1Password Преглед на менаџерот за лозинки

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

1Password е едноставен, но моќен управувач со лозинки кој ја елиминира маката за меморирање на лозинки и нуди сигурна заштита за вашите податоци. Научете сè што треба да знаете за тоа во овој преглед 2024Password за 1 година.

Од 2.99 долари месечно

Пробајте БЕСПЛАТНО 14 дена. Планови од 2.99 $/месечно

1Резиме за преглед на лозинка (TL;DR)
Рејтинг
Номинален 3.9 од 5
(11)
Цена
Од 2.99 долари месечно
Бесплатни план
Не (14-дневен бесплатен пробен период)
Енкрипција
Шифрирање AES-256 битна
Биометриски најава
Face ID, Touch ID на iOS и macOS, читачи на отпечатоци од прсти на Android
2fa/mfa
Да
Пополнување на формулари
Да
Темно следење на веб
Да
Поддржани платформи
Windows, macOS, iOS, Android. Linux, Chrome OS, Darwin, FreeBSD, OpenBSD
Ревизија на лозинка
Да
Клучни карактеристики
Набљудување на темната мрежа на Watchtower, режим на патување, локално складирање податоци. Одлични семејни планови
Тековен договор
Пробајте БЕСПЛАТНО 14 дена. Планови од 2.99 $/месечно

Вашата лозинка е првата линија на одбрана против вашите податоци да бидат прекршени од хакери со злонамерна намера. 

Значи, таа мора да биде силна и единствена. Во оваа ера на информатичка технологија, мораме да посетуваме многу онлајн платформи, а повеќето од нив бараат сметки заштитени со лозинка. 

Но, не можеме да запомниме десетици уникатни лозинки, па често завршуваме да ги забораваме. Внесете 1 Лозинка, моќен менаџер за лозинки дизајниран да ве заштити од заканувачките сфаќања на највештите сајберпанкери.  

1Password ги обединува сите ваши лозинки, ги шифрира и ви дава главна лозинка за користење насекаде, безбедно и удобно. 

Со своето неограничено складирање на лозинка, повеќеслојна заштита и напредно шифрирање, вашето онлајн присуство никогаш нема да биде нарушено!

TL: DR 1Password е едноставен, но моќен управувач со лозинки кој ја елиминира маката за меморирање на лозинки и нуди сигурна заштита на вашите лични податоци.

Добрите и лошите страни

1Лозинка Добрите

 • Процес на поставување без напор и лесен за употреба

1Password е најдобриот менаџер за лозинки за многу луѓе и од добри причини. Има неверојатно едноставен кориснички интерфејс за да направи дури и почетниците да се чувствуваат како дома. Ќе можете да поставите сè за неколку минути.

 • Достапно на широк спектар на платформи

Ми се допаѓа како е достапен на сите уреди. Windows, macOS, Linux, Android, iOS – го има насекаде! Порано беше посоодветен за уредите на Apple, но благодарение на подобрените апликации за Android, тој е совршен за секој уред во денешно време.

 • Силна AES 256-битна шифрирање

За да бидете сигурни дека вашите лозинки и податоци се целосно безбедни, 1Password користи огромна технологија за шифрирање позната како AES 256-битна шифрирање. Тоа е истото што се користи за заштита на чувствителните владини и банкарски податоци. Прилично прекрасно, нели?

 • Повеќеслојна заштита за супериорна безбедност

Сите ваши податоци ќе бидат безбедно скриени зад повеќе слоеви на заштита што ќе ги натера хакерите да се откажат од обидот да го украдат вашиот идентитет! Со само еден клик, ќе можете да се најавите каде било. Нема повеќе потреба да запомните илјадници лозинки; дозволете 1Password да го направи тоа за вас! 1Password презема дополнителен чекор за да ги спречи хакерите да ги пресретнат вашите податоци за време на преносот со помош на безбеден далечински протокол. Компанијата никогаш не била подложена на прекршување на податоците како многу други компании.

 • Овозможува непречено управување со лозинки

Овој менаџер на лозинки прави многу повеќе од управувањето со лозинка, потпомогнато од неговата долга листа на функции. Покрај тоа што се грижи за сите ваши лозинки, ви дава безбеден трезор, платформа за сигурни белешки и безбедна средина за складирање на сите информации за вашата кредитна картичка.

 • Одличен систем за автоматско полнење за практичност

Покрај тоа, 1Password автоматски ќе ги пополни формуларите за вас за само секунди за да не морате! Поминаа деновите на рачно пополнување долги формулари само за креирање сметка, благодарение на 1Password.

 • Нуди 1GB простор за складирање 

Ќе добиете простор од 1 GB за лесно складирање на сите ваши важни податоци што треба да бидат заштитени. Тоа е повеќе од доволно за повеќето луѓе.

 • Преполн со дополнителни функции

1Password доаѓа во комплет со тони функции за да ви го олесни животот. Она што најмногу се издвојува е функцијата „Режим на патување“ која гарантира дека вашите податоци се безбедни од оние љубопитните граничари за време на патувањето. Други прекрасни карактеристики вклучуваат автоматско заклучување, дигитален паричник, следење на темната веб-страница, караула, итн.

1Password Конс

 • Застарен кориснички интерфејс

Корисничкиот интерфејс на 1Password изгледа прилично застарен и може да користи некои подобрувања. Се чини некако благ со многу празни места. Знам дека тоа не влијае на функционалноста, но многу луѓе претпочитаат да користат нешто што изгледа убаво како што функционира.

 • Нема детали за споделување со некорисници

Додека 1Password го рационализира споделувањето информации помеѓу неговите корисници, нема да можете да споделувате ништо со други што не користат 1Password. Значи, можеби нема да биде за вас ако сакате удобност да споделувате детали со секого. 

 • Опциите за увоз се донекаде ограничени

1Passwords ви дозволува само да увезувате податоци од други менаџери со лозинки користејќи CSV-датотеки. Тој вид ги ограничува вашите опции, а CSV-датотеките исто така не се толку безбедни.

 • Непогоден систем за автоматско пополнување

Системот за автоматско пополнување на 1Password работи добро, но бара од вас да преземете неколку дополнителни чекори во споредба со другите управувачи со лозинки. Ќе мора да се потпрете на екстензијата на прелистувачот, што може да биде малку незгодно.

ДЕЛ

Пробајте БЕСПЛАТНО 14 дена. Планови од 2.99 $/месечно

Од 2.99 долари месечно

Карактеристики на standout

Слушнав многу добри работи за 1Password и сакав да откријам дали е добро. 

Секако, бев целосно импресиониран од тоа колку е беспрекорно да се користи и колку ефикасно се справува со сите лозинки. Ќе споделам сè за неговите добрите и лошите страни во овој дел, затоа придржувајте се.

За жал, 1Password не нуди никаков бесплатен план. Има бесплатен пробен период, но ќе мора да ја купите нивната претплата за да го користите софтверот. 

Функцијата за автоматско пополнување не е толку беспрекорна како што би требало да биде. Нема да можете да споделувате детали со некорисници, што може да биде малку навредливо. 

Сите во сите, 1Password е одличен менаџер за лозинки што одговара на нејзината репутација. Тоа многу ќе ви го олесни животот на интернет!

Леснотија на користење

Потпишување на 1Password

1Password е, без сомнение, еден од најлесните и најдобри менаџери за лозинки за користење. Целиот процес на поставување е неверојатно едноставен. 

Не се чувствував изгубено ниту за секунда, а упатствата на екранот навистина ми помогнаа. Потребни се само неколку чекори за да ја активирате вашата сметка!

Бесплатен пробен период со 1 лозинка

За да започнете, се што треба да направите е изберете план и регистрирајте се со вашата адреса за е-пошта. Откако ќе ја активирате вашата сметка користејќи го кодот за потврда, ќе ви биде побарано внесете а главен клуч

Сега, ова е единствената лозинка која ќе ви овозможи пристап до 1Password и, следствено, сите ваши складирани и шифрирани лозинки во сефот 1Password. 

Никогаш не го губете или не споделувајте го со никого. Ќе биде побарано да ги внесете деталите за вашата кредитна картичка, но засега можете да ги прескокнете. 

Откако ќе се најавите на вашата сметка користејќи ја главната лозинка, ќе ви биде даден „Комплет за итни случаи“, кој е PDF-датотека што ги содржи сите ваши информации. 

Комплетот ја вклучува вашата адреса за е-пошта, празно место за внесување на главната лозинка, QR-код за погодност и, што е најважно, вашиот уникатен таен клуч

Комплет за итни случаи со 1 лозинка

на таен клуч е автоматски генериран 34-цифрен код што додава дополнителен слој на безбедност на вашата сметка. 1Password е доволно добар за да ви даде совети како да го зачувате тајниот клуч. 

Погрижете се никогаш да не го изгубите и чувајте го на безбедно, бидејќи компанијата не води никаква евиденција за тоа. 

Следниот чекор е да ја инсталирате апликацијата 1Password на вашиот уред. Не грижете се; 1Password ќе ве води низ целиот процес за да се чувствувате пријатно. Само кликнете на „Преземи ги апликациите“ копчето и следете ги упатствата на екранот. 

1 сеф за лозинка
апликации

Откако ќе завршите, вашата 1Password ќе биде подготвена да ви ја даде безбедноста што ја заслужувате! Во право си; тоа е толку лесно! Работи со речиси сите уреди, така што ќе го најдете супер-згодно. 

Секогаш кога ќе се обидете да пристапите до вашата сметка 1Password од нов уред, ќе биде побарано да го внесете вашиот таен клуч. Користејќи го QR-кодот што ви е даден, можете речиси веднаш sync подигнете ги сите ваши уреди со овој менаџер за лозинки! 

Благодарение на брзиот и едноставен процес на поставување на 1Password, не мора да бидете технолошки за да започнете со него.

Управување со лозинка

Додавање/увоз на лозинки

Јас лично уживав во користењето на 1Password поради неговиот интуитивен систем за управување со лозинка. Сè се чувствува мазно и без напор. 

Ќе ви биде особено лесно да внесувате лозинки од посебни сметки на 1Password или дури и други менаџери за лозинки.

Увозот треба да се чувствува како ветре за секој кој има малку искуство со компјутери. Можете директно да увезувате податоци од различни менаџери со лозинки, вклучувајќи LastPass, Dashlane, енкриптор, KeePass, Робоформ, и Google Лозинки за Chrome

За да започнете со увоз, треба да кликнете на вашето име во горниот десен агол и да изберете „Увези“ од паѓачкото мени.  

увезете лозинки

Потоа 1Password ќе ве замоли да ја изберете апликацијата од која сакате да ги увезете вашите податоци. После тоа, ќе треба да го прикачите CSV-датотека преземена од вашата апликација за управување со лозинки. 

увоз на csv

Добивањето на CSV-датотеката од вашиот управувач со лозинки не треба да биде проблем. Сепак, тоа не е нешто што е шифрирано и секој ќе може да ги види сите информации во него само со отворање на датотеката. 

Затоа, треба да бидете внимателни при увозот. 1Password треба да понуди повеќе безбедни опции за увоз како што тоа го прави Lastkey или Dashlane.  

Генерирање лозинки

Ајде да зборуваме за 1Password's функција за автоматско генерирање на лозинка. Овој менаџер со лозинки сфаќа колку може да биде исцрпувачки рачно да се создаваат многу уникатни и силни лозинки. Секој кој поминува време на интернет мора да се справи со тоа. 

За да ви ги олесни работите, 1Password целосно ќе генерира случајни лозинки на ваше место само со кликнување на копче. 

Овие лозинки ќе бидат супер силни и невозможни да се погодат! Сè што треба да направите е да ја инсталирате екстензијата на прелистувачот за да уживате во оваа услуга. 

Пополнување на формулари

Автоматското пополнување формулари е уште една извонредна карактеристика на 1Password. Ефикасно ја елиминира досадноста од пополнување големи формулари секогаш кога ќе треба да креирате нова сметка некаде. 

Повеќе нема да морате да поминувате низ проблемите со рачно пишување на секоја информација!

За да ја користите оваа услуга, мора да креирате идентитет со вашите лични податоци во трезорот. Ќе бара стандардни информации што ги сакаат повеќето веб-локации и апликации при креирање нови сметки. 

Штом вашиот идентитет е подготвен, ќе можете дозволете 1Password да ги пополни формуларите за вас!

пополнување на формуларот

За жал, сфатив дека функцијата за пополнување формулари е малку неодговорна. Иконата 1Password на која треба да се кликне за да се започне автоматското пополнување на формуларот не се појави многу пати. 

Така, морав да ја отворам екстензијата на прелистувачот, да го изберам вистинскиот идентитет и да кликнам на „Автоматско пополнување“ за да ја завршам работата.

Без разлика, функцијата за пополнување формулари работи правилно и е прилично корисна дури и ако треба да ја користите од екстензијата на прелистувачот. Тоа не е толку голема неволја.

Автоматско пополнување лозинки

1Password исто така ви дозволува автоматско пополнување на вашите лозинки да се направи најавувањето на различни сметки без напор. Само треба да бидете сигурни дека вашата сметка 1Password е поврзана со вашиот уред. 

Без разлика дали се најавувате од вашиот прелистувач, десктоп апликација или вашиот мобилен телефон користејќи ја мобилната апликација, 1Password ве опфати! 

Ревизија на лозинки / Ново безбедно барање лозинка

Се чини дека 1Password се грижи за безбедноста на корисникот со оглед на тоа „Караула“ карактеристика, која е исто толку кул како што звучи. 

Оваа функција ве одржува ажурирани за ранливоста и силата на вашата лозинка. Интензивно ја пребарува мрежата за да види дали имате компромитирани лозинки.  

караулата

Стражарска кула ќе биде брза да извести и ќе ве поттикне да ја смените лозинката доколку најде некаков вид на ранливост. Исто така, ќе ги провери вашите постоечки лозинки и ќе ви предложи да ги промените доколку се се сметаат за премногу слаби или се повторно употребени некаде. 

Оваа функција не е ексклузивна за 1Password, бидејќи и други како LastKey нудат слична функција. Јас лично посакувам менаџерот за лозинки 1Password да даде опции за брзо и лесно менување на сите повторно употребени и слаби лозинки. 

Тоа е затоа што знам дека може да биде проблематично за некој што има еден тон лозинки.

Безбедноста и приватноста

Енкрипција од крај до крај (E2EE) AKA Zero-Knowledge

1Password е познат по својата супериорна безбедност и приватност. Секој ќе признае дека има многу одлична технологија за безбедност, чии слични се користат за заштита на високо чувствителни владини и воени информации! 

Да почнеме со дискусија за компанијата Политика на нула знаење. Тоа значи дека сите ваши чувствителни информации се скриени дури и од самата компанија. 

1Password никогаш не ги следи корисниците и не ги складира нивните податоци. Тие не продаваат кориснички информации на други компании. Вашата приватност никогаш не е нарушена или нарушена. 

нула знаење

За да се одржи политиката на компанијата, 1Password користи Енкрипција од крај до крај. Како резултат на тоа, вашите податоци никогаш не се изложени на ризик да паднат во погрешни раце. Трети лица целосно нема да можат да ги пресретнат вашите податоци за време на преносот. 

Понатаму, серверот го користи протоколот Secure Remote Password за да ја зајакне безбедноста кога податоците се во транзит. 

Енкрипција AES-256

Благодарение на AES 256-битна моќна шифрирање, вашите податоци 1Password се секогаш шифрирани. Без разлика дали податоците се во транзит или мируваат, ќе биде невозможно да се дешифрираат дури и најтврдокорните хакери! 

Слободно користете WiFi или мобилни податоци каде и да сте бидејќи ова напредно шифрирање ги заштитува вашите информации. 

Комбинацијата на главната лозинка и тајниот клуч ја прави вашата сметка на 1Password неверојатно силна и непробојна. 

Секоја главна лозинка доаѓа со Зајакнување на клучот PBKDF2 да ги спречи другите да ја погодат лозинката или брутално да влезат. 

Покрај тоа, тајниот клуч додава уште еден цврст слој на заштита на вашата сметка, која е потребна за најавување од нови уреди или за враќање на вашата сметка. Тајна е дека само вие, корисникот, знаете и мора да се чува на безбедно место! 

2FA

Тоа не е сè затоа што 1Password се потруди да им даде на корисниците најдобар вид заштита. Постои дури и а 2FA или Двофакторна автентикација систем за да ја направи безбедноста уште построга. 

2fa

Кога ќе го вклучите 2FA, ќе треба да поднесете друг фактор откако ќе ја пополните лозинката за да се најавите. 

Секогаш кога ќе се обидете да се најавите од нов уред, нема да можете да го направите тоа освен ако не ја внесете случајно генерираната лозинка. Ви предлагам да го вклучите за да уживате во дополнителни безбедносни придобивки. 

GDPR

Бев среќен што знаев за 1Password Усогласеност. 1 Лозинката е во согласност со ЕУ Општи регулативи за заштита на податоците, попознат како GDPR. Тоа само покажува дека компанијата е сериозна во врска со одржувањето на приватноста на корисниците. 

Знаејќи го ова, можете да бидете сигурни дека 1Password не ги собира или краде вашите податоци. Тие го ограничија своето собирање податоци само на она што е потребно за обезбедување на услугата. Продажбата на кориснички податоци е спротивно на политиката на компанијата, така што тие никогаш не се вклучуваат во таа активност. Тоа е одлично за оние кои ја ценат нивната приватност.

Споделување и соработка

Ако сте некој кој сака споделување и соработка, на Планираат семејства ќе биде совршен. Исто така, нуди најдобра вредност за вашите пари. 

Кога ќе се одлучите за овој план, можете да го споделите вашиот 1Лозинка сметка со 5 лица. Тоа може да бидат членови на вашето семејство, пријатели или соиграчи. 

Секоја сметка на 1Password доаѓа со сефови. Сега, овие трезори ви дозволуваат да ги складирате вашите податоци на организиран начин. 

Вие ќе бидете во можност да креирајте повеќе сводови да ги чувате вашите лозинки, документи, пополнети формулари, детали за патување итн., одделени во посебни трезори. 

создаде свод

Но, дали тоа значи дека луѓето со кои ја споделувате вашата сметка на 1Password ќе можат да пристапат до вашите трезори? Не! 

Вашите трезори се само ваши за пристап и никој нема да може да влезе во него, освен ако, се разбира, вие не го дозволите тоа. Ако сакаш, можеш овласти некој да пристапи до одредени податоци.

Овој систем на свод навистина ја прави соработката многу полесна и посигурна. Не мора да им ја давате главната лозинка или таен клуч на други за да ги споделите вашите сметки со нив. Ќе им биде даден сопствен клуч за пристап за да пристапат до сопствените трезори.

Многу ми се допаднаа трезорите бидејќи ми помогнаа да ги организирам сите мои податоци. Можев лесно да ги складирам моите важни информации за банката и кредитната картичка и моите работи од социјалните мрежи во посебни трезори! Ова е толку уредна карактеристика што недостигаат многу менаџери со лозинки

Кога патувате, вклучете го режим на патување за да ги спречите несаканите граничари да гледаат во вашите трезори. Друга неверојатна работа за 1Password е тоа што ви дозволува sync неограничени уреди на вашата сметка 1Password

Можете да го користите истовремено од вашиот лаптоп, мобилен, таблет, андроид ТВ и многу повеќе! Мобилната апликација и десктоп апликацијата ги олеснуваат работите. 

Имате право, 1Password нуди повеќе апликации за управување со лозинки дизајнирани да работат беспрекорно на одредени уреди!

Бесплатен наспроти премиум план

За жал, 1Password не нуди никаков бесплатен план. Управувачите со лозинки често дозволуваат бесплатни планови со ограничени функции, но тоа не е 1Password. Ќе мора да купите претплата за да ги користите нејзините услуги. 

Ова може да биде негативна страна бидејќи има многу пристојни бесплатни менаџери за лозинки. Се разбира, тие не го нудат нивото на безбедност и карактеристики што ги обезбедува 1Password.

Сепак, тој нуди а 14-дневен бесплатен пробен период без да мора да ги додавате деталите за вашата кредитна картичка. Ова е за да покаже што ќе добијат корисниците ако купат 1Password. 

Така, 14 дена, ќе можете да го користите овој менаџер за лозинки за да видите дали е доволно добар за вас. Бесплатниот пробен период е целосно бесплатен. 

Слободно можете да престанете да го користите по 14 дена ако не ви се допаѓа, но има многу големи шанси да ви се допадне. 

Па, ако го правиш, има неколку премиум планови за кои можете да се одлучите. Секој план доаѓа со различни трошоци и придобивки. Треба да изберете што најмногу одговара на вашите потреби.

Бенефиции

Систем за автоматско заклучување

1Password доаѓа со многу дополнителни функции и придобивки. На пример, има "Автоматско заклучување" функција која автоматски ја заклучува вашата сметка 1Password по редовни интервали или кога вашиот уред оди во режим на мирување. 

лозинки за автоматско заклучување

Како резултат на тоа, никој нема да може да ја киднапира вашата сметка дури и кога ќе се одморите со вклучен уред.  

Заштита од фишинг

Исто така нуди и Заштита од фишинг. Тие гадни хакери можеби ќе можат да ги измамат човечките очи создавајќи идентични веб-страници за да ги украдат вашите податоци, но тие не можат да го измамат 1Password. 

Ќе се погрижи да ги достави вашите податоци само на страниците што сте ги користеле претходно или ги зачувавте вашите податоци таму. 

Биометриско отклучување за мобилни уреди

Биометриското отклучување е погодна карактеристика за мобилните корисници. Откако ќе го поставите, ќе можете брзо да пристапите до вашата сметка 1Password користејќи го отпечатокот од прст, очите или лицето од мобилните апликации! 

Вашиот отпечаток од прст, ирисот и лицето се уникатни, така што ја прави и вашата сметка побезбедна. 

Дигитален паричник

Ако ви здодеа да ги пополнувате податоците за вашата банка или податоците за PayPal, дозволете 1Password да се справи со тоа за вас. 

Можете лесно и безбедно да ги складирате сите информации во вашиот трезор 1Password. Никој нема да има пристап до нив освен вас. Секогаш кога ќе треба да напишете детали, 1Password ќе го направи тоа за вас. 

Безбедни белешки

безбедни белешки

Често имаме тајни белешки кои не сакаме да ги споделиме со никој друг, но не знаеме каде да ги чуваме. Тука влегува 1Password. 

Можете лесно да ги складирате сите чувствителни информации во трезорите на 1Password, подалеку од тие шпиони. Белешките може да бидат речиси сè - лозинки за WiFi, банкарски PIN-кодови, имиња на вашите интереси итн.!

Цени и планови

Иако 1Password не нуди никаков бесплатен план, премиум плановите се со прилично разумна цена. Добивате многу вредност за цената што ја плаќате. Освен тоа, бесплатниот пробен период од 14 ви овозможува да ги вкусите неговите карактеристики пред да го направите конечното купување. 

Има вкупно 5 различни планови поделени во две категории, лични и семејни и тимски и деловни. Планот за семејства нуди најголема вредност, но и другите планови се одлични. Секој план е дизајниран да служи за одредени цели. Ајде да погледнеме!

1Лозинка личен план

Ова е најевтиниот план, дизајниран за самохрани корисници. Тоа чини 2.99 долари месечно, а се наплаќа годишно, што го прави 35.88 долари годишно. 

Нема да може да ја споделите оваа сметка со други. Ако не ви пречи тоа и сакате нешто што е исплатливо и ја завршува работата, тоа ќе биде совршено за вас.

Еве што нуди личниот план: 

 • Широк опсег на поддршка за оперативни системи, вклучувајќи Windows, macOS, iOS, Chrome, Android и Linux
 • 1 GB простор за складирање на лозинки и документи
 • Неограничени лозинки
 • 24/7 поддршка преку е-пошта
 • Вклучува двофакторна автентикација 
 • Нуди режим на патување за безбедно патување
 • Овозможува враќање на избришаните лозинки до 365 дена

1План за семејство со лозинка

Овој план е совршен за заштита на онлајн присуството на целото семејство. За разумна цена од 4.99 долари месечно или 59.88 долари годишно, добивате многу бенефиции. Ќе имате опција лесно да ја споделите вашата сметка со членовите на вашето семејство.

Еве што нуди семејниот план:

 • Ги вклучува сите карактеристики на личниот план
 • Овозможува споделување на сметка помеѓу 5 луѓе со опција за додавање повеќе 
 • Нуди заеднички трезори и дозволува споделување лозинки, безбедни белешки, банкарски информации итн. помеѓу членовите на семејството
 • Тој дава контрола врз тоа што членовите смеат да управуваат, гледаат или уредуваат
 • Опција за враќање на сметката за заклучени членови

План за тимови на 1Password

Планот за тимови е дизајниран за тимови од мали бизниси кои сакаат безбедно да споделуваат чувствителни информации. 

Доаѓа со специфични карактеристики што го прават погоден за деловни тимови. Ќе треба да плаќате 3.99 долари месечно, што е 47.88 долари годишно за да ја добиете оваа услуга. 

Еве што има да понуди планот на Тимовите:

 • Достапно на широк спектар на платформи 
 • Специјални администраторски контроли за управување со дозволата на вработените или другите соиграчи 
 • Duo интеграција за уште посилна безбедност
 • Неограничени споделени трезори, ставки и лозинки
 • Поддршка за е-пошта достапна 24/7
 • Секој човек добива 1 GB простор
 • Дозволува ограничено споделување помеѓу 5 гости

Бизнис план 1Password

Бизнис планот е скроен да одговори на барањата на деловните организации. Доаѓа со многу дополнителни функции за заштита на онлајн присуството на цели деловни организации. 

1Password наплаќа 7.99 долари месечно за овој план, така што тоа ќе биде 95.88 долари годишно. 

Ајде да видиме што нуди бизнис планот:

 • Ги вклучува карактеристиките на планот на тимови
 • Супер брза ВИП поддршка, 24/7
 • Секој човек добива 5 GB простор за складирање документи
 • Овозможува споделување со најмногу 20 гостински сметки
 • Нуди напредна заштита заедно со сопствени безбедносни контроли
 • Тој дава посебна контрола на пристап за секој свод
 • Дневник на активности за да им помогне на администраторите да ја следат секоја промена
 • Дозволува создавање на сопствени улоги за делегирање на одговорности 
 • Прилагоден систем за групирање за организирање тимови
 • Овозможува обезбедување со користење на Okta, OneLogin и Active Directory
 • Плус, секој член на тимот добива бесплатна семејна сметка

1Password Enterprise Plan

И на крај, тука е планот на Enterprise. Тоа е уникатен план направен за тие големи претпријатија и корпорации. Ова доаѓа со сите карактеристики на бизнис планот. 

По разговорот со претпријатијата, 1Password ќе ги приспособи услугите за да ги задоволат нивните специфични потреби. 

ПланКарактеристикиЦена
ЛичнаПоддршка за различни оперативни системи, поддршка за е-пошта, неограничена лозинка, враќање на избришаната лозинка, двофакторна автентикација, режим на патување, складирање од 1 GBОд 2.99 долари месечно
СемејстватаСите лични карактеристики споделување сметка со 5 лица, споделување информации, враќање на сметката, управување со дозволи$ 4.99 / месец
тимовитеПоддршка за различни апликации, споделени ставки и трезори, неограничена лозинка, поддршка за е-пошта, складирање од 1 GB по лице, 5 сметки за гости, административна контрола$ 3.99 / месец
Бизнис Сите функции на тимовите, простор од 5 GB по лице, 20 сметки за гости, поставување улоги, групирање, обезбедување, сопствени безбедносни контроли, ВИП поддршка, дневник за активности, извештаи, $ 7.99 / месец
ПретпријатиеСите деловни карактеристики, услуги направени по нарачка за да одговараат на одредени претпријатијаПрилагодено

Прашања и Одговори

Дали вреди 1Password?

Слободно може да се каже дека 1Password дефинитивно вреди. Со сите средства можете да му верувате на овој исклучително добро изработен и моќен менаџер за лозинки. Неверојатно е лесен за користење, но е тежок против тие хакери.

Треба да знаете дека 1Password никогаш претходно не бил хакиран. Тоа кажува многу за неговата херметичка безбедност.

Тој е опремен со сите соодветни функции за да ги чува вашите лозинки и податоци целосно заштитени, далеку од дофатот на кој било хакер. Сè што кажува, го прави беспрекорно.

Ако барате добар менаџер за лозинки, 1Password можеби е единствениот менаџер за лозинки што некогаш ќе ви треба!

Што точно е функцијата „Режим на патување“?

Режимот на патување е единствена карактеристика дизајнирана да ги одржува вашите податоци безбедни кога ги преминувате границите. Оваа функција нема да ја најдете во кој било друг менаџер за лозинки.

Кога ќе го вклучите овој режим, сводовите што ќе ги означите како „отстрани за патување“ ќе бидат скриени.

Никој нема да може да ги види додека не го исклучите овој режим. Ова ќе ве спаси од случајно споделување на вашите информации со граничарите.

На кој план треба да одам?

Со достапноста на толку многу планови, лесно е да бидете збунети. Не е толку тешко да се избере. Само размислете што ви треба и колку сте спремни да платите за менаџер за лозинки.

Ако сакате да користите само 1Password и не претпочитате споделување, Личниот план е она што точно ви треба. Семејниот план ќе биде совршен за добивање за членовите на вашето семејство бидејќи овозможува споделување помеѓу повеќе луѓе.

Тимовите и деловните планови се посоодветни за деловните организации да ја зголемат својата безбедност и безбедност на интернет. Проверете ги плановите за цени што ги додадов во овој преглед на 1Password за да ја донесете вашата одлука. Треба да помогне!

Дали сметките на 1Password се обновуваат?

Како што споменавме претходно, 1Password не складира ниту еден од вашите податоци освен ако тие апсолутно не треба.

Не чува никаква евиденција за главната лозинка или тајниот клуч. Значи, враќањето не е можно ако ги изгубите овие акредитиви за најавување. Погрижете се никогаш да не ја изгубите главната лозинка и тајниот клуч.

Меѓутоа, ако користите семејства, тимови или деловни сметки, можно е враќање на сметката. Администраторите можат да го вратат пристапот до луѓето кои некако ќе бидат заклучени или ќе го изгубат пристапот.

Дали е потребна десктоп апликацијата?

Додека десктоп апликацијата ги олеснува работите, не мора да ја инсталирате ако не сакате. Можете да управувате со вашата сметка 1Password директно од вашиот прелистувач откако ќе отидете на веб-локацијата.

Дополнително, можете да пристапите до вашата сметка и од кој било од вашите мобилни уреди користејќи ја мобилната апликација.

Зошто треба да ја користам екстензијата на прелистувачот 1Password?

Екстензијата на прелистувачот прави сè многу полесно. Тоа ви овозможува да се најавите на вашите омилени веб-локации за неколку секунди и да ги пополните сите тие досадни формулари за вас.

Секогаш кога ќе треба да генерирате нови лозинки, можете да се потпрете на наставката за да ви помогне со неа.

Едноставно го прави искуството подобро, затоа ви препорачувам да ги добиете екстензиите на прелистувачот за вашиот омилен прелистувач.

Нашата пресуда ⭐

1Password е врвен менаџер за лозинки што доаѓа со одличен рекорд. Го користев, бев навистина импресиониран и решив да го напишам овој преглед на 1Password!

1Password

Заштитете и безбедно споделувајте лозинки, финансиски сметки, кредитни картички и многу повеќе 1Password.


 • Пробајте го бесплатно денес!
 • Шифрирањето со двоен клуч гарантира дека вашите податоци се секогаш безбедни и безбедни.
 • Чувајте неограничени лозинки.
 • Силно воено шифрирање.
 • Режим на патување.
 • Неограничени споделени трезори.

Поставувањето и користењето на 1Password ми се чинеше многу едноставно. Тој е дизајниран да направи и почетниците и експертите да се чувствуваат удобно. 

Ако 1Password го подобри застарениот дизајн на корисничкиот интерфејс, луѓето како мене ќе имаат многу помалку за жалење, што не е многу за почеток. 

1Password ги интегрира некои од најсилните технологии како шифрирање од крај до крај, 2FA, 256-битна шифрирање, итн., за да се направи безбедноста непробивана. Се чини дека сака да ги одржува безбедни и безбедни онлајн податоците на корисникот. 

Функции како неограничени уреди, лозинки, споделување сметка, автоматско пополнување, итн., го прават тоа супер погодно за секого. Не постои бесплатен план, но за среќа, премиум плановите не се толку скапи. 

Овој менаџер за лозинки има многу работи исправни, но неколку работи погрешни. Па, ништо не е совршено. 

Имајќи ги предвид сите придобивки што ги обезбедува, нема да можете да се вратите на тоа што не користите управувач со лозинки откако ќе се навикнете на 1Password. Тоа е навистина, навистина добро во она што го прави, што ги штити вашите податоци.

Затоа, добијте 1Password ако сакате да се заштитите од сите оние хакери кои чекаат на секоја шанса да ги украдат вашите лични и работни податоци. Нема да бидете разочарани.

ДЕЛ

Пробајте БЕСПЛАТНО 14 дена. Планови од 2.99 $/месечно

Од 2.99 долари месечно

Неодамнешни подобрувања и ажурирања

1Password е посветен на подобрување на вашиот дигитален живот со континуирани надградби и најсовремени функции и обезбедување исклучително управување со лозинка и безбедност на корисниците. Еве некои од најновите ажурирања (од февруари 2024 година):

 • Поедноставено зачувување на лозинка и автоматско пополнување: 1Password го рационализира процесот на складирање и автоматско пополнување лозинки на различни веб-локации и услуги. Исто така, го олеснува автоматското пополнување на полињата за формулари како имиња, адреси и детали за кредитна картичка.
 • Најавувања со еден клик со трети лица провајдери: Менаџерот може да складира информации за најавување за трети лица провајдери како Google и Apple, овозможувајќи најавување со еден клик.
 • Складирање TOTP и автоматско пополнување: Еднократните лозинки засновани на време (TOTP) може да се складираат и автоматски да се пополнуваат, со што се елиминира потребата од дополнителни апликации за автентикатори или кодови базирани на СМС.
 • Чување на различни чувствителни податоци: Покрај лозинките, 1Password безбедно складира финансиски сметки, кредитни картички и лични податоци за идентитетот, рационализирајќи ги онлајн трансакциите и пополнувањето формулари.
 • Експанзивни опции за складирање: Корисниците можат да складираат документи, безбедни белешки, софтверски лиценци, медицинска евиденција, информации за пасош и повеќе, со автоматско сортирање и прилагодено означување за организацијата.
 • Сефови со сопствени дозволи: Личните и споделените трезори им овозможуваат на корисниците да управуваат кој може да пристапи до различни типови на складирани информации, со флексибилност да создаваат неограничени, специјализирани сефови.
 • Биометрика и клучеви за пристап: Функциите како Touch ID и Windows Hello се поддржани за брз пристап. Вклучува и приватна бета верзија за отклучување на 1Password со лозинка.
 • Силен генератор на лозинка: Вградениот генератор создава силни, уникатни лозинки, со приспособливи опции за должина, бројки, симболи и незаборавни лозинки или PIN-ови.
 • Безбедно споделување лозинка: 1Password овозможува безбедно споделување на поединечни ставки, со или без примачот кој користи 1Password. Обезбедува опции и за долгорочно споделување преку споделени трезори и за привремено споделување како снимка.
 • 1 Лозинка Стражарска кула: оваа функција ги предупредува корисниците за компромитирани лозинки, слаби или повторно употребени лозинки и локации кои поддржуваат, но немаат овозможена двофакторна автентикација, заедно со препорачаните безбедносни дејства.
 • Режим на патување за сигурна мобилност: Режимот на патување им овозможува на корисниците да сокријат одредени сводови за време на патувањето, заштитувајќи ги чувствителните податоци преку границите.
 • Цврсти безбедносни протоколи: 1Password користи AES 256-битна шифрирање и пристап со нула знаење, осигурувајќи дека зачуваните податоци се достапни само за корисникот.
 • Уникатна безбедност на таен клуч: Случајно генериран 128-битен таен клуч се користи во комбинација со лозинката на сметката за подобрена безбедност.
 • Заштита на PAKE за безбедна автентикација: Протоколот Secure Remote Password (SRP) осигурува дека лозинките на сметката и тајните клучеви никогаш не се испраќаат преку интернет, заштитувајќи ги од кражба и пресретнување.
 • Поддршка за широка платформа: 1Password е достапен на Mac, Windows, Linux, Android и iOS, заедно со екстензии на прелистувачот и поддршка за работни текови на програмерите преку 1Password CLI и други интеграции.

Преглед на 1Password: Нашата методологија

Кога ги тестираме менаџерите за лозинки, започнуваме од самиот почеток, исто како и секој корисник.

Првиот чекор е купување на план. Овој процес е од клучно значење бидејќи ни дава прв поглед на опциите за плаќање, леснотијата на трансакцијата и какви било скриени трошоци или неочекувани продажби што може да демнат.

Следно, го преземаме менаџерот за лозинки. Овде, обрнуваме внимание на практични детали како што се големината на датотеката за преземање и просторот за складирање што го бара на нашите системи. Овие аспекти можат да бидат прилично значајни за ефикасноста на софтверот и корисникот.

Следува фазата на инсталација и поставување. Го инсталираме менаџерот за лозинки на различни системи и прелистувачи за темелно да ја процениме неговата компатибилност и леснотија на користење. Критичен дел од овој процес е оценувањето на креирањето на главната лозинка - тоа е од суштинско значење за безбедноста на податоците на корисникот.

Безбедноста и шифрирањето се во срцето на нашата методологија за тестирање. Ги испитуваме стандардите за шифрирање што ги користи менаџерот за лозинки, неговите протоколи за шифрирање, архитектурата со нула знаење и робусноста на неговите опции за автентикација со два или повеќе фактори. Исто така, ја проценуваме достапноста и ефективноста на опциите за враќање на сметката.

Ние ригорозно тестирајте ги основните карактеристики како складирање лозинка, можности за автоматско пополнување и автоматско зачувување, генерирање лозинка и функција за споделувањес. Овие се фундаментални за секојдневната употреба на менаџерот за лозинки и треба да работат беспрекорно.

Дополнителни функции се исто така ставени на тест. Гледаме работи како темна веб-мониторинг, безбедносни ревизии, шифрирано складирање датотеки, автоматски менувачи на лозинки и интегрирани VPN. Нашата цел е да утврдиме дали овие карактеристики навистина додаваат вредност и ја подобруваат безбедноста или продуктивноста.

Цените се клучен фактор во нашите прегледи. Ги анализираме трошоците за секој пакет, мерејќи ги со понудените карактеристики и споредувајќи ги со конкурентите. Ги разгледуваме и сите достапни попусти или специјални зделки.

Конечно, ги оценуваме политиките за поддршка на клиентите и враќање на средствата. Го тестираме секој достапен канал за поддршка и бараме рефундирање за да видиме колку компаниите реагираат и помагаат. Ова ни дава увид во целокупната доверливост и квалитетот на услугите на клиентите на менаџерот за лозинки.

Преку овој сеопфатен пристап, имаме за цел да обезбедиме јасна и темелна евалуација на секој управувач со лозинки, нудејќи сознанија кои им помагаат на корисниците како вас да донесат информирана одлука.

За повеќе информации за нашиот процес на преглед, Кликни тука.

ДЕЛ

Пробајте БЕСПЛАТНО 14 дена. Планови од 2.99 $/месечно

Од 2.99 долари месечно

Што

1Password

Клиентите размислуваат

Еве каков е премиум менаџерот за лозинки!

Номинален 5.0 од 5
Јануари 6, 2024

1Password е мастеркласа во она што треба да го понуди премиум менаџерот за лозинки. Неговата беспрекорна интеграција низ уредите, заедно со функциите како што се режимот на патување и Watchtower, се грижи и за оние кои се свесни за безбедноста и за честите патници. Неодамнешните ажурирања, вклучително и воведувањето на биометрија и клучеви за пристап, се доказ за посветеноста на 1Password да се развива со технолошкиот напредок. Неговиот кориснички интерфејс, во комбинација со силна енкрипција и архитектура со нула знаење, гарантира дека мојот дигитален живот е и достапен и безбеден. 1Лозинка не е само алатка; тоа е чувар на мојот дигитален свет.

Аватар за Наоми во СА
Наоми во СА

Не сум технолошки такт

Номинален 4.0 од 5
Може 11, 2022

Јас не сум многу технолошки такт, па кога почнав да користам 1Password, морав да поминам низ малку крива на учење. Но, сега сум професионалец. Мојата сопруга користи Dashlane и кога го пробав на нејзиниот iPad, можев да не забележам дека се чини дека е многу поедноставна и полесна алатка од 1Password. Генерално, нема многу за што да не се допаѓате или да се жалите. Понекогаш автоматското пополнување не работи за рачно внесени лозинки. URL-то треба да биде точно за да се совпадне.

Аватар за Хелена
Елена

Одлични карактеристики

Номинален 4.0 од 5
Април 13, 2022

Нема подобар менаџер за лозинки од 1Password. Можеби не е најевтин, но е најсигурен и најчесто работи беспрекорно. Единственото нешто што не ми се допаѓа е корисничкиот интерфејс. Работи, но е малку незгодно.

Аватар за Максимилијана
Максимилијана

Love 1Password

Номинален 5.0 од 5
Февруари 28, 2022

Сум слушнал само добри работи за 1Password. Тоа е одлична алатка за креирање и управување со тешки лозинки. Најдобриот дел е можноста за споделување лозинки и ингеренциите со други луѓе. Единственото нешто што му недостига е можноста за споделување безбедни белешки со луѓе кои немаат сметка 1Password. Тоа е веројатно безбедносна карактеристика! Освен тоа, нема ништо што не ми се допаѓа во овој менаџер за лозинки.

Аватар за Хигинос
Хигинос

Цената е се

Номинален 3.0 од 5
Септември 30, 2021

1Password може да има одлични карактеристики овде, но цената е малку висока и ова ми е многу важно поради мојот ограничен буџет. Претпочитам други менаџери со лозинки кои нудат бесплатен план или понизок месечен/годишен план.

Аватар за Синди Б
Синди Б.

Мултифункционален

Номинален 5.0 од 5
Септември 28, 2021

Го сакам 1Password затоа што не сум само менаџер за лозинки, туку и безбеден дигитален паричник, пополнувач на формулари и дигитален трезор. Користи темна мрежа на Watchtower за да можете да бидете сигурни дека сте безбедни и заштитени на интернет. Цената е само фер заедно со другите карактеристики. Ова е сосема кул!

Аватар за Ниц Блиц
Ниц Блиц

достават преглед

Референци

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Шимон Братвејт

Шимон е искусен професионалец за сајбер-безбедност и објавен автор на „Закон за сајбер безбедност: Заштитете се себеси и вашите клиенти“, и писател на Website Rating, првенствено се фокусира на теми поврзани со складирање во облак и решенија за резервни копии. Дополнително, неговата експертиза се протега на области како што се VPN и менаџери со лозинки, каде што нуди вредни сознанија и темелно истражување за да ги води читателите низ овие важни алатки за сајбер безбедност.

Споделете на...