freelancerс/проекти
  • Freelancer Проценка: Го разгледуваме опсегот на достапни вештини и експертиза. Дали freelancerдали е проверен за квалитетот? Како платформата обезбедува разновидност на вештини?
  • Разновидност на проектот: Ние го анализираме опсегот на проекти. Дали има можности за freelancerна сите нивоа на вештини? Колку се разновидни категориите на проектот?
 • Цени и такси
  • Транспарентност: Испитуваме колку отворено платформата комуницира за нејзините такси. Дали има скриени обвиненија? Дали структурата на цените е лесна за разбирање?
  • Вредност за пари: Проценуваме дали надоместоците што се наплаќаат се разумни во споредба со понудените услуги. Дали клиентите и freelancerДали добивате добра вредност?
 • Поддршка и ресурси
  • Поддршка за корисници: Го тестираме системот за поддршка. Колку брзо реагираат? Дали дадените решенија се ефективни?
  • Ресурси за учење: Ја проверуваме достапноста и квалитетот на образовните ресурси. Дали има алатки или материјали за развој на вештини?
 • Безбедност и доверливост
  • Безбедност на плаќање: Ги испитуваме преземените мерки за да ги обезбедиме трансакциите. Дали начините на плаќање се сигурни и безбедни?
  • Решавање на спорови: Разгледуваме како платформата се справува со конфликтите. Дали постои фер и ефикасен процес за решавање спорови?
 • Заедница и вмрежување
  • Ангажман во заедницата: Го истражуваме присуството и квалитетот на форумите во заедницата или можностите за мрежно поврзување. Дали има активно учество?
  • Систем за повратни информации: Ние го проценуваме системот за преглед и повратни информации. Дали е тоа транспарентно и фер? Може freelancerС и клиентите веруваат во дадени повратни информации?
 • Специфични карактеристики на платформата
  • Уникатни понуди: Ги идентификуваме и истакнуваме уникатните карактеристики или услуги што ја разликуваат платформата. Што ја прави оваа платформа различна или подобра од другите?
 • Вистински кориснички препораки
  • Кориснички искуства: Ние собираме и анализираме препораки од вистинските корисници на платформата. Кои се вообичаените пофалби или поплаки? Како вистинските искуства се усогласуваат со ветувањата на платформата?
 • Континуирано следење и ажурирања
  • Редовна реевалуација: Се обврзуваме дека ќе ги преиспитаме нашите рецензии за да ги одржуваме актуелни и ажурирани. Како се развиле платформите? Воведивте нови функции? Дали се прават подобрувања или промени?

Дознај повеќе за нашето прегледајте ја методологијата овде.

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Линдзи Лидке

Линдзи е главен уредник во Website Rating, таа игра клучна улога во обликувањето на содржината на страницата. Таа води посветен тим од уредници и технички писатели, фокусирајќи се на области како што се продуктивност, онлајн учење и пишување со вештачка интелигенција. Нејзината експертиза обезбедува испорака на проникливи и авторитативни содржини во овие полиња кои се развиваат.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...