Дали е добар GetResponse? (Дали е безбедно и легално?)

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

GetResponse е една од најпопуларните платформи за е-пошта маркетинг. Тоа им овозможува на бизнисите да креираат автоматизирани кампањи за е-пошта и да ја следат нивната ефикасност користејќи моќни алатки за анализа. Тој нуди кориснички интерфејс што секој може да го научи.

Бесплатно (500 контакти) - 13 $/месечно (1,000 контакти)

Започнете го вашиот бесплатен 30-дневен пробен период ДЕНЕС

Ако барате прегледи од клиентите на GetResponse, најмногу ќе најдете пофалби. На него му веруваат илјадници бизниси ширум светот. Но дали GetResponse е добар? Дали вреди вашите пари?

Можеби веќе сте го прочитале моето Преглед на GetResponse, но овде во оваа статија ќе ги разгледам сите главни функции што ги нуди GetResponse и ќе ви помогнам да одлучите дали е добро или не за вашиот бизнис.

Што е GetResponse?

getresponse

GetResponse е платформа за автоматизација на е-пошта маркетинг. Тоа им овозможува на бизнисите да испраќаат автоматизирани е-пошта до нивните клиенти и претплатници на е-пошта. Можете да го користите за креирајте автоматизирани инки за е-пошта и продажба кои автоматски ги претвораат посетителите на веб-страниците во клиенти.

Исто така, ви овозможува да креирате целни страници за вашите маркетинг кампањи со користење на едноставен градител за влечење и спуштање. Можете дури и да ја изградите целата своја веб-страница со градител на веб-страници на GetResponse. Тој нуди многу функции, но не е најнапредниот градител на веб-страници на пазарот.

Најголемите предности на GetResponse се неговиот интерфејс погоден за почетници, моќните аналитички алатки и функциите за автоматизација на маркетинг преку е-пошта. Можете да го користите за да испраќате автоматизирани е-пошта до вашите клиенти и да ја следите нивната ефикасност.

Можете исто така да A/B тестирајте ја вашата е-поштада ги пронајдете оние кои најдобро функционираат и да го извлечете максимумот од вашите е-пошта маркетинг кампањи.

Дознај повеќе за за што се користи GetResponse овде.

Карактеристики на GetResponse

Автоматизација за маркетинг по е-пошта

getresponse е-мејл маркетинг

GetResponse ви овозможува да креирате автоматизирани маркетинг кампањи за е-пошта. Можете да креирате автоматизации кои се сложени колку што сакате да бидат.

Можете да го користите за да испраќате билтени до вашите претплатници секогаш кога објавувате нов блог пост. Или можете да го користите за да ги испратите вашите најнови промоции.

Тоа исто така ви дозволува A/B тестирајте ги вашите е-пошта да ви помогне да извлечете максимум од вашите е-пошта маркетинг кампањи. Ова ви овозможува да креирате и испраќате повеќе верзии на иста е-пошта до различни сегменти од вашата листа на е-пошта за да ја пронајдете онаа што најдобро функционира.

GetResponse нуди a влечење и пушти градител што ви овозможува да ги дизајнирате вашите е-пошта во реално време. Е-поштата што ја гледаат вашите претплатници е истата е-пошта што ја гледате кога ја уредувате.

ДЕЛ

Започнете го вашиот бесплатен 30-дневен пробен период ДЕНЕС

Бесплатно (500 контакти) - 13 $/месечно (1,000 контакти)

Целните страници

целни страници

GetResponse ви овозможува да креирате целни страници користејќи го неговиот градител за влечење и спуштање. Доаѓа со 100 различни шаблони од кои можете да изберете. Можете да ги приспособите сите аспекти на дизајните, од бои до големини на фонтови.

Најдобриот дел за целните страници на GetResponse е тоа што можете да продавате директно на нив. Не треба да испраќате сообраќај од вашата целна страница до вашата e-commerce веб-страница.

Можете да поврзете PayPal или Stripe и да продавате директно на вашата целна страница. Оваа функција е совршена за претприемачи кои сакаат да ги тестираат своите MVP. Тоа ви овозможува брзо да креирате целна страница и да продавате на неа.

разговор во живо

разговор во живо

GetResponse нуди виџет за разговор во живо што можете да го додадете на вашата веб-страница. Тоа ви овозможува да комуницирате со вашите клиенти и посетители на веб-страницата во реално време. Тоа може да ви помогне да ги намалите наплатите и да добиете поголема продажба.

Додавањето разговор во живо на вашата веб-локација ви овозможува да одговорите на прашањата на клиентите пред тие да резултираат со изгубена продажба. Го намалува триењето при нудењето одлична поддршка за клиентите.

Можете да додадете членови на тимот на вашата сметка за да се осигурате дека прашањата на клиентите се одговорени брзо. Со разговор во живо, можете да им помогнете на вашите клиенти да донесуваат информирани одлуки и да ја зголемите стапката на конверзија. Има достапен мобилен телефон што можете да го преземете за брзо да одговорите на прашањата за поддршка на клиентите.

Можете да го прилагодите изгледот и чувството на прозорецот за разговор за да одговара на стилот на вашата веб-локација.

ДЕЛ

Започнете го вашиот бесплатен 30-дневен пробен период ДЕНЕС

Бесплатно (500 контакти) - 13 $/месечно (1,000 контакти)

на вебсајт Builder

GetResponse ви овозможува да креирајте веб-сајт бесплатно со користење на Градител на веб-страници управуван од вештачка интелигенција. Тоа е алатка без код тоа не бара никаква техничка експертиза. Доаѓа со десетици шаблони за избор и навистина добро се интегрира со другите алатки што ги нуди GetResponse.

Нуди градител за влечење и пушти што го прави лесно да се направи убава веб-локација што се истакнува. Не само тоа, туку повеќето од вашата веб-страница и содржина ќе бидат генериран автоматски од вештачка интелигенција.

Најдобриот дел за овој создавач на веб-локации е тоа што можете да го користите заедно со создавачот на целната страница за да продавате производи директно на вашата веб-страница.

Со поврзување на градителот на целната страница со вашиот PayPal или Stripe сметка, лесно можете да продавате физички или дигитални производи, како на пр е-книги или онлајн курсеви. Ако продавате дигитални производи како што се е-книги или онлајн курсеви, GetResponse е се што ви треба.

Градителот на веб-страница GetResponse вклучува вградена аналитика да ви помогне да идентификувате кои страници на вашата веб-локација работат најдобро.

Webinars

градител на вебинари

Ова е една од најголемите предности на користењето на GetResponse. Ви овозможува да одржувате вебинари. Вебинарите се одличен начин да ги претворите вашите претплатници во клиенти. Тоа ви овозможува да ги отфрлите сите сомнежи што вашите клиенти би можеле да ги имаат во живо. Тоа ви овозможува да продавате во живо на стотици луѓе.

Речиси и ниедна друга платформа за автоматизација на е-пошта маркетинг ја нуди оваа функција. Најдобриот дел од вебинарите на GetResponse е тоа што тие можат да станат интегриран дел од вашата автоматска инка. Тие се добро интегрирани со сите други алатки и карактеристики што ги нуди GetResponse.

ДЕЛ

Започнете го вашиот бесплатен 30-дневен пробен период ДЕНЕС

Бесплатно (500 контакти) - 13 $/месечно (1,000 контакти)

Добрите и лошите страни на GetResponse

Добрите

  • Креирајте целни страници брзо и лесно. Градителот за влечење и спуштање на GetResponse ви овозможува да креирате и стартувате нови целни страници за неколку минути. Не се потребни кодирање или технички вештини. Нема потреба од други алатки.
  • Дарежливи попусти на долгорочни планови. Доколку го купите годишниот план, добивате 18% попуст. И ако го добиете 24-месечниот план, добивате 30% попуст. Ова е повеќе од она што го нудат повеќето други платформи.
  • Над сто шаблони за целни страници. GetResponse нуди стотици различни шаблони за избор. Без оглед на маркетинг кампањата што сакате да ја промовирате, можете да најдете образец што одговара на вашите потреби.
  • Моќни алатки за анализа. GetResponse нуди моќна аналитика за да ви помогне да ја измерите и подобрите ефективноста на вашите маркетинг кампањи за е-пошта. Можете да ги користите податоците од аналитиката за да донесувате подобри одлуки за вашата маркетинг стратегија за е-пошта.
  • A/B тестирајте ги вашите е-пошта. Со функцијата за тестирање A/B на GetResponse, можете научно да ја подобрите ефективноста на вашите кампањи за маркетинг преку е-пошта. Ви овозможува да креирате и тестирате повеќе верзии на иста кампања за е-пошта за да ја пронајдете најдобрата. Ви овозможува да тестирате повеќе теми, дизајнот и содржината.
  • Лесен за употреба. Оваа алатка е создадена за мали бизниси и, како таква, не бара никакво техничко знаење. Веб-страницата GetResponse има многу упатства и база на знаење што ќе ви помогнат да ја совладате оваа алатка.
  • Интеграција со други алатки. GetResponse се интегрира со многу популарни алатки, како што се реклами на Facebook, Google Огласи, и Optinmoster. Исто така, поддржува Запиер интеграции.

Конс

  • Цената може да биде малку скапа ако сакате само автоматизација на е-пошта маркетинг. GetResponse не е само платформа за е-пошта маркетинг; тоа е пакет на алатки. Тој нуди разговор во живо, автоматизација на маркетинг по е-пошта, целни страници и вебинари. Можете да најдете поевтина алтернатива ако ви треба само автоматизација на е-пошта маркетинг.
  • Ниски стапки за испорака на е-пошта. Иако на GetResponse му веруваат некои од најголемите брендови на интернет, некои прегледи на клиенти сугерираат ниски стапки на испорака.

Дали GetResponse е добар?

GetResponse е моќен алатка за маркетинг преку е-пошта да ви помогне да го развиете вашиот бизнис. Тоа ви овозможува да изградите автоматизирани инки за е-пошта маркетинг што ги претвораат претплатниците во клиенти. Тој нуди многу други одлични карактеристики, како на пр Инки за продажба, Разговор во живо, вебинари, градител на Целна страница и градител на веб-страници.

GetResponse е совршена алатка за малите бизниси да ги максимизираат своите содржини и маркетинг напори за е-пошта. Тој е погоден за почетници и не бара никакво техничко знаење. Нуди прифатлива цена која се скали со вашиот бизнис.

Иако GetResponse има некои недостатоци, сепак е одлична опција за повеќето бизниси. Ви овозможува да креирате автоматизирани кампањи за е-пошта, да ја тестирате нивната ефективност користејќи аналитика и да ја подобрите нивната стапка на конверзија користејќи A/B тестирање.

Плус, нуди великодушни попусти на долгорочни планови. Ако водите мал бизнис и барате платформа за е-пошта маркетинг, GetResponse е одличен избор.

Резиме - Дали е безбеден и легален GetResponse?

GetResponse е одлична опција за мали бизниси. Има се што ви треба за да ви помогне да го развиете вашиот бизнис со е-пошта маркетинг. Ви овозможува да креирате автоматизирани инки за маркетинг и продажба на е-пошта.

Исто така, ви овозможува да додадете додаток за разговор во живо на вашата веб-локација за да комуницирате со вашите клиенти и посетители во реално време. Плус, ви овозможува да организирате вебинари.

ДЕЛ

Започнете го вашиот бесплатен 30-дневен пробен период ДЕНЕС

Бесплатно (500 контакти) - 13 $/месечно (1,000 контакти)

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.