Објаснети се плановите за цени на ClickFunnels

in Продажни инка Градежни

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

ClickFunnels ви помага да изградите маркетинг инки кои ги претвораат потенцијалните клиенти во клиенти. Се користи од илјадници бизниси ширум светот. Овде ќе објаснам како функционира структурата на цени на ClickFunnels за да можете да го изберете најдобриот план за вас и вашиот буџет.

Изграден е да биде доволно лесен за почетници, но и доволно напреден за искусни продавачи. Ако размислувате за претплата на ClickFunnels, прочитајте мојот преглед на цените на ClickFunnels за да одредите кој план е најдобар за вашиот бизнис.

Откријте кој план е најдобар за вас + начини на кои можете да заштедите пари 🤑

Планови за цени на верзијата 2.0 (и што е вклучено)

TL;DR: Колку чини ClickFunnels? Основните планови чинат 127 долари месечно и ви даваат 20 инки што треба да се креираат на една веб-страница. 

Ако сте ја прочитале мојата Преглед на ClickFunnels тогаш го знаеш тоа ClickFunnels нуди три ценовни планови кои ви помагаат да ги зголемите вашите инки додека вашиот бизнис расте.

Нивната цена започнува од 127 долари месечно. Ако тоа ви звучи многу, почекајте да прочитате за сите добри работи што ги добивате со вашата претплата на ClickFunnels.

КарактеристикиClickFunnels BasicClickFunnels ProClickFunnels Funnel Hacker
Месечни цени$ 147 месечно$ 197 месечно$ 297 месечно
Годишни цени (со попуст)$ 127 месечно (Заштедете 240 долари годишно)$ 157 месечно (Заштедете 480 долари годишно)$ 208 месечно (Заштедете 3,468 долари годишно)
Фунели20100неограничен
Веб-сајтови113
Администратори1515
Контакт10,00025,000200,000
Страници, производи, текови на работа, е-поштанеограниченнеограниченнеограничен
Споделете инкиНеДаДа
анализаторОсновниОсновниНапредно
Affiliate програма. Пристап до API. Течен уредувач на теми. План за режим на одржување CF1НеДаДа
ПоддршкаОсновниПриоритетПриоритет

Во октомври 2022 година, беше лансиран ClickFunnels 2.0.

CF 2.0 е многу очекувано издание на нови и подобрени функции.

Платформата ClickFunnels 2.0 има многу нови функции и алатки кои оригиналните ClickFunnels ги немаа, што ја прави навистина сите-во-едно платформа.

Сите планови на ClickFunnels доаѓаат со многу бонуси:

кликни бонуси
Започнете со ClickFunnels
(14-дневен бесплатен пробен период)

Што добивате со вашата претплата на ClickFunnels?

Моќен создавач за влечење и спуштање за креирање целни страници, веб-страници и сајтови за е-трговија

влечи и пушти градител на страница

ClickFunnels нуди многу едноставно влечење и паѓање градител на целни страници што можете да го научите за неколку минути. Тоа ти дозволува изградете и објавувајте целни страници за неколку минути. Не треба да бидете веб-дизајнер, експерт за конверзија или маркетинг експерт за да изградите целна страница.

Сè што треба да направите е изберете однапред изработен дизајн и приспособете го со едноставен интерфејс за влечење и спуштање.

Можете да уредувате и менувате сè на страницата што не ви се допаѓа со едноставно кликнување на неа. Можете да додавате нови елементи или да го промените редоследот на оние што се на вашата страница со едноставно влечење и пуштање.

Најдобриот дел од градењето продажни инки со ClickFunnels е тоа што доаѓа со стотици претходно направени шаблони кои докажано ги претвораат посетителите во клиенти. Ова ги отстранува сите нагаѓања и ви овозможува да изградите целни страници со висока конверзија без никакво дизајн или маркетинг искуство.

Продавајте директно од вашите инки

clickfunnels продажни инки

ClickFunnels не само што ви овозможува да изградите целни страници што се претвораат како магично, туку исто така ви овозможува да ги продавате вашите производи директно од вашата инка. Тоа значи дека можете да започнете да продавате со ClickFunnels без да треба да ангажирате веб-развивач за да ја поврзете вашата веб-страница со портал за плаќање.

ClickFunnels поддржува многу различни порти на плаќање дека можете да се поврзете со вашите целни страници со само неколку кликања. Ова ви овозможува да прифаќате плаќања од вашите клиенти директно во вашата инка без да го прекинете протокот.

На почетниот план, можете да поврзете до 3 различни портали за плаќање. Ова им дава на вашите клиенти повеќе опции за плаќање што може да го зголеми вашиот приход. Ти можеш поврзете кој било од поддржаните портали за плаќање без да допрете ниту една линија код.

Создавајте членства без алатки од трети страни

инки за членство на clickfunnels

Создавањето сајтови за членство може да чини многу пари ако изградите сопствен сајт или ако купите софтвер за членство за да го инсталирате на вашата веб-локација. За среќа, ClickFunnels нуди едноставен интерфејс за да ви помогне изградете и управувајте со област за членство на вашата веб-страница. Можете да продадете месечна претплата или еднократна пропусница во вашата област за членство.

ClickFunnels нуди лесен интерфејс за управување со содржината до која членовите на вашата веб-локација имаат пристап. Исто така, ви овозможува да креирате различни планови кои нудат пристап до различни нивоа на содржина.

Тоа е се-во-едно решение кое ќе ви овозможи да управувате со сè, од наставната програма за курсеви до членовите на вашата веб-страница.

Се продава со 1 клик

еден клик се продава

Продажба може да додаде илјадници долари дополнителни приходи на вашиот бизнис секој месец. ClickFunnels ви дозволува ги продавате вашите клиенти на страницата за количка и на страницата за наплата.

Можете да ја додадете едноставни Upsells со 1-клик на вашата инка. Тие им олеснуваат на вашите клиенти да купат различен, поскап производ доколку се предомислат во кој било момент.

Ова не само што им дава шанса на вашите клиенти да го преиспитаат вашиот алтернативен производ со повисока цена, туку исто така ја прави многу поголема веројатноста тие да одат на верзијата од повисоката класа на вашиот производ.

ClickFunnels ви дозволува додадете било каков вид на допродажба на вашите целни страници. Тоа може да биде нешто од физички производ до онлајн курс. Ако продавате ан онлајн курс, можете да ги замолите вашите клиенти да размислат за верзијата на вашиот курс со повисока цена која вклучува, на пример, повик за обука 1-на-1 со вас.

Зголемувањето на продажбата може да им помогне на вашите клиенти да донесат подобри одлуки за вашите производи. Вашите клиенти можат додадете ги овие производи во нивните колички со само еден клик. Она што претходно беше луксуз за бизнисите за е-трговија што бараше ангажирање веб-програмери, сега може да се направи за неколку минути користејќи ClickFunnels.

Ти дозволува креирајте продажби со 1-клик без да барате алатки или кодирање од трети страни. Со ClickFunnels, не сте ограничени само на додавање на продажби на страницата Исплата и кошничка, можете дури и да додавате продажби откако корисникот ќе се одјави.

На овој начин, вашите корисници би можеле да се надополнат на производ од повисоко ниво, без да мора да го поминат целиот процес на наплата по втор пат.

Следни инки

следење инки

Инки за следење е алатка ClickFunnels која ви овозможува да го автоматизирате вашиот е-пошта маркетинг и други пораки. Инките за следење ви дозволуваат да испраќате автоматизирани пораки до вашите клиенти врз основа на предизвикувачи како што се врските што ги кликнале или производите што ги купиле или земјата од која се.

Ти дозволува автоматизирајте ја инка за маркетинг преку е-пошта за да ги зголемите приходите и да ги промовирате вашите производи на секој кој ќе го купи вашиот производ. Можете дури и да испраќате промотивни е-пошта до луѓето што се пријавиле, но не купиле.

Автоматизацијата на е-пошта може да ви помогне да соберете илјадници долари приход секој месец. Најдобриот дел е што не чини ништо. За разлика од рекламите на Facebook кои ви наплаќаат секогаш кога некој ќе кликне на вашите реклами, E-mail маркетинг е потполно бесплатна.

Друг маркетинг преку е-пошта алатки како што се MailChimp и Constant Contact може да ви наплати до илјадници долари секој месец. Но, ClickFunnels ви нуди автоматизација на е-пошта маркетинг целосно бесплатна.

ClickFunnels собира информации за вашите клиенти и потенцијални клиенти, како што се врските што тие кликнале, кои страници ги посетиле, што Рекламна кампања на Фејсбук Тие доаѓаат од, итн. Можете да ги користите сите овие информации за да креирате автоматизирани инки за е-пошта што ги претвораат вашите потенцијални клиенти во претплатници.

Создадете придружна програма без алатки од трети страни

clickfunnels придружни програми

Подружници на ClickFunnels ќе ви помогне да го развиете вашиот бизнис без да морате да кренете прст за да внесете нови клиенти. Тие ја испраќаат својата публика на вашиот пат за мала провизија. Оваа провизија може да биде фиксен износ или процент од вредноста на количката на клиентот. Повеќето бизниси плаќаат илјадници долари секој месец во алатки кои ви помагаат да креирате придружни програми, да ја следите продажбата и да управувате со вашите филијали.

Но, со ClickFunnels, можете креирајте партнерска програма, поставете стапки на провизија и управувајте со вашите филијали бесплатно. Доаѓа со вградена алатка наречена BackPack која ви овозможува да креирате и управувате со Филијалата на програмата за вашиот бизнис користејќи едноставен интерфејс.

Откако ќе го поставите, тој се грижи за сè, од следење на продажбата до автоматско плаќање на филијалите кои носат продажба. Ја пресметува провизијата секогаш кога има продажба и ја додава таа провизија на билансот на филијалата. Можете да го платите ова салдо рачно или можете да го автоматизирате користејќи ClickFunnels.

Друга одлична работа за ClickFunnels е тоа што доаѓа со a едноставна контролна табла што ви овозможува да управувате со сè и нуди длабинска аналитика да ви помогне да донесувате подобри деловни одлуки.

Кој план е вистинскиот за вас?

ClickFunnels нуди три различни ценовни планови таа скала со вашиот бизнис. Ако размислувате да се регистрирате за ClickFunnels, но не можете да одлучите кој план е соодветен за вашиот бизнис, дозволете ми да ви олеснам.

Добијте го почетниот основен план ако:

 • Штотуку почнувате: Ако никогаш претходно не сте изградиле инка, ова е најдобриот план за вас. Можеби ќе сакате да започнете со Про план бидејќи доаѓа со повеќе функции. Но, верувајте ми, ако сте почетник, нема да ви требаат сите тие карактеристики. Плус, секогаш може да се надградувате подоцна додека вашиот бизнис расте.
 • Не ви требаат многу инки: Ако мислите дека 20 инки ви се доволни, тогаш држете се до планот. 20 инки за онлајн продажба обично се повеќе од доволни за мал бизнис.
 • Не треба да креирате курсеви или да испраќате е-пошта: Основниот план дозволува само креирање на три онлајн курсеви и само 10 илјади контакти за е-пошта. Ако немате намера да продавате курсеви или да испраќате е-пошта, тогаш ова е планот за вас.

Добијте го планот ClickFunnels Pro ако:

 • Потребни ви се повеќе од 20 инки: Дури и ако поседувате само еден бизнис, ќе сакате да направите повеќе од еден тип на инка за вашиот бизнис. Ако креирате различни инки за различни типови сообраќај, многу полесно ќе ги конвертирате потенцијалните клиенти во клиенти. Ќе сакате да креирате посебни инки за одделни реклами на Facebook. Значи, ако вашиот бизнис веќе расте, ова е планот со кој препорачувам да започнете. Тоа ви овозможува да изградите неограничени инки.

Добијте го планот за хакери на инка ако:

 • Поседувате многу бизниси или брендови: Овој план ви овозможува да управувате со 3 веб-локации и 9 домени од една сметка на ClickFunnels. Ако поседувате многу бизниси, ова е планот на кој треба да одите. Исто така, нуди неограничени инки, страници, производи и текови на работа и инки за следење.
 • Сакате приоритетна телефонска поддршка: Ова е единствениот план што ви овозможува пристап до ВИП телефонска линија до која можете да дојдете во секое време. Исто така, нуди приоритетна поддршка за разговор.
 • Сакате напредни функции, како на пр Напредна аналитика, придружна програма, пристап до API, ShareFunnels, течен уредник на теми и план за режим на одржување CF1

Прашања и Одговори

Нашата пресуда ⭐

ClickFunnels го поедноставува вашиот живот на интернет со тоа што ви дозволува да изградите продажни инки со висока конверзија без кодирање. Влечете и спуштете целни страници, маркетинг преку е-пошта, членства и курсеви на едно место. Заштедете време, зајакнете ги конверзиите и придружете се на заедница која поддржува. Не е за секого, но ако сте сериозни за да го развивате вашиот бизнис онлајн, пробајте на ClickFunnels!

Карактеристики на ClickFunnels

 • Алатка за градење на продажна инка водечка во индустријата.
 • Интуитивно влечење и спуштање на градител на страници.
 • Вградено A/B сплит тестирање.
 • Споделување инка меѓу соработниците.
 • Претходно изградени шаблони оптимизирани за конверзии и продажба.
 • Со еден клик се зголемува и намалува продажбата.
 • Видео курсеви за FunnelFlix и онлајн програми за обука.
 • Интеграција на портали за плаќање (Stripe, ApplePay, AndroidPay, PayPal, Authorize.net, NMI, Keap).
 • Маркетинг автоматизација со Фејсбук и е-пошта платформи како Mailchimp.
 • 14-дневен бесплатен пробен период без ризик.

Добрите и лошите страни на ClickFunnels

Добрите

 • Помага во генерирање на потенцијални клиенти и продажба
 • Многу лесен за користење, влечење и спуштање страници и градител на инки
 • Доаѓа спакуван со претходно изградени шаблони за целни страници и инки
 • Способност да споделување инки.

Конс

 • Ограничени опции за прилагодување.
 • Плановите за цени на ClickFunnels се прилично скапи. Има и други Алтернативи на ClickFunnels да се разгледа.
 • Не е идеален за апсолутни почетници, доаѓа со крива на учење.
 

Колку чини ClickFunnels?

 • ClickFunnels Basic is $ 127 месечно. Овој план ви овозможува да изградите 20 инки.
 • ClickFunnels Pro is $ 157 месечно. Овој план ви овозможува да изградите 100 инки.
 • ClickFunnels Funnel Hacker is $ 208 месечно. Овој план ви овозможува да изградите неограничени инки.
Започнете со ClickFunnels
(100% 14-дневен бесплатен пробен период без ризик)

Како ги разгледуваме ClickFunnels: нашата методологија

Кога се нурнуваме во тестирање на градителите на продажни инки, не само што ја прелистуваме површината. Ги валкаме рацете, го истражуваме секое ќоше и пукнатина за да разбереме како овие алатки можат навистина да влијаат на крајната линија на бизнисот. Нашата методологија не е само за штиклирање полиња; се работи за искусување на алатката исто како што тоа би го направил вистинскиот корисник.

Број на први впечатоци: Нашата евалуација започнува со процесот на пријавување. Дали е лесно како неделно утро или се чувствува како понеделник наутро? Бараме едноставност и јасност. Комплицираниот почеток може да биде големо исклучување и сакаме да знаеме дали овие градители го разбираат тоа.

Изградба на инка: Откако сите ќе се поставиме и ќе влеземе, време е да ги засукаме ракавите и да почнеме да градиме. Колку е интуитивен интерфејсот? Може ли почетник да се движи во него толку непречено како професионалец? Ние градиме инки од нула, обрнувајќи големо внимание на разновидноста на шаблони и опции за прилагодување. Бараме флексибилност и креативност, но и ефикасност – бидејќи во светот на продажбата, времето е навистина пари.

Интеграции и компатибилност: Во денешниот меѓусебно поврзан дигитален свет, производителот на продажна инка треба да биде тимски играч. Ние тестираме интеграции со популарни CRM-и, алатки за е-пошта маркетинг, процесори за плаќање и многу повеќе. Беспрекорната интеграција може да биде фактор за создавање или прекин во употребливоста на градител на инка.

Изведба под притисок: Што е инка со одличен изглед ако не работи? Ги ставивме овие градители на ригорозни тестирања. Времето на вчитување, мобилната реакција и целокупната стабилност се под нашиот микроскоп. Ние, исто така, истражуваме во аналитиката - колку добро овие алатки можат да го следат однесувањето на корисниците, стапките на конверзија и другите критични метрики?

Поддршка и ресурси: Дури и најинтуитивните алатки можат да ве остават со прашања. Ја оценуваме обезбедената поддршка: Дали има корисни водичи, одговорна услуга за клиенти и форуми во заедницата? Поставуваме прашања, бараме решенија и проценуваме колку брзо и ефикасно реагира тимот за поддршка.

Цена наспроти вредност: На крајот, ги оценуваме ценовните структури. Ги мериме карактеристиките наспроти трошоците, барајќи вредност за парите. Не станува збор само за најевтината опција; се работи за тоа што добивате за вашата инвестиција.

За повеќе информации за нашиот процес на преглед, Кликни тука.

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Почетна » Продажни инка Градежни » Објаснети се плановите за цени на ClickFunnels

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...