Што е ранец ClickFunnels и како функционира?

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Ранец ClickFunnels е алатка за управување со придружна програма која ви овозможува да ја стартувате и развивате вашата сопствена придружна програма, сето тоа во софтверот ClickFunnels. Со ранец, можете да регрутирате подружници, да го следите нивниот напредок, да им плаќате провизии и повеќе - сето тоа од една централна локација.

Од 127 долари/месечно. Откажи во секое време

Започнете го вашиот бесплатен ClickFunnels 14-дневен пробен период сега

Сега, ако веќе имате придружна програма, можеби се прашувате за што служи ClickFunnels ранец.

Со ранец, имате се што ви треба за да извршите успешна придружна програма на едно место. Нема потреба да користите посебен партнерски софтвер или услуга, што може да ви заштеди време и пари.

Функцијата Ранец исто така беспрекорно се интегрира со ClickFunnels, па ако веќе користите ClickFunnels за да го водите вашиот бизнис, Ранецот е беспрекорен.

И последно, но не и најмалку важно, ранец ви дава можност навистина да го зголемите вашиот бизнис преку искористување на моќта на филијалите.

Со ранец, можете да регрутирате армија од филијали во промовирајте ги вашите производи и услуги, што може да ви помогне да допрете до поголема публика и да остварите поголема продажба.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за ClickFunnels. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Што е ранец ClickFunnels?

Ако сте онлајн претприемач, големи се шансите да сте слушнале за ClickFunnels. Тоа е популарно софтверско решение кое ви овозможува да креирате и управувате со вашите продажни инки.

Ранец ClickFunnels

И ClickFunnels има функција наречена Ранец која ви овозможува да изградите и развивате сопствена придружна програма.

Кога ќе се регистрирате за Ранец, ќе ви биде дадена сопствена поврзана врска. Потоа можете да ја споделите оваа врска со други и секогаш кога некој ќе се пријави за ClickFunnels преку вашата врска, тој ќе стане ваш партнер.

Ќе ви биде даден и пристап до страницата за провизии за ранец, каде што можете да го следите напредокот на вашите соработници и да им плаќате провизии. Можете да изберете да им плаќате на вашите филијали процент од секоја продажба што тие ја генерираат, провизија со рамна стапка или мешавина од двете.

Можете исто така да креирате „нивоа“ што е структура на провизија која ви овозможува да плаќате повеќе на вашите филијали бидејќи тие генерираат поголема продажба.

На пример, можете да го поставите така што подружниците кои генерираат до 500 долари во продажба добиваат провизија од 10%, филијалите кои генерираат 501 до 1,000 долари добиваат провизија од 15%, а подружниците кои генерираат 1,001 долари или повеќе добиваат провизија од 20%.

Овој систем им дава поттик на вашите соработници да генерира повеќе продажба, што може да биде победничка и за вас и за вашите филијали.

Проверете го мојот преглед ClickFunnels 2.0 за да дознаете повеќе за сите негови карактеристики на инка и градител на страници, како и добрите и лошите страни.

Како работи ранецот ClickFunnels?

Ако сте како повеќето луѓе, веројатно мислите дека ClickFunnels не е ништо повеќе од едноставно градител на продажна инка. Но, има многу повеќе за ClickFunnels отколку што изгледа. Всушност, една од најмоќните карактеристики на ClickFunnels е ранец.

Накратко, на ClickFunnels Backpack е систем за управување со партнери. Тоа ви овозможува да ги следите вашите партнерски провизии, да ги плаќате вашите филијали, па дури и да ги автоматизирате плаќањата на партнерите.

Постојат неколку придобивки од користењето на ранецот ClickFunnels.

1. Зголемена транспарентност

Со ClickFunnels Ранец, имате јасен преглед на целата ваша партнерска активност на едно место. Ова го вклучува бројот на филијали што ги имате, колку тие заработиле, колку сте им платиле и колку сè уште им должите.

2. Подобрена организација

ClickFunnels Ранец го олеснува организирањето и следењето на вашите филијали маркетинг комисии. Можете да видите кои провизии се доспеани и кога треба да се платат.

3. Автоматизирани плаќања

Една од најдобрите карактеристики на ранецот ClickFunnels е способноста да се автоматизираат плаќањата на партнерите. Ова значи дека можете да го поставите и да го заборавите - ранецот ClickFunnels ќе се грижи за сè за вас.

4. Зголемена безбедност

Со ранецот ClickFunnels, можете да бидете сигурни дека вашите партнерски комисии се безбедни и сигурни. Сите плаќања се обработуваат преку ClickFunnels, така што никогаш не треба да се грижите за губење на тешко заработените провизии.

Ако барате лесен начин да ги следите вашите партнерски провизии, ранецот ClickFunnels е одлично решение. Лесен е за користење, обезбедува голем број одлични карактеристики и е целосно безбеден.

Карактеристики на ранец на ClickFunnels

Придружниот систем ClickFunnels Backpack се разликува од другите придружни програми поради неговите уникатни и иновативни карактеристики.

Лепливи колачиња

ClickFunnels Ранец користи лепливи колачиња. Ова значи дека ако некој го купи вашиот производ користејќи која било поврзана врска, а потоа подоцна купи друг различен производ - дури и кога овој пат не поминал преку партнерска врска - тој првичен партнер ќе заработи провизија за двете продажби.

Двостепена придружна програма

Во ClickFunnels ранец, постои двостепена придружна програма. Ова значи дека ќе заработите провизија не само кога правите продажба, туку и кога некој што сте го упатиле ќе изврши продажба.

Прилагодливи придружни врски

Можете да ги прилагодите вашите партнерски врски во ранец на ClickFunnels. Ова значи дека можете да додадете свој партнер ID или прекар на врските за луѓето лесно да ве идентификуваат како упатувач.

Напредно следење и известување

ClickFunnels Backpack обезбедува напредни функции за следење и известување. Ова значи дека можете лесно да ги следите вашите продажби и провизии и да видите колку добро работите.

Високи провизии

ClickFunnels Ранец нуди високи провизии за да можете да заработите многу пари ако сте во можност да остварите продажба.

Цени за ранец на ClickFunnels

Ранец, од ClickFunnels, е систем за управување со партнери кој ви овозможува да ја стартувате вашата сопствена придружна програма за вашата продажна инка.

Со Ранец, можете да ги следите вашите филијали, да им плаќате провизии и да им обезбедите маркетинг материјали за да им помогнете да ги промовираат вашите производи или услуги.

Системот за управување со партнери на ранец е достапен само со Платинум на ClickFunnels кој чини 297 долари месечно.

Со ClickFunnels Platinum добивате пристап до ClickFunnels, Actionetics, ранец и помалку ограничувања од стандардниот, 97 долари месечно.

Ажурирање: Планот на ClickFunnels Platinum сега е план за хакери на инка. Во октомври 2022 година беше објавен ClickFunnels 2.0 со повеќе дополнителни функции и алатки.

види Новите планови и цените на ClickFunnel овде.

Ако сакате да го подигнете вашиот онлајн бизнис на следното ниво, ClickFunnels Platinum со ранец дефинитивно вреди да се инвестира.

Заклучок

Што е ранец ClickFunnels и зошто треба да размислите за преместување на вашите филијали?

Како прво, програмата е бесплатна за приклучување, така што нема ризик.

Второ, провизиите што можете да ги заработите се многу дарежливи. Со провизија од 40-50% за секоја продажба, можете брзо да генерирате значителен приход преку промовирање на производите на ClickFunnels.

Конечно, ClickFunnels Ранец го олеснува следењето на вашата продажба и провизии. Програмата ви обезбедува известување во реално време за да можете да видите колку добро функционираат вашите промоции.

Ако барате начин да генерирате дополнителен приход за вашиот онлајн бизнис, тогаш ClickFunnels Backpack дефинитивно вреди да се размисли. Со високи провизии и лесни за употреба алатки, програмата нуди одличен начин да ја зголемите вашата заработка.

Референци:

https://goto.clickfunnels.com/backpack-features

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Споделете на...