Дали ClickFunnels може да ја замени вашата веб-страница? Затвори, но сè уште не

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Продажните инки се сите бесни деновиве, а ClickFunnels е една од најпопуларните алатки за продажна инка таму. Но, дали ClickFunnels може да ја замени вашата веб-страница? 

Од 127 долари/месечно. Откажи во секое време

Започнете го вашиот бесплатен ClickFunnels 14-дневен пробен период сега

Краткиот одговор е не. ClickFunnels не може целосно да ја замени вашата веб-страница, сè уште. Сепак, може 100% да се користи заедно со вашата веб-страница за да помогне во зголемувањето на вашите конверзии.

Во овој пост, ќе разговараме што е ClickFunnels и ќе истражиме како ClickFunnels може да ја замени вашата веб-страница.

Што е ClickFunnels?

Ако водите онлајн бизнис, голема е веројатноста дека сте слушнале за ClickFunnels. ClickFunnels е софтверска платформа која ви овозможува креирајте и управувајте со продажните инки, и стана исклучително популарен во последниве години.

Значи, што е ClickFunnels?

што е clickfunnels

Едноставно кажано, ClickFunnels е алатка која ви овозможува да креирате и управувате со продажни инки. Продажната инка е процес на преземање на потенцијалниот клиент од свесноста за вашиот производ или услуга до интерес за она што го нудите, до евентуално купување.

ClickFunnels го олеснува создавањето и управувањето со продажните инки, и затоа стана толку популарен.

Ова ве тера да се запрашате, дали ClickFunnels може да ја замени вашата веб-страница?

Не, ClickFunnels не може да ја замени вашата веб-страница. Вашата веб-страница сè уште е основата на вашето онлајн присуство и тоа е каде што треба да го возите најголемиот дел од вашиот сообраќај.

Сепак, тоа не значи дека ClickFunnels не може да биде вреден додаток на вашата веб-страница.

ClickFunnels може да се користи за да се создадат убави страници за целни, со висока конверзија, кои можат да го поттикнат сообраќајот кон вашата веб-локација и да ви помогнат да ги зголемите конверзиите.

Дополнително, ClickFunnels може да се користи за креирање и управување со маркетинг кампањи за е-пошта, што исто така може да биде вреден начин за придвижување на сообраќајот кон вашата веб-страница и зголемување на конверзиите.

Ако барате начин за лесно креирање и управување со продажните инки, ClickFunnels е одлична опција.

Клучни преземања: ClickFunnels може да биде вреден додаток за продажба и маркетинг автоматизација на се-во-едно на вашата веб-страница, но не може да ја замени вашата веб-страница.

Мнозинството сопственици на бизниси сакаат да знаат дали има повеќе смисла да се префрлат на ClickFunnels или да продолжат со нивниот конвенционален начин на водење на нивниот бизнис.

Нема сомнение дека ClickFunnels е една од најдобрите и најпопуларните алатки за создавање инка на пазарот, но таа сè уште не може да ја замени вашата веб-страница.

Има време и место и за двајцата градители на веб-страници и производители на продажни инки, но целосно зависи од целите што се обидувате да ги постигнете.

Проверете го мојот преглед на ClickFunnels за 2023 година за да дознаете повеќе за сите негови функции за инка и градење веб-локации, како и за добрите и лошите страни.

ДЕЛ

Започнете го вашиот бесплатен ClickFunnels 14-дневен пробен период сега

Од 127 долари/месечно. Откажи во секое време

Што е веб-страница?

Веб-страница е група на веб-страници кои споделуваат еден заеднички домен. Веб-страницата може да се состои од само една веб-страница или да се состои од стотици или дури илјадници индивидуални веб-страници.

Досега, веројатно сте сфатиле дека имањето веб-страница е почетна точка за секој онлајн потфат. Ако не го користите, дефинитивно сте во опасност да останете зад себе.

Да се ​​има веб-локација е одлична работа, но ако вашата цел е да остварите поголема продажба и да го развиете вашиот бизнис, тогаш можеби ќе сакате да ја замените со нешто што е повеќе насочено кон продажба - како продажна инка на пример.

Вашиот главен извор на сообраќај на веб-страници доаѓа од органски пребарувања на сајтови како Google. За да го поттикнете сообраќајот кон вашата веб-страница, треба да имплементирате SEO, што може да потрае доста време, но може да ви обезбеди постојан прилив на посетители со месеци или години.

Целта на бизнис веб-страницата е да им помогне на корисниците да ги најдат информациите што ги бараат. Сепак, постојат подобри начини за генерирање на потенцијални клиенти отколку користење веб-страници.

Што е продажна инка?

Инката е збир на чекори низ кои треба да помине корисникот за да го постигне посакуваниот исход. Тие се многу интуитивни и му овозможуваат на корисникот да го најде она што го бара многу побрзо од стандардната веб-страница. Тие се грижат корисникот да не е збунет или изгубен и му дозволуваат да го пронајде она што го бара.

Наместо да се одвлекуваат од сите дополнителни пени, инките стигнуваат директно до поентата и ви кажуваат што точно треба да направите за да го направите следниот чекор. Ова е совршено за промовирање и продавање работи на Интернет.

За разлика од веб-локациите што користат органско пребарување, инките се потпираат на платени реклами. Продажната инка бара пари однапред, а SEO не е една од нејзините силни страни. Сепак, рентабилноста е исклучително висока.

Дефинитивно можете да изградите веб-страница со ClickFunnels, но веројатно ќе сакате да ангажирате искусен програмер или да одите со платформа како што е WordPress.

Иако технички е можно да се изгради целина со Click Funnels, тоа веројатно не е најдобрата рута ако сте поголем бизнис.

Дали ClickFunnels може да ја замени вашата веб-страница?

ClickFunnels е градител на веб-локации што ви овозможува да креирате сопствени продажни инки за да ги зголемите конверзиите и продажбата.

clickfunnels градител на веб-страници

Со ClickFunnels, можете да креирате прекрасни страници со лесна функционалност за влечење и спуштање, да додавате свои производи и услуги, а потоа да ги следите вашите резултати со вградена аналитика.

ClickFunnels е исто така одличен за оние кои штотуку започнуваат со онлајн маркетинг и немаат големо искуство со дизајн и развој на веб-страници.

Платформата го олеснува креирањето и лансирањето веб-локација со професионален изглед без претходно искуство.

Проверете го мојот Споредба на водечки страници наспроти ClickFunnels овде.

Придобивки од ClickFunnels

Дизајнирањето и изградбата на веб-локација со висока конверзија може да биде предизвик, особено ако не сте веб-дизајнер или развивач.

Тука влегува ClickFunnels.

ClickFunnels е платформа за креирање веб-локации и маркетинг што ви овозможува да креирате прекрасни продажни инки со висока конверзија без потреба од кодирање или ангажирање веб-дизајнер.

Со ClickFunnels, можете лесно да креирате формулари за пријавување, страници за продажба, страници за благодарност и повеќе, сето тоа без да допирате линија на код.

Не само што ClickFunnels го олеснува создавањето на страници оптимизирани за конверзија, туку доаѓа и со пакет моќни маркетинг алатки кои ќе ви помогнат да го развиете вашиот бизнис.

На пример, ClickFunnels ви овозможува да додавате скокачки прозорци и пријавување на вашите страници, да испраќате автоматизирани е-пораки и да креирате и следите Facebook и Google Реклами.

Со ClickFunnels, можете да изградите целосно функционална веб-локација која е оптимизирана за конверзија без потреба од кодирање или ангажира веб-дизајнер.

Плус, ClickFunnels доаѓа со сите маркетинг алатки што ви се потребни за да го развиете вашиот бизнис за да можете да го отфрлите вашиот друг маркетинг софтвер и да заштедите пари.

Клучни преземања: ClickFunnels е моќна платформа за креирање веб-локации и маркетинг што ви овозможува да креирате убави продажни инки со висока конверзија без потреба од кодирање или ангажирање веб-дизајнер.

Започнување со ClickFunnels

Еве како можете да започнете со градителот на веб-страницата ClickFunnels.

Регистрирајте се за сметка на ClickFunnels. Можете да го направите ова со одење на нивната веб-страница и кликнување на табулаторот „Цени“.

Откако ќе се регистрирате за сметка, ќе можете да ја креирате вашата прва инка. Продажната инка во основа е серија од страници кои ги водат вашите посетители низ одреден процес.

Можете да ја прилагодите вашата инка за да одговара на вашиот бренд, а можете дури и да додадете свое лого и слики.

Откако ќе ја креирате вашата инка, можете започнете да возите сообраќај на тоа. Можете да го направите ова со промовирање на социјалните медиуми, преку е-пошта маркетинг или со прикажување реклами.

Кога луѓето ќе ја посетат вашата инка, тие ќе поминат низ процесот што сте го создале. Ова може да вклучува обезбедување на нивните информации за контакт, претплата на вашата листа на е-пошта или купување.

Откако некој ќе помине низ вашата инка, потоа можете да се надоврзете со него преку маркетинг преку е-пошта или повторно таргетирање реклами.

Заклучок

Дали ClickFunnels може да ја замени вашата веб-страница? Во крајна линија е дека ClickFunnels може да биде одлична алатка која ќе ви помогне да го развиете вашиот бизнис. Но, тоа не може целосно да ја замени вашата веб-страница, барем сè уште не.

Ако сакате да ги зголемите конверзиите и да го развиете вашиот бизнис, тогаш користењето на ClickFunnels во врска со вашата веб-страница е одличен начин да го направите тоа.

ДЕЛ

Започнете го вашиот бесплатен ClickFunnels 14-дневен пробен период сега

Од 127 долари/месечно. Откажи во секое време

Референци:

Почетна » Продажни инка Градежни » Дали ClickFunnels може да ја замени вашата веб-страница? Затвори, но сè уште не

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.