Најдобро складирање во облак во Канада 2023 година

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Барате најдобро складирање на облак во Канада? Не барајте понатаму. Оваа објава на блог ги разгледува највисоко оценетите даватели на складирање облак во Канада, споредувајќи ги нивните карактеристики, безбедност, цени и многу повеќе. Идеален за бизниси и за поединци подеднакво, го пресековме жаргонот за да ви помогнеме да го пронајдете вистинското решение за вашите потреби за податоци. Информирајте се и направете го најдобриот избор за вашите потреби за складирање облак денес.

Од 8 долари месечно

Добијте 2 TB безбедно складирање во облак од 8 $/месечно

Канада е голема земја наредена токму на врвот на САД. Двете земји делат граница што е долга преку 5,500 милји, но начинот на кој функционира секој од нив е всушност многу различен.

Општо познато е дека САД се светски централни за сите работи во технологијата. Тоа е местото каде што злогласните Силиконската долина се заснова, и како таква, земјата е каде што повеќето од големи софтверски компании се базираат.

Ова значи дека еден тон провајдери на хостинг се базираат и во САД. Погодно за Канада, имајќи предвид дека е веднаш до вратата, но - и тоа е големо, но - иако САД можеби се моќни за технологија, тоа неверојатно сквотови за приватност на податоците.

Зошто е ова важно, можеби се прашувате?

Па, не знам за вас, но кога ќе ги доверам моите податоци на трето лице, Сакам да знам што точно прават со тоа. 

За жал, кога се во прашање законите за приватност на податоците на САД (или недостаток од нив), вие не знаете што прават со вашите драгоцени податоци. Но, во Канада, вие do. И ова е причината, пријатели мои ви треба канадски провајдер за складирање облак.

Ајде да го погледнеме мојот првите пет избори.

TL; ДР: Еве ги моите најдобри избори за складирање облак во Канада:

ПровајдерПлановите чинат одДоживотни планови?Енкрипција од крај до крајБесплатен план?Најдобро за...
1. Sync.com$ 8 / месецНеДаДа: 5 GBСевкупно најдобар избор, центри за податоци во Канада
2. Ицедрив$ 1.67 / месецДаДаДа: 10 GBНајбезбедно складирање
3. Интернкс$ 1.49 / месецДаДаДа: 10 GBНајевтино складирање на облак
4. Mega.io$ 10.66 / месецНеДаДа: 20 GBНајдобри бесплатни планови
5. pCloud$ 49.99 / годинаДаДаДа: 10 GBНајдобри доживотни зделки

Важно: Имајте предвид дека овој напис ги наведува цените во УСД, а не во АУД.

Зошто да изберете Cloud Storage базирано на Канада?

Како што претходно спомнав, Канада можеби е придружена до САД, но таа е законите и легислативата се многу построги. 

на Закон за заштита на лични информации и електронски документи (PIPEDA) е федерален закон кој диктира како организациите мора да постапуваат со личните податоци на нивните клиенти. Со други зборови, бизнисите мора да добијат изразена согласност или имплицитна согласност пред да направите било што со податоците на поединецот. 

Општи регулативи за заштита на податоците (GDPR) е уште еден закон за заштита на податоците што функционира во рамките на ЕУ. Ова е построго од PIPEDA затоа што бара изречна согласност пред користење на податоци (не имплицирана согласност). Затоа, ако најдете снабдувач на складирање што се придржува до GDPR, можете да бидете сигурни вашите податоци се чуваат навистина приватни.

САД, од друга страна, нема такви закони и слободно може да прави речиси што сака со вашите податоци. Копајте малку подлабоко Google Облак или Dropboxполитиките на, и ќе го најдете тоа вашите работи не се толку приватни како што на прв поглед би изгледале. 

Исто така, Канадските провајдери за складирање облак ќе имаат локално базирани сервери, што значи помалку заостанување и подобри перформанси. И ќе откриете дека нивните услугата за клиенти е достапна за време на канадското работно време наместо некоја случајна временска зона во која френетично испраќате е-пошта до бирото за помош во 3 часот наутро.

Сè-во-сè, има многу причини да изберете складирање облак со седиште во Канада!

Кои се најдобрите провајдери за складирање облак во Канада?

На оваа листа имаме еден провајдер со седиште во Канада, и додека останатите можеби не се базирани таму, тие обезбедуваат одлична услуга со врвна заштита на податоците. Значи, тие дефинитивно вреди да се проверат.

1. Sync.com: Најдобро канадско складирање во облак

sync-com-почетна страница

Од Sync.com се наоѓа исклучиво во Канада, ги штиклира сите полиња за Канаѓаните. Сите негови сервери се наоѓаат на канадска почва, и тоа е добра вест за сите сметки.

Прво, компанијата се придржува до најстрогите закони за приватност на податоците - и PIPEDA и GDPR - што значи дека вашите податоци се толку приватни колку што може да бидат податоците. Исто така е Согласност со ХИПАА – клучно за секој кој работи во здравствената или медицинската индустрија.

компанијата гарантира нула следење. Со други зборови, тие нема да шпионираат ниту една од вашите активности. Тие исто така обезбедуваат нема следење од трета страна, така што сите ваши зделки со податоци ќе бидат супер-приватни.

Енкрипција од крај до крај исто така доаѓа како стандард, така што кога ги испраќате вашите датотеки на друг уред, никој нема да може да ги пресретне и украде. Всушност, целата платформа е Компатибилен со SOC 2 Тип 1, што значи дека неговите заштитни мерки и безбедност за податоците на клиентите се доволни и се добро дизајнирани.

Она што особено ми се допаѓа Sync.com е тоа неограничен план со голема вредност. Иако треба да платите за минимум двајца корисници за овој план, тој ви обезбедува складирање без капак.

Совршено ако имате големи количини на податоци за чување. И на другиот крај на скалата, ако имате само неколку датотеки за прикачување, искористете ги предностите Sync.com"S слободен план со Ограничување од 5 GB.

Sync.com Карактеристики

sync.com карактеристики

Sync.com има многу да понуди во одделот за карактеристики:

 • Сервери со седиште во Канада
 • Бесплатен доживотен план со простор од 5 GB
 • 30-дневно пари гаранција за враќање на
 • 99.9% време на работа SLA
 • Неограничен трансфер на податоци
 • Во согласност со PIPEDA, GDPR и HIPAA
 • Во согласност со SOC 2 Тип 1 
 • E2EE шифрирање од крај до крај
 • Шифрирање со нула знаење
 • Историја на датотеки и обновување
 • Алатки за соработка
 • Алатки за управување со корисници
 • 24/7 поддршка за издавање билети преку е-пошта
 • Двофакторска автентикација
 • Нула следење од трета страна
 • Бекап на датотеки во реално време и syncИНГ
 • Мобилна апликација за управување со датотеки каде и да сте

Sync.com Леснотија на користење

sync.com табла

Sync.comКорисничкиот интерфејс е убав, чист и едноставен. Нема комплицирани функции што го натрупуваат работниот простор, така што оваа платформа ќе им се допадне и на новодојденците.

Имате способност да интегрирајте ја платформата со Microsoft Office и, како таков, може да креира документи во рамките на корисничкиот интерфејс. Убав допир, си помислив.

Генерално, многу пријателски за почетници и брзо да се справите со.

Sync.com Цени

sync цените

Sync.com има шест планови на располагање - три за поединци и три за бизниси:

Индивидуални планови:

 • Бесплатен план: слободен
 • Соло основен план: 8 $/месечно фактурирани годишно
 • Соло професионален план: 20 $/месечно фактурирани годишно

Бизнис планови:

 • Стандарден план на тимови: 72 $/годишно по корисник (минимум двајца корисници)
 • Тимови неограничен план: 18 $/месец или 15 $/месечно фактурирани годишно по корисник (минимум двајца корисници)
 • План на претпријатие: Нарачана цена
ПланМесечна ценаГодишна ценаКапацитет за складирањеТрансфер квота
Слободен планN / AN / A5 GBОграничен
Соло ОсновенN / A$962 ТБнеограничен
Соло професионалец$24$2406 ТБнеограничен
Тимови СтандардN / A$721 ТБнеограничен
Тимови неограничени$18 (по корисник)$180неограниченнеограничен
ПретпријатиеНарачана цена и карактеристики

За жал, месечните плаќања не се достапни на плановите од пониско ниво, така што мора да искашлате премии во вредност од една година во еден потег ако ги сакате основните планови.

Sync.com обезбедува целосна 30-дневна гаранција за враќање на парите. Кликнете тука за да се пријавите Syncбесплатен план на, и дознајте повеќе со читање на мојот Целосна Sync.com преглед.

2. Ицедрив: Најбезбедно складирање во облак

Ицедрив е со седиште во текот на целиот пат во ОК. Добрата вест е дека Обединетото Кралство и Канада споделуваат многу слични закони за заштита на податоците, за да можете да го одморите вашиот ум. Icedrive е усогласен со DPA (Законот за заштита на податоците на ОК) GDPR.

Компанијата има центри за податоци во ОК, Германија и САД, па ако растојанието од серверот ве загрижува, не мора да биде со Icedrive.

Овде нема да најдете преоптоварување со функции. Icedrive само прави складирање, но тоа го прави набргу неверојатно разумна ценаНа Всушност, можеш добијте доживотен план за само 99 долари (за 150 GB). Ова значи дека плаќате само еднаш и еднаш, но го добивате складирањето засекогаш. Убаво, а?

За оние кои претпочитаат да ги чуваат своите паричници затворени, можете да си добиете бесплатен план со Icedrive со a прилично пристојна граница од 10 GB.

Единственото нешто овде е дека поголемите бизниси ќе се борат со користење на овој провајдер. Бидејќи нивната најголема граница на план е само 10 TB простор, организациите со големи потреби за складирање податоци ќе направат подобро да бараат на друго место.

Карактеристики на Icedrive

карактеристики на icedrive

Еве што добивате кога ќе се регистрирате за Icedrive:

 • Бесплатен план со ограничување од 10 GB
 • 14-дневно пари гаранција за враќање на
 • Доживотни планови од $ 99
 • Сервери лоцирани во Германија, ОК и САД
 • Во согласност со GDPR и DPA
 • Енкрипција од страна на клиентот со две риби
 • Политика на нула знаење (Icedrive не ја следи или снима вашата активност)
 • Апликација за управување со податоци во движење
 • Алатки за тимска соработка 
 • Заштита на датотека со лозинка
 • Монтирање на погонот со еден клик
 • Поддршка за билети преку телефон и е-пошта

Icedrive Леснотија на користење

погон на мраз

Icedrive ви овозможува да започнете во моменти без да мора да ги отфрлите податоците за вашата кредитна картичка. Платформата работи како сон и е, во целина, добра за користење. 

Мојата единствена жалост е тоа тоа не е мојот омилен интерфејс бидејќи користи кодови на бои за типови на датотеки. Ако сте заборавни како мене, ќе се прашувате каков тип на датотека „портокалово“ е повеќе од еднаш.

Навистина, сепак, за цената, не можам да се пожалам премногу. Icedrive ги исполнува и надминува повеќето мои очекувања.

Цените на Icedrive

icedrive ценовниот план

Icedrive го прави едноставно со четири планови за избор:

 • Бесплатен план: слободен
 • Лајт план: 1.67 УСД/месечно платено годишно, или 99 УСД/животно
 • Профи план: 4.99 УСД/месец, 4.17 УСД/месец платен годишно или 499 УСД/живот
 • План Pro Plus: 17.99 УСД/месец, 15 УСД/месец платен годишно или 999 УСД/живот
ПланДоживотна ценаМесечна ценаГодишна ценаКапацитет за складирање
слободенN / AN / AN / A10 GB
Лајт$99N / A$199.99150 GB
на$499$4.99$50.041 ТБ
Про Плус$999$17.99$1805 ТБ

A 14-дневно пари гаранција за враќање на ви дава безбедносна мрежа ако одлучите дека не ви се допаѓаат неговите платени планови. Пријавете се за дарежливиот бесплатен план на Icedrive овде, и погрижете се да го проверите мојот целосен преглед на Icedrive.

3. Internxt: Најевтино складирање во облак во 2023 година

Целосно усогласен со GDPR, Internxt секако ги испорачува добрата за приватност. Уште повеќе затоа што платформата беше проверени и потврдени од Securitum. Ова е организација за надворешна ревизија на безбедноста која има многу строги критериуми.

Со одлична инфраструктура за шифрирање и солидно ветување со нула следење, ако безбедноста е вашата главна грижа, тогаш ова е веројатно вистинскиот избор за вас.

Единственото нешто што може малку да ве отфрли е фактот дека неговите сервери се базирани само во ЕУ (самата компанија е во Шпанија). Значи, ако се важни најбрзите брзини на податоци, одете Sync.com наместо тоа.

И ова е давателот со најевтините платени планови. Почнувајќи од само 0.99 долари/месечно, Internxt е совршен за оние со светли паричници. И добивате а Бесплатен план од 10 GB да се подигне.

Како и со Icedrive, бизнисите ќе се чувствуваат изневерени како што моментално има Internxt нема достапни планови специфични за бизнисот. Веб-страницата вели дека тие „доаѓаат наскоро“, но нечиј може да се погоди колку брзо.

Карактеристики на Internxt

internxt карактеристики

Еве еден поглед на сè што нуди Internxt:

 • Бесплатен план со ограничување од 10 GB
 • 30-дневно пари гаранција за враќање на
 • Достапни се доживотни планови за складирање облак
 • Локации на сервери базирани на ЕУ
 • БДП во согласност
 • Безбедност е потврдена
 • AES-256 Шифрирање од крај до крај
 • Технологија со нула знаење
 • Бесплатни онлајн алатки за приватност на прелистување
 • Фото галерија syncИНГ
 • Неограничено испраќање на големина на датотека
 • Создавање анонимна сметка
 • Вградена вишок 
 • 24/7 разговор во живо и поддршка за е-пошта

Internxt Лесно користење

Internxt има прекрасен, елегантен и модерен интерфејс што навистина уживам да го користам. Употребата на мали икони за датотеки ви овозможува веднаш да го идентификувате типот на датотеката (тука нема досадно кодирање во боја), а исто така не сте заглавени со преоптоварување на функции.
Во заклучок, тоа е еден од моите омилени интерфејси на оваа листа.

Генерално, ова е едно од подобри кориснички интерфејси Имав задоволство да пробам.

Internxt цени

internxt цени

Во моментов, Internxt има достапни планови само за индивидуална употреба, иако на својата веб-страница споменува дека наскоро планира да воведе деловни решенија. Во меѓувреме, ве очекуваат шест планови:

 • Бесплатен план: слободен
 • План од 20 GB: 1.49 $ / месец или 10.68 американски долари годишно
 • План од 200 GB: 4.99 $ / месец или 41.88 американски долари годишно
 • План за 2 ТБ: 9.99 $/месец, 107.88 $/годишно или 315.99 $/живот
 • План за 5 ТБ: 527.49 $/животен век
 • План за 10 ТБ: 1055.99 $/животен век
ПланДоживотна ценаМесечна ценаГодишна ценаКапацитет за складирање
слободенN / Aслободенслободен10 GB
20 GBN / A$ 1.49 / месец$10.6820 GB
200 GBN / A$ 4.99 / месец$41.88200 GB
2 ТБ$315.99N / AN / A2 ТБ
5 ТБ$527.49N / AN / A5 ТБ
10 ТБ$1055.99N / AN / A10 ТБ

Сите планови доаѓаат со а 30-дневна гаранција за враќање на парите. Започнете со Internxt овде денес, и не заборавајте да ги фрлите очите на мојот Internxt преглед.

4. Mega.io: Најдобар бесплатен план

Mega.io: Најдобар австралиски провајдер за складирање облак

Mega.io ги има своите корени цврсто засадени во Нов Зеланд, но доволно чудно, неговите сервери се базирани во ЕУ. Како таков, давателот е целосно усогласен со GDPR. 

Така, иако Mega.io ги задоволува нашите критериуми за приватност, корисниците може да се соочат со мало задоцнување при користење на услугата. Сепак, во повеќето случаи, ова ќе биде едвај забележливо - ако воопшто.

Фановите на Freebie ќе го сакаат Mega.io. Тоа има далеку најдобриот бесплатен план на списокот. Со дарежлив Ограничување од 20 GB, ова е најмалку двојно повеќе отколку што нуди која било друга платформа. Има и дополнително долго 90-дневна гаранција за враќање на парите. 

За жал, тука не постојат доживотни планови, но вие станувате убави високи граници на своите врвни понуди.

Една одлична карактеристика обезбедена на оваа платформа е способноста за држење приватни видео повици и состаноци. Овие ќе бидат безбедни и безбедни благодарение на политиката за нулта следење на Мега. Ова е добар избор ако одржувате чести собири на интернет.

Карактеристики на Mega.io

Карактеристики на Mega.io

Еве ги врвните карактеристики што Mega.io треба да ги понуди на своите клиенти:

 • Засекогаш бесплатен план со простор од 20 GB
 • 90-дневно пари гаранција за враќање на
 • БДП во согласност
 • Сервери базирани на ЕУ
 • Од страната на клиентот AES-256 шифрирање од крај до крај
 • Шифрирање со нула знаење
 • Обезбеден е главен клуч за шифрирање
 • Двофакторска автентикација
 • мобилен стан 
 • датотека syncвртење низ уреди
 • Алатки за соработка и споделување
 • Приватни еден-на-еден онлајн состаноци и повици
 • Неограничена големина на датотека преземање и поставување
 • Масовно преземање податоци
 • Автоматска резервна копија на податоци од работната површина во облак
 • 24/7 поддршка за издавање билети преку е-пошта

Mega.io Лесно користење

Контролна табла на Mega.io

Контролната табла на Мега е уредна. Ви покажува на прв поглед колку складиште сте искористиле и колку ви останало. Користењето на платформата е лесно и многу едноставно за навигација.

Mega.io е исто така една од единствените платформи што нуди многу помош кога првпат ќе започнете. Вашата сметка е претходно вчитана со документ кој содржи водичи за поставување и користење.

Плус, кога се движите низ платформата за прв пат, добивате корисни поттикнувања да ве упатат во вистинската насока. Дефинитивно а мора да се има за не-технолошките луѓе меѓу нас!

Цени за Mega.io

Цени за Mega.io

Mega.io има засекогаш бесплатен план овозможувајќи ви да започнете без никакви финансиски трошоци. Кога сте подготвени да платите, тој нуди планови и за поединци и за бизниси:

 • Про што планирам: Од 10.66 УСД / месечно
 • Про II план: Од 21.47 УСД / месечно
 • Про III план: Од 32.21 УСД / месечно
 • Тимски бизнис план: Од 16.11 УСД / месечно

Избор на годишна наплата наместо месечни мрежи, вие а 16% попуст. Ако платите за план и одлучите дека не е за вас, Mega.io нуди a 90-дневна гаранција за враќање на парите.

ПланМесечна ценаГодишна ценаКапацитет за складирањеТрансфер квота
Слободен планN / AN / A20 GBОграничен
Про I$ 10.66 / месец$107.402 ТБ24 ТБ
Про II$ 21.47 / месец$214.81
8 ТБ96 ТБ
Про III план$ 32.21 / месец$322.2216 ТБ192 ТБ
Тимски бизнис16.11 $/месец (3 корисници)Цената, складирањето и капацитетот за пренос се прилагодливи во зависност од тоа што ви треба

Дознајте што е мега за Mega.io и пријавете се денес. Додека сте во тоа, проверете го мојот целосен преглед на Mega.io.

5. pCloud: Најдобро складирање во облак со доживотни планови

pcloud Главна страница

pCloud е уште еден европски провајдер и се наоѓа во Швајцарија. Како и ОК, Швајцарија не е дел од ЕУ; сепак, има свои закони за приватност на податоците кои се на исто ниво со GDPR.

Серверите на компанијата се завршени Луксембург и САД, па ако задоцнува услугата е грижа, не мора да се грижите за тоа овде.

pCloud карактеристики стандардно шифрирање од крај до крај. Меѓутоа, ако сакате да го израмните ова до највисоките стандарди, можете да купите дополнително шифрирање за еднократна такса од 150 долари. Ова гарантира дека вашите преноси на датотеки се безбедни од љубопитните очи колку што е можно.

Допаѓа Sync.com, pCloud исто така им обезбедува на своите претплатници неограничен план иако не е толку евтин како Sync.comе. Од друга страна, не се нуди бесплатен план.

pCloud Карактеристики

pcloud карактеристики

Еве со што добивате pCloud:

 • Доживотни и неограничени планови
 • Десетдневна гаранција за враќање на парите
 • 30-дневен бесплатен пробен период (само деловни планови)
 • Усогласеност на БДПР 
 • Локации на центри за податоци во САД или Луксембург
 • TLS/SSL шифрирање од крај до крај
 • Загарантирана приватност со нула знаење
 • 256-битна шифрирање на AES
 • Бекап на датотеки x 5 на повеќе сервери
 • Премотување на датотеката и реставрација до 30 дена
 • Двофакторска автентикација
 • Мобилна апликација за управување со датотеки во движење
 • Вграден видео плеер
 • Алатки за соработка
 • Автоматска датотека и фотографија syncИНГ
 • Пристап и кориснички дозволи

pCloud Леснотија на користење

pcloud табла

pCloud е друга платформа која користи икони на датотеки за лесна идентификација на датотеката. Сепак, сметам дека интерфејсот е малку помалку привлечен од другите. Тоа, рече, убаво е брзо да се сфати, и повеќето луѓе ќе се чувствуваат удобно со тоа прилично брзо.

Како што веќе спомнав, нема бесплатен план од pCloud, и со жална 10-дневна гаранција за враќање на парите, имате само неколку дена да одлучите дали ја сакате платформата или не. Навистина мислам pCloud може подобро овде.

pCloud Цени

pCloud нуди ценовни решенија за поединци, семејства и бизниси:

Поединци:

 • Премиум план: 49.99 долари/годишно или 199 долари/животен век
 • План Premium Plus: 199 долари/годишно или 399 долари/животен век
 • Прилагоден план: 1,190 $/животен век

Семејства:

Бизнис:

 • Бизнис план: 9.99 УСД/месец или 7.99 УСД/месечно фактурирани годишно (по корисник)
 • Професионален бизнис план: 19.98 УСД/месец или 15.98 УСД/месечно фактурирани годишно (по корисник)
ПланДоживотна ценаМесечна ценаГодишна ценаКапацитет за складирање
Премиум$199N / A$49.99500 GB
Премиум Плус$399N / A$199.992 ТБ
Семејство 2 ТБ$595N / AN / A2 ТБ
Семејство 10 ТБ$1,499N / AN / A10 ТБ
БизнисN / A$9.99 (по корисник)$95.88План од 1 ТБ
Business ProN / A$19.98$191.76неограничен

Ако сакате да додадете шифрирање од страна на клиентот (“pCloud Крипто“), бидете подготвени да платите уште 150 долари (еднократна такса). Нема достапен бесплатен план, но можете да ги искористите предностите на a 30-дена бесплатен пробен период со некој од деловните планови.

Тие што платиле имаат а десетдневна гаранција за враќање на парите.

Ако ви се допаѓа звукот на доживотен договор, пријавете се на pCloud овде. Како и секогаш, можете да го прочитате мојот непристрасен pCloud преглед тука исто.

Најчесто поставувани прашања

Што е канадската верзија на Dropbox?

Sync.com е препорачаната алтернатива за Dropbox за канадските луѓе. Има подобра безбедност и сервери со седиште во Канада.

Може ли да добијам складирање на облак во Канада бесплатно?

Повеќето даватели на складирање облак имаат бесплатен план достапен со ограничен простор. На пример, Sync.com има бесплатен план со ограничување од 5 GB, а Mega.io има бесплатен план со ограничување од 20 GB.

Дали треба да платам за складирање во облак?

Давателите на бесплатни облак складирање се проблем бидејќи не ветуваат дека ќе ги чуваат вашите приватни податоци безбедни. Платеното складирање во облак е подобрата опција бидејќи тие обично имаат гаранции и функции што ги одржуваат вашите податоци приватни, а вашите датотеки безбедни. Проверете ја мојата листа на најдобри договори за доживотно складирање на облак во 2023 година овде.

Кој провајдер за складирање облак со седиште во Канада е најдобар?

Sync.com е најдобриот провајдер за складирање облак во Канада. Се заснова на канадска почва и е во согласност со PIPEDA и GDPR, кои се строги закони за приватност на податоците.

Што е построго? PIPEDA или GDPR? 

GDPR е најстрогата легислатива за заштита на податоците во светот и бара изречна согласност од поединци за да се користат нивните лични податоци. PIPEDA е исто така сеопфатен, но прифаќа и имплицирана и изречна согласност.

Дали е подобро бесплатно или платено складирање во облак?

Платеното складирање во облак е подобро затоа што обично доаѓа со гаранции за тоа како ракуваат со вашите податоци. Обезбедувачите на бесплатно складирање се одлични, но речиси секогаш немаат приватност на податоците, плус тие имаат тенденција да следат што правите на нивниот софтвер.

Најдобро складирање во облак во Канада за 2023 година: Финални мисли

Навистина, нема потреба да трпиме слаба приватност на податоците кога има толку многу добри алтернативи таму. Секако, можете да се обратите за едно од големите имиња, како Google or Dropbox, но имајте на ум дека овие компании се придржуваат до американските закони за податоци - не строго законодавство на PIPEDA.

Но, зошто да го правите тоа кога можете да го имате најдоброто од сè? Sync.com е направен во Канада, со седиште во Канада, и има некои од најсилните ветувања за приватност на податоците. Што не треба да се допаѓа?

Треба да го проверите и најдобрите даватели на облак складирање во ОК, и Австралиски услуги за складирање облак.

ДЕЛ

Добијте 2 TB безбедно складирање во облак од 8 $/месечно

Од 8 долари месечно

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.