Може ли да изградам страница за членство во ClickFunnels?

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Ако барате да изградите локација за членство, ClickFunnels е одлична опција. Можете да го користите ClickFunnels за да креирате локација за членство која е моќна, лесна за употреба, целосно приспособлива и ги има сите карактеристики што ви се потребни за да ја направите вашата страница успешна. Како можам да изградам локација за членство во ClickFunnels?

Од 127 долари/месечно. Откажи во секое време

Започнете го вашиот бесплатен ClickFunnels 14-дневен пробен период сега

Првото нешто што треба да направите е да бидете сигурни дека вашата страница за членство е изградена на цврста основа. Ова значи да имате јасна и концизна продажна порака, силна понуда и добро дизајнирана продажна инка. Ако ги немате овие работи на место, вашата страница за членство најверојатно ќе пропадне.

Откако ќе ги подготвите овие основи, вклучително и поставување на серија за автоматско одговарање, создавање систем за справување со поддршката за корисници и поставување систем за управување со вашата содржина. ClickFunnels може да ви помогне со сите овие работи.

Проверете го мојот преглед на ClickFunnels за да дознаете повеќе за сите негови карактеристики на инка и градител на страници, како и добрите и лошите страни.

ДЕЛ

Започнете го вашиот бесплатен ClickFunnels 14-дневен пробен период сега

Од 127 долари/месечно. Откажи во секое време

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за ClickFunnels. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Но, како можам да изградам локација за членство во ClickFunnels? Прочитајте за да дознаете повеќе.

Што е страница за членство?

Веб-страниците за членство се онлајн заедници кои нудат ексклузивна содржина и пристап само за членовите. За да станете член на страницата, обично треба да се регистрирате и да платите такса.

креирајте страница за членство со кликови

Содржината на сајтовите за членство обично е затворена, што значи дека до неа можат да пристапат само членовите. Оваа содржина може да има многу форми, како што се видеа, статии, е-курсеви и многу повеќе.

Веб-страниците за членство често нудат аспект на заедницата, каде што членовите можат да комуницираат едни со други и со персоналот на страницата.

Може ли да изградам страница за членство во ClickFunnels?

Ако сакате да изградите страница за членство во ClickFunnels, има неколку работи што ќе треба да ги направите за да започнете.

Примери на сајтови за членство на clickfunnels

Прво, ќе треба креирајте инка во ClickFunnels што ќе послужи како ваша локација за членство. Оваа инка ќе треба да има прикачен формулар за пријавување и портал за плаќање за да може луѓето да се регистрираат и да платат за вашето членство.

Откако ќе ја креирате вашата инка, ќе треба да ја промовирате за да можат луѓето да ја најдат и да се пријават. Можете да ја промовирате вашата инка преку различни маркетинг канали, како што се социјалните медиуми, е-мејл маркетинг, или платено рекламирање.

Откако ќе имате луѓе кои ќе се пријават за вашето членство, ќе треба редовно да им доставувате содржина. Ова може да се направи преку е-пошта, блог или област само за членови на вашата веб-страница.

Ако им испорачате квалитетна содржина на вашите членови, поголема е веројатноста тие да останат претплатени на вашата страница за членство и да продолжат да ги плаќаат своите месечни надоместоци.

Клучни преземања: Ако сакате да изградите страница за членство во ClickFunnels, ќе треба да креирате инка и да ја промовирате за да ги натерате луѓето да се регистрираат. Откако ќе имате членови, ќе треба испорача квалитетна содржина на редовна основа да ги одржуваат претплатени.

Придобивки од водење на страница за членство

Водењето членство ви овозможува да имате ексклузивна заедница, да нудите ексклузивна содржина и да имате периодичен прилив на приходи.

Можете да ги користите ClickFunnels за да креирате локација за членство со користење на шаблонот за нивната локација за членство.

Но, важно е да се запамети дека тоа не е магичен куршум. Нема гаранција дека вашата страница за членство ќе биде успешна само затоа што користите ClickFunnels.

Бесплатни Инки за членство на ClickFunnels

Еве список на бесплатни шаблони за инка за членство во ClickFunnels што можете да ги користите (споделување инки можете слободно да увезувате и користите)

Добрите и лошите страни на ClickFunnels

Има многу работи што треба да ги сакате за ClickFunnels. Вградената инка за членство е една од најдобрите карактеристики што може да ви помогне да ги претворите потенцијалните клиенти во членови кои плаќаат.

на три месечни планови за плаќање се исто така одлични за бизниси од која било големина.

што е clickfunnels

Сепак, има неколку недостатоци на ClickFunnels за кои треба да знаете.

Прво, 14-дневниот бесплатен пробен период е малку краток за тестирање на сите карактеристики.

Второ, месечната цена може брзо да се додаде ако треба да користите повеќе функции.

Севкупно, ClickFunnels е одлична алатка за градење инки и развој на вашиот онлајн бизнис. Ако барате решение за членство, ClickFunnels е одлична опција.

Недостатоци за користење на ClickFunnels за вашата страница за членство

Ако размислувате да користите ClickFunnels за вашата страница за членство, можеби се прашувате дали има некои недостатоци.

Додека ClickFunnels е одлична алатка која може да ви помогне да растете вашиот онлајн бизнис, има неколку работи што треба да ги имате на ум пред да го користите за вашата страница за членство.

Прво, ClickFunnels е дизајниран за маркетинг и продажни инки, така што можеби не е најдобрата алатка за сајтови за членство кои имаат многу содржина.

Дополнително, ClickFunnels е услуга за месечна претплата, така што ќе треба да го вклучите тоа во вашиот буџет.

Конечно, ClickFunnels не е единствената алатка што можете да ја користите за да ја изградите вашата страница за членство. Постојат и други опции таму, па не заборавајте да го направите вашето истражување пред да се населите на платформа.

Како да креирате инка за членство

Инките за членство ви дозволуваат да обезбедите безбеден пристап до вашата содржина преку сметки за членство заштитени со лозинка.

Со инките за членство, ќе можете безбедно да ја споделувате вашата содржина со вашите клиенти.

Креирањето инка за членство е лесно и трае само неколку минути.

  1. Најавете се на вашата сметка на Clickfunnels.
  2. Кликнете на табулаторот „Инки“ и потоа кликнете на копчето „Креирај нова инка“.
  3. Изберете ја опцијата „Инка за членство“.
  4. Дајте име на вашата инка и потоа кликнете на копчето „Креирај инка“.
  5. Сега ќе бидете пренасочени на страницата за градење инка. Овде, ќе треба да изберете образец за вашата инка за членство.
  6. Откако ќе изберете шаблон, ќе можете да ја уредувате инката за да одговара на вашите специфични потреби.
  7. Кога ќе завршите со уредување на инката, кликнете на копчето „Зачувај“.
  8. Вашата инка за членство сега е подготвена. Едноставно споделете ја URL-то со вашите клиенти и тие ќе можат да пристапат до вашата содржина преку сметката за членство заштитена со лозинка.

Заврши

Можете ли да изградите страница за членство во ClickFunnels? Да.

ClickFunnels е одлична опција за сајтови за членство. Има сè што ви треба за да креирате успешна страница, вклучувајќи шаблони, автоодговори и многу повеќе.

Сепак, важно е да се запамети дека нема гаранција за успех само затоа што користите ClickFunnels. Сè уште треба да се потрудите за да бидете сигурни дека вашата страница е успешна.

ДЕЛ

Започнете го вашиот бесплатен ClickFunnels 14-дневен пробен период сега

Од 127 долари/месечно. Откажи во секое време

Како ги разгледуваме ClickFunnels: нашата методологија

Кога се нурнуваме во тестирање на градителите на продажни инки, не само што ја прелистуваме површината. Ги валкаме рацете, го истражуваме секое ќоше и пукнатина за да разбереме како овие алатки можат навистина да влијаат на крајната линија на бизнисот. Нашата методологија не е само за штиклирање полиња; се работи за искусување на алатката исто како што тоа би го направил вистинскиот корисник.

Број на први впечатоци: Нашата евалуација започнува со процесот на пријавување. Дали е лесно како неделно утро или се чувствува како понеделник наутро? Бараме едноставност и јасност. Комплицираниот почеток може да биде големо исклучување и сакаме да знаеме дали овие градители го разбираат тоа.

Изградба на инка: Откако сите ќе се поставиме и ќе влеземе, време е да ги засукаме ракавите и да почнеме да градиме. Колку е интуитивен интерфејсот? Може ли почетник да се движи во него толку непречено како професионалец? Ние градиме инки од нула, обрнувајќи големо внимание на разновидноста на шаблони и опции за прилагодување. Бараме флексибилност и креативност, но и ефикасност – бидејќи во светот на продажбата, времето е навистина пари.

Интеграции и компатибилност: Во денешниот меѓусебно поврзан дигитален свет, производителот на продажна инка треба да биде тимски играч. Ние тестираме интеграции со популарни CRM-и, алатки за е-пошта маркетинг, процесори за плаќање и многу повеќе. Беспрекорната интеграција може да биде фактор за создавање или прекин во употребливоста на градител на инка.

Изведба под притисок: Што е инка со одличен изглед ако не работи? Ги ставивме овие градители на ригорозни тестирања. Времето на вчитување, мобилната реакција и целокупната стабилност се под нашиот микроскоп. Ние, исто така, истражуваме во аналитиката - колку добро овие алатки можат да го следат однесувањето на корисниците, стапките на конверзија и другите критични метрики?

Поддршка и ресурси: Дури и најинтуитивните алатки можат да ве остават со прашања. Ја оценуваме обезбедената поддршка: Дали има корисни водичи, одговорна услуга за клиенти и форуми во заедницата? Поставуваме прашања, бараме решенија и проценуваме колку брзо и ефикасно реагира тимот за поддршка.

Цена наспроти вредност: На крајот, ги оценуваме ценовните структури. Ги мериме карактеристиките наспроти трошоците, барајќи вредност за парите. Не станува збор само за најевтината опција; се работи за тоа што добивате за вашата инвестиција.

За повеќе информации за нашиот процес на преглед, Кликни тука.

Повеќе читање:

https://help.clickfunnels.com/hc/en-us/articles/360006015354-Create-A-Membership-Funnel

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...