Што е Brevo (за што се користи и кој треба да го користи)

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Брево (поранешен Sendinblue) е е-мејл маркетинг, СМС и маркетинг автоматизација платформа. Ви овозможува да креирате автоматизирани кампањи за дигитален маркетинг. Најпозната е како платформа за маркетинг преку е-пошта. Илјадници компании ширум светот се потпираат на платформата на Brevo за развој на нивниот бизнис.

Од 25 долари месечно

Добијте 10% попуст на сите годишни планови. Започнете бесплатно сега!

Brevo се позиционира како платформа за дигитален маркетинг сè-во-едно. Одете овде и проверете го мојот Брево (Sendinblue) преглед, инаку, продолжи со читање, па ќе објаснам што е и што прави.

Што е Brevo (поранешен Sendinblue)?

почетната страница на brevo

Алатката Brevo е платформа за автоматизација на дигитален маркетинг. Тоа ви помага да го развиете вашиот бизнис со тоа што ќе ви овозможи да креирате автоматизирани маркетинг инки претворете ги посетителите во претплатници и претплатниците во клиенти.

ДЕЛ

Добијте 10% попуст на сите годишни планови. Започнете бесплатно сега!

Од 25 долари месечно

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за Brevo. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Она што го разликува Brevo од неговите конкуренти е тоа што навистина е се-во-едно платформа за маркетинг автоматизација. Повеќето платформи за автоматизација на маркетингот што се натпреваруваат со Brevo ви дозволуваат само да го автоматизирате вашиот е-пошта маркетинг.

Но, Brevo ви овозможува да креирате автоматизирани кампањи за е-пошта, СМС и WhatsApp. Ова ви овозможува да допрете до вашите клиенти и води низ многу различни канали.

Brevo исто така ви овозможува да додадете функција за разговор во живо на вашата веб-страница. Оваа функција ви овозможува да комуницирате со посетителите и клиентите на вашата веб-локација. Повеќето други компании ќе ви наплатат илјадници долари месечно за оваа функција.

За што се користи Brevo?

Brevo се користи за креирање на автоматизирани маркетинг кампањи. Брево маркетинг платформата ви овозможува да ги испраќате вашите клиенти автоматизирани е-пошта, СМС и пораки на WhatsApp.

Илјадници бизниси ширум светот го користат за да создадат автоматизирани маркетинг инки од крај до крај. Тоа исто така го олеснува испрати трансакциски пораки, како што се сметки за нарачки и ажурирања, до вашите клиенти.

Карактеристики на Brevo

Брево се издвојува од конкуренцијата (како MailChimp, mailerlite, ActiveCampaign и GetResponse) нудејќи некои навистина импресивни карактеристики.

ДЕЛ

Добијте 10% попуст на сите годишни планови. Започнете бесплатно сега!

Од 25 долари месечно

Еве брзо резиме на некои од неговите најдобри карактеристики:

Автоматизација за маркетинг по е-пошта

брево е-пошта маркетинг

Ова е она по што е најпознат Брево. Тие направија име за себе со тоа што се еден од најдобрите платформи за е-пошта маркетинг. На нивната платформа и веруваат гигантски компании од милијарди долари и илјадници мали бизниси.

Испраќањето маркетиншки е-пораки до вашите клиенти (и потенцијални клиенти) е лесно, но да се осигурате дека тие влегуваат во сандачето на вашиот клиент и дека не се спам е навистина тешко. Толку е незгодно што платформите за маркетинг преку е-пошта инвестираат милиони долари секоја година за да ја подобрат нивната испорака на е-пошта.

Brevo има една од најдобрите стапки за испорака на е-пошта во индустријата. Тоа е една од причините зошто тие имаат а Оценка 4.5 од 5 на TrustPilot и 4.6 на G2.

Алатките за е-пошта маркетинг на Brevo ви дозволуваат да креирате автоматизирани секвенци на е-пошта што ги претвораат вашите претплатници во клиенти. Нуди комплетно решение за изградба на маркетинг инка. Нејзините карактеристики за маркетинг автоматизација се многу моќни.

Можете да ги користите за да креирате автоматизирани маркетинг инки кои можат да се натпреваруваат со вашите најголеми конкуренти.

Најдобриот дел за Brevo е тоа што нуди моќна сегментација карактеристики. Тоа ви овозможува да креирате високо персонализирани кампањи за различни сегменти од вашата публика.

Целните страници

брево целни страници

Со Brevo, не ви треба друга алатка за создавање на целни страници. Тоа ти дозволува креирајте целни страници оптимизирани за конверзија за неколку минути. Само изберете шаблон, приспособете го дизајнот и копирајте и притиснете Објави!

Ако маркетингот со содржина е суштински дел од вашата маркетинг стратегија, потребен ви е лесен начин за создавање на целни страници. Без разлика дали се обидувате да ја зголемите вашата листа на е-пошта со магнети за олово или купувате реклами на Facebook, ќе ви треба квалитетна целна страница Brevo.

Brevo го прави навистина лесно создавањето целни страници. Не ви треба никакво техничко знаење. Можете да користите лесен создавач на страници со влечење и спуштање за да ја креирате вашата целна страница.

Способноста за брзо вртење на целните страници за вашите маркетинг кампањи може да ја надополни вашата стратегија за маркетинг на содржина. на Брево градител на целни страници може да ги поттикне сите членови на маркетинг тимот да градат целни страници без да им треба помош од веб-развивач или дизајнер.

Разговор во живо и ботови за разговор

Разговор во живо и ботови за разговор

Ако сакате да ги задоволни вашите клиенти, мора да одговорите на нивните барања за поддршка што е можно поскоро. Ако го натерате клиентот да чека неколку дена за одговор, само ќе го исклучи. Најбрзиот начин да одговорите на вашите клиенти е преку разговор во живо.

Brevo ви овозможува да додадете компонента за разговор во живо на вашата веб-локација што е видливо на сите ваши веб-страници. Ова ви овозможува брзо да одговорите на сите прашања што може да ги имаат вашите клиенти.

Разговорот во живо исто така ви помага да ги отфрлите сите сомнежи што вашите посетители може да ги имаат за купување од вас. Повеќето посетители на веб-страницата ќе заминат веднаш без да купуваат ако имаат прашања и не можат да најдат лесен начин да добијат одговори.

Имањето функција за разговор во живо на вашата веб-локација може да помогне да се подобрат стапките на конверзија.

Најдобриот дел од алатките за разговор во живо на Brevo е тоа што можете да соработувате со целиот тим за да одговорите на барањата за поддршка на клиентите.

ДЕЛ

Добијте 10% попуст на сите годишни планови. Започнете бесплатно сега!

Од 25 долари месечно

Brevo CRM

CRM

Brevo нуди CRM алатка која ќе ви помогне да управувате со вашата продажна линија. Можете да ги додадете сите членови на вашиот тим во вашиот CRM за да им овозможите да го следат нивниот процес на продажба.

Ако веќе не користите CRM, губите на фантастичен начин подобрете ја вашата продажна линија. Тоа ви помага да ги задржите сите во вашиот тим за продажба на истата страница и ви овозможува да добиете поглед од птичја перспектива на вашата продажна линија.

Најдобриот дел од користењето на CRM на Brevo е тоа што е поврзан со сите негови други алатки за маркетинг автоматизација. Ако користите кој било друг CRM софтвер, ќе треба да го интегрирате вашиот CRM со сите други алатки за маркетинг автоматизација што ги користите.

Исто така, ќе треба да одите напред-назад помеѓу повеќе алатки. Но, тоа не е проблем со Брево.

Можете исто така да ги искористите предностите Брево состаноци. Оваа функција им олеснува на вашите клиенти да закажуваат состаноци со вас. Им испраќате линк до страница каде што можат да закажат соодветно време за состанок.

Цените на Брево

Brevo нуди евтини ценовни планови кои растат со вашиот бизнис. Има четири различни ценовни планови за четирите алатки што ги нудат.

Не постои ниту еден план што доаѓа со сè што е вклучено. Нуди бесплатен план за сите свои алатки, па можете да се регистрирате веднаш за да ги тестирате водите.

брево цени

Маркетинг платформата на Brevo не ви наплатува врз основа на тоа колку претплатници имате. Тоа исто така нема никакви дневни ограничувања за испраќање. Можете да праќајте неограничен број на е-пошта до неограничен број луѓе.

Можете да започнете со нивниот бесплатен план. Овозможува испраќање до 300 е-пошта секој ден. Ако сакате повеќе функции, можете да се регистрирате за нивните премиум планови тоа започнете од само 25 долари месечно.

Brevo ви наплатува врз основа на тоа колку е-пошта сакате да испраќате секој месец.

Секој премиум план доаѓа со 20 илјади е-пошта месечно. Но, ако сакате, можете да додадете повеќе е-пошта во вашиот план. Ако скролувате малку надолу на нивната страница за цени, ќе можете да изградите сопствен план:

Можете да го користите лизгачот за да додадете повеќе е-пораки во вашиот план. Ако сакате, можете да купите и припејд кредити за е-пошта за плаќање како што сакате. Овие кредити не истекуваат и може да се користат кога сакате.

Цените за WhatsApp и SMS кампањите функционираат на ист начин. Можете да купувате кредити врз основа на земјата во која сакате да ги испратите пораките СМС или WhatsApp. И овие кредити не истекуваат.

Цени за разговор во живо

Функцијата Chat ви овозможува да додадете функција за разговор во живо на вашата веб-локација. Исто така, ви овозможува да испраќате пораки до вашите клиенти на платформи за разговор, како што се WhatsApp, Instagram и Messenger.

Можете да започнете бесплатно ако сè што сакате да направите е да додадете додаток за разговор на вашата веб-страница и апликации. Но, тоа дозволува само едно лице да ја користи алатката.

Цената на Sendinblue (цена Brevo) започнува од 15 долари месечно по корисник ако ги сакате сите карактеристики. Можете да додадете онолку корисници на Chat колку што сакате на вашата сметка. Корисник на разговор е секој од вашиот тим кој комуницира со вашите клиенти.

Најдобриот дел од платформата за разговор на Brevo е тоа што не ви се наплаќа бројот на разговори или бројот на клиенти. Ова ја прави многу поприфатлива од другите апликации за разговор во живо што ви наплатуваат врз основа на бројот на клиенти и корисници.

Продажни цени на CRM

Продажната CRM е потполно бесплатна. Нема платен план што треба да го купите за да добиете повеќе функции. Доаѓа со сè што ви е потребно за да управувате со вашата продажна линија.

Можете да ги додадете сите членови на вашиот тим на вашата сметка и да соработувате со нив. Најдобриот дел за CRM на Brevo е тоа што ви овозможува да следите неограничен број контакти.

Цени за трансакциска е-пошта

Трансакциските е-пошта се е-пошта што ги испраќате на вашите клиенти програмски. Може да ја користите услугата за трансакциска е-пошта на Brevo за е-пошта на вашите клиенти за сметки за нарачки, ажурирања за испорака, врски за ресетирање лозинка, итн. Добивате 300 е-пораки дневно бесплатно кога ќе се регистрирате.

Цената започнува од само 15 долари месечно и ви овозможува да испраќате до 20,000 е-пошта секој месец. Може да се надградувате додека одите кога ќе почнете да испраќате повеќе е-пораки секој месец. Можете исто така да ги користите вашите кредити за е-пошта ако сте купиле некој за маркетинг платформата.

Добрите и лошите страни на Brevo

Добрите

 • Автоматизирајте го вашиот е-пошта маркетинг и изградете инки за е-пошта кои автоматски ги претвораат вашите претплатници во приходи.
 • Достапен пакет алатки за маркетинг автоматизација. Другите платформи ви наплаќаат двојно повеќе за половина повеќе функции.
 • Една од единствените алатки за маркетинг автоматизација која нуди СМС маркетинг.
 • Вградена алатка за CRM која ќе ви помогне да управувате со вашата продажна линија.
 • Лесен создавач на целни страници што ќе ви помогне да изградите целни страници за неколку минути.
 • Креирајте реклами на Facebook и лесно управувајте со нив користејќи Brevo.
 • За разлика од другите платформи, можете да имате неограничени контакти во вашата листа на е-пошта. Другите платформи или ви наплаќаат за големината на списокот со е-пошта или го ограничуваат бројот на луѓе што можете да ги имате по список.
 • Поддршка за A/B тестирање. Ви овозможува да креирате и тестирате различни верзии на истата е-пошта за да ја пронајдете онаа со највисока стапка на конверзија.
 • Бесплатниот CRM е вклучен во сите планови. Можете да се регистрирате и да го користите CRM бесплатно дури и ако не сте на платени планови.

Конс

 • Уредниците за целна страница и дизајн на е-пошта не се најнапредните. Но, ако водите мал бизнис или штотуку започнувате, тоа е сè што некогаш ќе ви треба.
 • Дури и на платен план за стартер, мора да платите дополнително за да го отстраните брендирањето Brevo од вашите кампањи.

Често поставувани прашања

За што се користи Sendinblue?

Sendinblue е сè-во-едно маркетинг софтверска платформа која нуди широк спектар на алатки и функции за бизнисите ефикасно да управуваат со нивните е-пошта маркетинг кампањи, СМС маркетинг и работните процеси за автоматизација.
За што се користи Sendinblue.com? Тој првенствено се користи од бизниси од сите големини за да ги насочат нивните маркетинг напори преку обезбедување на кориснички интерфејс и напредни функции како што се управување со контакти, создавање шаблони за е-пошта и персонализирано таргетирање.
Со Sendinblue, бизнисите можат без напор да испраќаат масовни е-пораки, да ги следат нивните перформанси преку сеопфатна аналитика и да ги автоматизираат своите маркетинг кампањи за зголемена ефикасност и продуктивност. 

Резиме

Brevo (поранешен Sendinblue) е добар се-во-едно платформа за автоматизација на дигитален маркетинг. Ви овозможува да креирате автоматизирани маркетинг инки.

Можете да го користите за да испраќате автоматизирани, персонализирани е-пошта, СМС пораки и пораки WhatsApp до вашите клиенти. Исто така, ви овозможува да додадете функција за разговор во живо на вашата веб-страница.

Без разлика дали водите мал бизнис или стартап од милион долари, Brevo има се што ви треба за да ја автоматизирате вашата стратегија за дигитален маркетинг. Ви ги нуди сите алатки што ви се потребни за да го развиете вашиот бизнис.

ДЕЛ

Добијте 10% попуст на сите годишни планови. Започнете бесплатно сега!

Од 25 долари месечно

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...