Како да се регистрирате со ClickFunnels? (Креирајте ја вашата бесплатна сметка сега)

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

ClickFunnels е сè-во-едно создавач на продажни инки за создавање веб-локации со висока конверзија, целни страници, продажни инки, страници за членство и магнети за олово. Еве, ќе покажам колку е лесно да се регистрирате со ClickFunnels.

Од 127 долари месечно (14-дневен бесплатен пробен период)

Изградете прекрасни продажни инки со висока конверзија со леснотија

Ако веќе сте прочитале мојот преглед на ClickFunnels 2.0, тогаш знаете дека има многу придобивки од пријавувањето за членство во ClickFunnels.

Но, за брзо да резимираме, главните придобивки се:

  • Прво, ClickFunnels обезбедува a 14-дена бесплатен пробен период да ги испробате сите функции пред да се посветите на платен план (кој започнува од 127 долари месечно).
  • Второ, ClickFunnels нуди a широк спектар на шаблони и алатки за целна страница и инка кои можете да ги користите за да креирате продажни инки со висока конверзија.
  • Трето, ClickFunnels се интегрира со голем број на популарни апликации од трети страни, што го олеснува додавањето дополнителна функционалност на платформата.
  • Конечно, ClickFunnels нуди одлична корисничка поддршка, доколку ви треба каква било помош при користењето на платформата – тогаш помошта е далеку од е-пошта или телефонски повик.

Како да се регистрирате за сметка на ClickFunnels?

Регистрирањето со ClickFunnels е брзо и лесно и ви дава пристап до моќен пакет алатки и функции кои можат да ви помогнат да го развиете вашиот бизнис.

Со својот моќен пакет алатки и функции, ClickFunnels го олеснува создавањето на целни страници со висока конверзија, изградбата на продажни инки и маркетинг кампањи.

Еве чекор-по-чекор водич за да се регистрирате со ClickFunnels и да започнете.

Чекор 1: Одете на почетната страница на clickfunnels.com

Најдобриот и најлесниот начин да се регистрирате за ClickFunnels е со започнување на a 100% бесплатен 14-дневен пробен период.

Само одете на почетната страница на clickfunnels.com и кликнете на „Започнете БЕСПЛАТЕН 14-дневен пробен период сега!” линк (не можете да го пропуштите).

почетната страница на clickfunnels

Чекор 2: Креирајте ја вашата сметка на ClickFunnels

Следно, пополнете го вашето полно име и адреса на е-пошта и креирајте (безбедна) лозинка.

Потоа кликнете на Копче „Креирај моја сметка“..

креирајте сметка за clickfunnels

Внесете ги вашите лични податоци и информации за плаќање за да ја креирате вашата сметка на ClickFunnels.

Ќе треба да го наведете вашето име, адреса на е-пошта и лозинка, како и детали за вашата кредитна картичка.

Откако ќе се постави вашата сметка, ќе бидете префрлени на контролната табла на ClickFunnels, каде што можете да ја изградите вашата прва продажна инка.

Регистрирање на платински план на clickfunnels

Кога се регистрирате за бесплатна пробна сметка на ClickFunnels, можеби ќе сакате да ги погледнете условите за користење, политиката за приватност и партнерскиот договор. Не сакате подоцна да ве фати нешто за што не сте знаеле. И лесно е да се пропуштат такви работи бидејќи има толку многу документи за читање.

Чекор 3 - Направете ја вашата прва продажна инка

Откако ќе се постави вашата сметка, ќе бидете префрлени на Кликнете на контролната табла на Funnelsг, каде што можете да ја изградите вашата прва продажна инка.

контролната табла на clickfunnels 2.0

За да креирате нова продажна инка, кликнете на копчето „Додај ново“ во горниот десен агол на контролната табла.

Ќе ви бидат претставени неколку опции за типот на инка што сакате да ја креирате, како што е инка за генерирање на потенцијални информации, инка за страница за продажба или инка за вебинар. Изберете го оној кој најдобро одговара на вашите потреби.

Наведете ја вашата инка име и кликнете на „Изградба на инка“. Ќе ве одведат до уредувачот на инка, каде што можете да започнете со дизајнирање и градење на вашата инка.

clickfunnels 2.0 инки

Уредувачот на инка е местото каде што се случува целата магија. Тоа е интерфејс за влечење и спуштање што го олеснува додавањето и приспособувањето на различните елементи на вашата инка, како што се формуларите за пријавување, копчињата за купување и страниците за благодарност.

Кликнете на „Додај елемент“ копче за да додадете нов елемент во вашата инка. Можете да изберете од многу видови елементи, вклучувајќи слики, текстуални блокови, видео плеери и многу повеќе.

Користете го панелот за поставки на десната страна на екранот за да прилагодете го изгледот и однесувањето од вашите елементи. Можете да ги менувате боите, фонтовите и другите опции за стајлинг, како и да додадете приспособени CSS и JavaScript доколку сакате.

Додека ја градите вашата инка, можете да ја прегледате во секое време со кликнување на копчето „Преглед“ во горниот десен агол на екранот. Ова ќе отвори нов прозорец за да видите како вашата инка ќе изгледа и функционира на различни уреди.

Откако ќе бидете задоволни со вашата инка, кликнете на копчето „Зачувај и излези“. за да ги зачувате вашите промени. Вашата инка автоматски ќе биде објавена, а вие можете да започнете да ја промовирате и да собирате потенцијални клиенти и продажби.

Во контролната табла ClickFunnels, можете следете ги перформансите на вашата инка со гледање на статистика во делот „Статистика на инка“. Овде, можете да видите колку луѓе ја посетиле вашата инка, колкумина се одлучиле или купиле и други клучни метрики.

Ако сакате да направите промени во вашата инка, можете да ја уредувате во секое време до кликнување на копчето „Уреди“. во контролната табла. Ова повторно ќе го отвори уредникот на инка, каде што можете да направите промени и да ги зачувате.

Започнете да ја градите својата прва продажна инка денес! Побарајте го вашиот 14-дневен БЕСПЛАТЕН пробен период сега!

Често поставувани прашања

Што е ClickFunnels?

ClickFunnels беше создаден од Расел Брансон, познат претприемач, автор и говорник. Тој ја основа својата прва компанија наречена ClickBank уште во 1998 година, и оттогаш, тој им помогна на илјадници претприемачи да градат профитабилни бизниси преку Интернет.

Која е разликата помеѓу плановите на ClickFunnels Basic наспроти Pro vs Funnel Hacker?

Главната разлика помеѓу плановите е бројот на веб-локации, инки и корисници што ви се потребни.

Нивната цена започнува во $ 127 месечно за Основниот план (1 веб-локација – 1 корисник – 20 инки). Про планот (1 веб-локација – 5 корисници – 100 инки) е $ 157 месечно а планот за хакери на инка (3 веб-страници – 15 корисници – неограничени инки) е $ 208 месечно.

Дознајте повеќе за плановите за цени овде.

Како можам да добијам ClickFunnels бесплатно?

ClickFunnels им нуди на сите свои корисници 14-дневен бесплатен пробен период кој е достапен на сите планови. Во текот на тие 14 дена, ќе добиете целосен неограничен пристап до сите карактеристики на планот што ќе го изберете. 

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...