Дали ClickFunnels работи со WordPress Сајтови?

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Дали ClickFunnels работи со WordPress? Добрата вест е што ClickFunnels го олеснува креирањето и интегрирањето на продажните инки со висока конверзија во вашите WordPress сајт. Во овој пост, ќе ви покажеме како да поставите сметка на ClickFunnels и да ја поврзете со неа WordPress чекор по чекор.

Од 127 долари/месечно. Откажи во секое време

Започнете го вашиот бесплатен ClickFunnels 14-дневен пробен период сега

Ќе разговараме и за придобивките од користењето на оваа интеграција и како работи ClickFunnels WordPress беспрекорно

Проверете го мојот преглед на ClickFunnels за да дознаете повеќе за сите негови карактеристики на инка и градител на страници, како и добрите и лошите страни.

Што е ClickFunnels?

Ако водите онлајн бизнис, голема е веројатноста дека сте слушнале за ClickFunnels.

што е clickfunnels

ClickFunnels е популарен софтвер за продажна инка што им овозможува на бизнисите да ги пласираат, продаваат и испорачуваат своите производи и услуги преку Интернет.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за ClickFunnels. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Но дали ClickFunnels работи со WordPress?

Одговорот е да! ClickFunnels се интегрира со WordPress, што го олеснува создавањето и управувањето со вашите продажни инки.

Плус, со ClickFunnels, можете инсталирај WordPress Вклучи, Поврзи да ја проширите функционалноста на вашата продажна инка.

(извор)

Како работи ClickFunnels со WordPress?

Ако размислувате да започнете онлајн бизнис, една од првите работи што треба да ги направите е да откриете како ќе ја изградите вашата веб-страница.

Има многу различни опции таму, но една од најпопуларните платформи е WordPress.

WordPress е систем за управување со содржина (CMS) кој ви овозможува да креирајте веб-страница или блогирајте од почеток, или можете да користите однапред направена тема за да започнете.

Во секој случај, релативно е лесен за користење и има еден тон ресурси на располагање за да ви помогнат. Откако ќе ја поставите вашата веб-страница, треба да почнете да размислувате за тоа како ќе генерирате сообраќај.

Постојат многу различни начини да го направите ова, но еден од најефикасните е преку оптимизација на пребарувачот (SEO).

SEO е процес на оптимизирање на вашата веб-страница за пребарувачите за да можете да се рангирате повисоко во резултатите од пребарувањето. Ова може да биде сложен процес, но има многу големи ресурси на располагање за да ви помогнат.

Откако ќе започнете да генерирате сообраќај кон вашата веб-страница, треба да почнете да размислувате за тоа како ќе го претворите тој сообраќај во клиенти.

Тука влегува ClickFunnels.

ClickFunnels е софтверска алатка која ви овозможува да креирате продажни инки.

Што е продажна инка?

Продажната инка е серија чекори низ кои ги водите вашите потенцијални клиенти за да можат да купат.

ClickFunnels го олеснува креирањето на продажните инки, а исто така се интегрира и со WordPress за да можете да го користите за да ја изградите вашата веб-страница.

Има многу одлични функции што ги нуди ClickFunnels, но една од најдобрите е тоа што ви овозможува да ги следите вашите резултати за да можете да видите што работи, а што не.

Клучни преземања: ClickFunnels е одлична алатка за градење продажни инки и следење на резултатите. Се интегрира со WordPress и е лесен за употреба.

ClickFunnels за WordPress

ClickFunnels беспрекорно се интегрира со WordPress.

Прво, ти инсталирајте го и активирајте го официјалниот приклучок за CF од WordPress складиште на вашата веб-страница.

clickfunnels wordpress Вклучи, Поврзи

Потоа го активирате ClickFunnels користејќи го вашиот API клуч. Ќе го најдете клучот во поставките на вашата сметка (од вашата сметка на ClickFunnels).

Скролувајте до WordPress API И кликнете Прошири. Копирајте го вашиот WordPress Клучни API. Потоа залепете го во поставките за приклучок.

clickfunnels wordpress API клуч

Еве зошто треба да користите ClickFunnels на вашиот WordPress сајт.

1. Лесен за користење и ви заштедува време

Ако не сте запознаени со ClickFunnels, тоа е алатка која ви овозможува да креирате продажни инки и целни страници. Тоа е одличен начин да го рационализирате вашиот процес на продажба и да го направите поефикасен.

Создавањето целни страници и продажните инки може да одземе многу време, но ClickFunnels го олеснува тоа. Со само неколку кликања, можете да креирате страници со професионален изглед кои се оптимизирани за конверзија.

2. Се интегрира со WordPress

Ако користите WordPress за вашата веб-страница, ќе бидете среќни да знаете дека ClickFunnels се интегрира со WordPress. Тоа значи дека можете да го користите ClickFunnels за да ги креирате вашите целни страници и продажните инки, а потоа да ги вградите на вашиот WordPress сајт.

3. Нуди моќни карактеристики

ClickFunnels доаѓа со многу моќни функции кои ќе ви помогнат да ја зголемите стапката на конверзија. На пример, можете да користите ClickFunnels за да креирате формулари за нарачки и страници за надпродажба.

Vous употреба pouvez aussi ClickFunnels за да креирате страници за членство, страници за курсеви и инки за лансирање производи.

И ако продавате производи, можете да го користите ClickFunnels за да креирате нарачка што ќе ја зголеми просечната вредност на нарачката.

4. Достапен

Ако сте со буџет, ClickFunnels е одлична опција бидејќи е многу прифатлива. Можете да започнете со ClickFunnels за само 97 долари месечно.

5. Голема поддршка

Ако некогаш имате какви било прашања или ви треба помош со ClickFunnels, нивниот тим за поддршка секогаш е среќен да помогне. Тие имаат база на знаење, дел за ЧПП и поддршка за е-пошта.

Генерално, ClickFunnels е одлична алатка за онлајн бизниси. Лесен е за користење, се интегрира со WordPress, и доаѓа со многу моќни функции.

И тоа е многу прифатливо, што го прави одлична опција за бизниси со буџет.

Клучни преземања: ClickFunnels е одлична алатка за онлајн бизниси кои сакаат да го насочат својот процес на продажба и да ги направат работите поефикасни.

Придобивките од ClickFunnels за WordPress

Има неколку придобивки од користењето на ClickFunnels со WordPress. Можеби најочигледната придобивка е тоа што може да ви заштеди многу време и напор при поставувањето на вашата продажна инка.

Со ClickFunnels, се што треба да направите е да изберете шаблон и потоа да го прилагодите по ваш вкус. Ова е огромна заштеда на време во споредба со поставувањето продажна инка од нула.

Друга придобивка од користењето на ClickFunnels со WordPress е тоа што може да ви помогне поефикасно да управувате со вашите води. Со ClickFunnels, можете лесно да додавате нови потенцијални клиенти во вашата база на податоци и потоа да го следите нивниот напредок преку вашата продажна инка. Ова е одличен начин да ги следите вашите потенцијални клиенти и да се осигурате дека тие се движат низ вашата инка на начин на кој вие сакате.

Конечно, ClickFunnels исто така може да ви помогне да ја зголемите стапката на конверзија. Со обезбедување на лесен начин за создавање на целни страници со висока конверзија, можете да ги зголемите шансите вашите посетители да го преземат дејството што го сакате. Ова може да доведе до поголема продажба и повеќе клиенти за вашиот бизнис.

Клучни преземања: ClickFunnels е одличен начин да заштедите време и да ги зголемите конверзиите при поставување на продажна инка.

Заклучок

Како работи ClickFunnels со WordPress? ClickFunnels е градител на продажни инки што ви овозможува да креирате, приспособувате и автоматизирате вашите продажни инки. 

Со ClickFunnels, можете лесно да додавате формулари за пријавување, формулари за нарачки, надпродажби, страници за благодарност и повеќе на вашите WordPress сајт без да мора да кодирате нешто сами.

Плус, сè во вашата инка е интегрирано, така што нема потреба да се грижите за поставување различни приклучоци или интеграции за секој чекор од процесот.

За да се поврзете ClickFunnels со WordPress, ќе треба да го инсталирате бесплатниот приклучок наречен CF7 конектор.

Овој приклучок ќе дозволи чекорите на Clickfunnel (наречени „Акции“) да се додадат како поднесоци на формулари за контакт во Контакт Форма 7 – еден од најпопуларните додатоци за контакт форма WordPress.

Проверете ги најновите цени на ClickFunnels овде.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...