Што е Платинум План на ClickFunnels? Карактеристики, добрите и лошите страни

in Продажни инка Градежни

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Што е планот ClickFunnels Platinum? ClickFunnels Platinum е надградена верзија на софтверот за продажна инка ClickFunnels. Со ClickFunnels Platinum, ќе добиете пристап до дополнителни функции и придобивки што ќе го однесат вашиот бизнис на следното ниво.

Ако сте сопственик на онлајн бизнис, знаете колку е важно да имате продажна инка. И ClickFunnels е една од најпопуларните апликации за изградба на продажна инка. Сега ClickFunnels Platinum пристигна.

Проверете го мојот преглед на ClickFunnels за да дознаете повеќе за сите негови карактеристики на инка и градител на страници, како и добрите и лошите страни.

Што е ClickFunnels Platinum и дали вреди вашата инвестиција?

Што е ClickFunnels Platinum?

ClickFunnels Platinum е софтвер за продажна инка што ви овозможува да креирате, управувате и следите вашата продажна инка. Тоа е моќна алатка која може да ви помогне да ја зголемите стапката на конверзија и да ја зголемите продажбата.

Ажурирање: Планот на ClickFunnels Platinum сега е план за хакери на инка. Во октомври 2022 година беше објавен ClickFunnels 2.0 со повеќе дополнителни функции и алатки.

што е clickfunnels

Еве брз преглед на тоа што ClickFunnels Platinum може да направи за вас.

Создадете продажни инки со висока конверзија

ClickFunnels Platinum го олеснува создавањето продажни инки со висока конверзија. Со неговиот уредувач за влечење и спуштање, можете лесно да ја креирате и прилагодите вашата продажна инка според вашите потреби.

Зголемете ја стапката на конверзија

ClickFunnels Platinum доаѓа со моќни карактеристики кои можат да ви помогнат да ја зголемите стапката на конверзија. На пример, има алатка за тестирање AB која ви овозможува да тестирате различни верзии на вашата продажна инка и да видите која подобро се претвора.

Зголемете ја продажбата

ClickFunnels Platinum може да ви помогне зголемете ја вашата продажба со тоа што ви дава можност да ги продавате и намалите вашите производи.

Заштедете време и пари

ClickFunnels Platinum може да ви заштеди време и пари со автоматизирање на вашата продажна инка.

Ако барате програма за продажна инка која може да ви помогне да започнете, водите и да го развивате вашиот онлајн бизнис, ClickFunnels Platinum е одлична опција.

Клучни преземања: ClickFunnels platinum е моќен софтвер за продажна инка што може да ви помогне да ја зголемите стапката на конверзија и да ја зголемите продажбата.

Кога станува збор за онлајн маркетинг, една од најдобрите алатки во кои можете да инвестирате е ClickFunnels. ClickFunnels ви овозможува да креирате продажни инки со висока конверзија кои ви помагаат да затворите повеќе зделки и да заработите повеќе пари.

И сега, има уште подобра верзија на ClickFunnels достапна - ClickFunnels Platinum.

ClickFunnels Platinum доаѓа со голем број нови функции што го олеснуваат создавањето и оптимизирајте ги вашите продажни инки.

Еве пет од нашите омилени.

1. Форум за хакери во инка

Една од најдобрите карактеристики на ClickFunnels Platinum е Форумот за хакери на инка. Ова е приватен форум каде што корисниците на ClickFunnels можат да споделуваат идеи, да тргуваат со совети и да си помагаат едни со други.

Форумот е модериран од тимот на ClickFunnels за да можете да бидете сигурни дека се споделуваат само висококвалитетни, корисни информации.

2. Приоритетна поддршка за е-пошта

Друга одлична карактеристика на ClickFunnels Platinum е приоритетната поддршка за е-пошта. Ова значи дека ако имате какви било прашања или наидете на какви било проблеми, можете да испратите е-пошта до тимот за поддршка на ClickFunnels и тие ќе ви се вратат во рок од 24 часа.

3. FunnelFlix

FunnelFlix е нова функција која доаѓа со ClickFunnels Platinum. Тоа е библиотека со курсеви за обука и ресурси кои ќе ве научат сè што треба да знаете за продажните инки.

Курсевите ги одржуваат некои од најдобрите експерти за инка во светот, така што можете да бидете сигурни дека добивате квалитетни информации.

4. Сертификација на ClickFunnels

Ако сакате да му покажете на светот дека ги знаете вашите работи кога станува збор за продажните инки, можете да добиете сертификат од ClickFunnels. Процесот на сертификација е ригорозен, но тоа е одличен начин да покажете дека сте експерт во областа.

5. Ексклузивни платинести бонуси

Кога ќе се надградите на ClickFunnels Platinum, ќе добиете и пристап до голем број ексклузивни бонуси. Овие бонуси вклучуваат работи како шаблони, скрипти и курсеви за обука кои ќе ви помогнат да ја подигнете играта со инка на следното ниво.

Ако сте сериозни во врска со маркетингот и сакате да го подигнете вашиот бизнис на следното ниво, ClickFunnels Platinum е одлична инвестиција.

цените за кликање

Ажурирање: Планот на ClickFunnels Platinum сега е план за хакери на инка. Во октомври 2022 година беше објавен ClickFunnels 2.0 со повеќе дополнителни функции и алатки.

Проверете ги најновите цени на ClickFunnels овде.

Предности на ClickFunnels Platinum

Ако сте сопственик на онлајн бизнис, веројатно е дека секогаш барате начини да ги насочите вашите операции и да си го олесните животот. Една алатка која може да ви помогне да го направите токму тоа е ClickFunnels Platinum.

ClickFunnels Platinum е моќна платформа за маркетинг и продажба која ви овозможува да креирате прекрасни целни страници, да развивате ефективни продажни инки и да ги следите вашите резултати во реално време.

Тоа е се-во-едно решение кое може да ви заштеди време и пари и да ви помогне да го развиете вашиот бизнис.

Еве само неколку од придобивките од користењето на ClickFunnels Platinum.

1. Добијте повеќе води и продажба

ClickFunnels Platinum е дизајниран да ви помогне да добиете повеќе потенцијални клиенти и продажба. Со неговите моќни алатки за маркетинг и продажба, можете да привлечете повеќе посетители на вашата веб-страница и да ги претворите во клиенти.

2. Растете го вашиот бизнис

ClickFunnels Platinum може да ви помогне да го подигнете вашиот бизнис на следното ниво. Со неговите моќни карактеристики и интеграции, можете да го зголемите вашиот бизнис и да достигнете нови височини.

3. Пробајте го бесплатно

Една од најдобрите работи за ClickFunnels Platinum е тоа што можете да ја пробате бесплатно. Тоа значи дека можете сами да видите како тоа може да биде од корист за вашиот бизнис пред да се посветите на платен план.

Клучни преземања: ClickFunnels platinum може да ви помогне да заштедите време и пари, да добиете повеќе потенцијални клиенти и продажби и да го развиете вашиот бизнис. Пробајте го бесплатно денес.

Започнување со ClickFunnels Platinum

Дали сакате да го однесете вашиот бизнис на следното ниво?

Ако е така, ClickFunnels Platinum е начин да се оди!

Со оваа неверојатна алатка, можете лесно да креирате продажни инки со професионален изглед кои ќе ви помогнат да ги зголемите стапките на конверзија и да ја зголемите вашата крајна линија.

Започнувањето со ClickFunnels Platinum е лесно.

Едноставно регистрирајте се за сметка и потоа започнете да создавате вашата прва инка. Можете да изберете од различни шаблони или да креирате свои од нула.

Откако ќе ја креирате вашата инка, тогаш можете да започнете да возите сообраќај до неа.

Постојат голем број начини да генерирате сообраќај до вашата инка. Можете да користите платени извори на сообраќај како што се Google Огласи или реклами на Фејсбук. Или, можете органски да генерирате сообраќај со рангирање на вашата инка во пребарувачите.

Откако сообраќајот доаѓа до вашата инка, треба да започнете да го претворате во потенцијални клиенти и продажба. Ова е местото каде што вашите продажни вештини ќе влезат во игра.

Треба да бидете способни да напишете привлечна копија и да креирате привлечни понуди што ќе ги натераат луѓето да преземат акција.

Ако ги следите овие едноставни чекори, ќе бидете на добар пат до успехот со ClickFunnels Platinum.

Клучни преземања: ClickFunnels платината е најдобриот начин за создавање професионални продажни инки и зајакнување на вашиот бизнис.

Совети за користење на ClickFunnels Platinum

Ако водите онлајн бизнис, тогаш знаете дека ClickFunnels е една од најпопуларните платформи таму за создавање продажни инки.

И ако сакате да го подигнете вашиот бизнис на следното ниво, тогаш можеби се прашувате дали ClickFunnels Platinum вреди да се инвестира.

Еве неколку совети кои ќе ви помогнат да одлучите дали ClickFunnels Platinum е вистинскиот за вас.

1. Разгледајте ги вашите потреби

ClickFunnels Platinum е преполн со функции кои можеби не се неопходни за вашиот бизнис. Затоа, пред да ја вложите инвестицијата, погледнете ги потребите на вашата продажна инка и проверете дали карактеристиките понудени во платинскиот пакет се работи што навистина ви се потребни.

2. Споредете ги карактеристиките

Откако ќе дознаете кои карактеристики ви се потребни, погледнете ги функциите понудени во ClickFunnels Platinum и споредете ги со другите пакети. Ова ќе ви помогне да видите дали инвестицијата вреди.

3. Размислете за цената

Се разбира, еден од главните фактори што треба да се земе предвид е цената. ClickFunnels Platinum е поскап од другите пакети, така што ќе треба да одлучите дали дополнителните функции вредат за цената.

4. Пробајте го

Ако сè уште сте на оградата за тоа дали ClickFunnels Platinum е вистинскиот за вас или не, тогаш секогаш можете да го испробате со бесплатен 14-дневен пробен период. Ова ќе ви даде шанса да ги тестирате карактеристиките и да видите дали вреди да се инвестира.

5. Побарај помош

Ако сè уште не сте сигурни дали ClickFunnels Platinum е вистинскиот за вас, тогаш не двоумете се да контактирате со тимот на ClickFunnels за помош. Тие секогаш се среќни да одговорат на сите прашања што ги имате и да ви помогнат да ја донесете најдобрата одлука за вашиот бизнис.

Клучни преземања: Ако водите онлајн бизнис, тогаш ClickFunnels платината може да биде вредна за инвестирање ако ви требаат дополнителни функции.

Дали вреди ClickFunnels Platinum?

Ако водите онлајн бизнис, голема е веројатноста дека сте слушнале за ClickFunnels. Без разлика дали преку меми или софтверски прегледи, нема сомнеж дека ClickFunnels го рашири своето име низ мрежата.

Главната услуга што ја нуди ClickFunnels е поедноставен процес на онлајн продажба. Тие имаат директна Градител на страници со влечење и спуштање без код што му овозможува на секој - без оглед на нивните технички вештини - да креира продажни страници со висока конверзија.

Но, што е Clickfunnels Platinum?

ClickFunnels Platinum е највисокото ниво на плановите за претплата на ClickFunnels. Ги вклучува сите карактеристики на основниот план, плус неколку додатоци кои се дизајнирани да ви помогнат да го зголемите вашиот бизнис.

Некои од значајните карактеристики на ClickFunnels платината вклучуваат:

Неограничени инки: Со основниот план, вие сте ограничени на 20 инки. Но, со платина, можете да создадете неограничен број на инки, за да можете да експериментирате и да го пронајдете она што најдобро функционира за вашиот бизнис.

Неограничени членови: Со платинестиот план, можете да додадете неограничен број членови на тимот на вашата сметка. Ова е совршено ако имате поголем тим или ако планирате да го развивате вашиот бизнис.

Акционистика МД: Ова е вградената алатка за е-пошта маркетинг на ClickFunnels. Со него, можете да испраќате автоматизирани е-пошта, да креирате списоци со е-пошта и многу повеќе.

Ранец: Ова е алатка за управување со партнери на ClickFunnels. Со ранец, можете лесно да креирате и управувате со вашата придружна програма.

Напредно известување: Со платинестиот план, ќе добиете пристап до напредно известување за инка. Ова ќе ви помогне да го следите вашиот напредок и да видите што функционира, а што не.

Значи, дали ClickFunnels Platinum вреди?

Ако сте сериозни во врска со развојот на вашиот онлајн бизнис, ClickFunnels платината дефинитивно вреди да се размисли. Ги има сите карактеристики што ви се потребни за да го подигнете вашиот бизнис на следното ниво.

Меѓутоа, ако сте со мал буџет, постојат и други опции кои може да бидат попристапни.

Заклучок

Што е ClickFunnels Platinum? Со овој премиум пакет, ќе добиете пристап до ексклузивни функции и обука, приоритетна поддршка за корисници и многу повеќе.

Некои од најдобрите делови на ClickFunnels Platinum ја вклучуваат можноста за создавање продажни инки со висока конверзија, способност за поделени тестирања на кампањите со инка и способност за следење на вашите резултати во реално време.

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Почетна » Продажни инка Градежни » Што е Платинум План на ClickFunnels? Карактеристики, добрите и лошите страни

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.