Најдобро складирање во облак во Австралија 2023 година

Напишано од

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Во 2023 година, пределот за складирање облак во Австралија е разновиден и конкурентен. Овој пост ви дава јасен преглед на најдобрите австралиски опции за складирање облак врз основа на безбедноста, цените и севкупната ефикасност.

Од 10.66 долари месечно

Добијте до 16% ПОПУСТ на MEGA Pro плановите

И покрај тоа што е огромна земја, Австралија често е изоставена, а тоа не е симпатичен, но изненадувачки маѓепсан див свет тоа е виновно. Секако, земјата е голема, но исто така е оддалечена и има само 25.69 милиони луѓе (мали СРЈ во споредба со населението на САД од 332 милиони).

Како таква, многу бизниси избираат да не се базираат таму и наместо тоа претпочитаат понаселени локации до кои е полесен пристап.

Ова може да претставува проблем кога обидувајќи се да пристапите до услугите долу под бидејќи тие се или недостапни или се базирани толку далеку тие се неефикасни. Прашајте кој било Австралиец кој се обидел да користи Amazon Prime во последно време. Освен ако не живеете во одредени поштенски кодови во Сиднеј или Мелбурн - вие сте на тешко место.

Истото важи и за провајдери за складирање облак во Австралија. Тие или се наоѓаат на другата страна на планетата (буквално) или се предмет на лабави закони за приватност што граѓаните на САД треба да ги трпат.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за складирање во облак. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

За среќа, постојат неколку светли примери кои даваат складирање облак со врвен квалитет за Австралијците. Во оваа статија ги откривам сите.

Важно: Имајте предвид дека овој напис ги наведува цените во УСД, а не во АУД.

TL; ДР: На прв поглед, еве ги моите омилени австралиски услуги за складирање облак:

ПровајдерПлановите чинат одДоживотни планови?Енкрипција од крај до крајБесплатен план?Најдобро за...
1. Mega.io$ 10.66 / месецНеДаДа: 20 GBНајдобро севкупно, има центри за податоци во НЗ
2. Sync.com$ 8 / месецНеДаДа: 5 GBНајдобро за неограничено складирање
3. pCloud$ 49.99 / годинаДаДаДа: 10 GBНајдобри доживотни зделки
4. Ицедрив$ 1.67 / месецДаДаДа: 10 GBНајбезбедно складирање
5. Интернкс$ 1.49 / месецДаДаДа: 10 GBНајевтино складирање на облак

Зошто да изберете австралиско складирање во облак?

Зошто да изберете австралиско складирање во облак?

Повеќето земји ја сфаќаат приватноста навистина сериозно и, како таква, имаат цврсто законодавство да се заштитат податоците на луѓето, како се чуваат и што се прави со нив. 

Во САД, пак, не постои такво нешто. Па, има малку законска регулатива, но во најмала рака е лабава. Тоа значи не знаеш што прават со твоите податоци – или на кого го продаваат.

Австралијците, од друга страна, подлежат на строгите Закон за приватност од 1988 година, кој ги штити личните податоци на поединците од погрешно ракување. Обезбедувачите на облак складирање кои работат во Австралија се обврзани со овој закон; оние што не се можат да го игнорираат.

Значи, ако користите популарен систем за складирање облак со седиште во САД, како на пр Google Вози, Dropboxили Мајкрософт OneDrive, ќе бидете разочарани кога ќе го научите тоа вашите податоци се не безбеден.

Понатаму, веќе спомнав колку е оддалечена Австралија. Па, ова влијае на брзината на избраниот провајдер за складирање облак, особено ако тие немаат сервери лоцирани во непосредна близина. Крајниот резултат за вас? А бавна, незгодна и несигурна услуга што никој не го сака.

Конечно, и покрај тоа што имаат три временски зони, сите тие се многу различни од САД. Кога Австралија го свари првото кафе во денот, САД се проѕеваат и ги облекуваат пижамите.

Зошто е ова важно? Па, Облак складирањето со седиште во САД има поддршка со седиште во САД. И додека сте на работа и се фрустрирате затоа што ви треба помош, тимот за поддршка е цврсто сместен во креветот и сонува за тропски острови. Не е многу корисно, нели?

Кои се најдобрите провајдери за складирање облак во Австралија?

За среќа, тоа е не е неопходно да се поднесуваат гореспоменатите проблеми. Постојат голем број провајдери за складирање облак кои работат во Австралија и можат да ви понудат целосна приватност, брза и сигурна услуга, осигурајте се дека можете да контактирате со некого во текот на дневните часови.

Тука се:

1. Mega.io: Најдобар австралиски провајдер за складирање облак

Mega.io: Најдобар австралиски провајдер за складирање облак

Mega.io е снабдувач на облак со седиште во Нов Зеланд што ја сфаќа приватноста и безбедноста на своите корисници крајно сериозно. И бидејќи Нов Зеланд е најблискиот сосед на Австралија, серверите не се наоѓаат премногу далеку, или.

Платформата избра да се усогласи со Општа регулатива за заштита на податоците на Европската унија (GDPR). Ова се најсилните, најцврстите закони за заштита на податоците на планетата - дури и посилни од оние во Австралија.

Понатаму, компанијата имплементирала шифрирање на податоци од крај до крај шифрирање со нула знаење. Ова значи дека е исклучително тешко за хакерите и другите навредливи да се инфилтрираат и да ги украдат вашите податоци. Тоа исто така значи дека Mega.io исто така нема знаење или видливост за вашата активност.

Една карактеристика што навистина ми се допаѓа е способноста да се остварувајте повици и одржувајте видео состаноци од платформата. Како и датотеките што ги складирате, и овие се чуваат приватни, па ако разговарате за чувствителни информации, ова е задолжително.

Mega.io го има најдобар бесплатен план на оваа листа (20 GB простор), за да можете да започнете без ризик, а неговите платени планови се исто така прилично разумни.

Сите во сите, Mega.io е солиден - и, според мое мислење, на најдобар – избор за складирање на облак во Австралија.

Карактеристики на Mega.io

Карактеристики на Mega.io

Еве ги врвните карактеристики што ги нуди Mega.io на своите клиенти:

 • Засекогаш бесплатен план со простор од 20 GB
 • 90-дневно пари гаранција за враќање на
 • Во согласност со Општа регулатива за заштита на податоци на Европската унија (GDPR)
 • Супер-лесен кориснички интерфејс
 • Од страната на клиентот AES-256 шифрирање од крај до крај: ги одржува вашите податоци безбедни и приватни
 • Шифрирање со нула знаење: Mega.io не ја снима ниту шпионира вашата активност
 • Обезбеден е главен клуч за шифрирање
 • Двофакторна автентикација за дополнителна безбедност на сметката
 • мобилен стан за управување со датотеки во движење
 • Неограничена големина на датотека преземање и поставување
 • Масовно преземање податоци
 • Автоматска резервна копија на податоци од работната површина во облак
 • датотека syncвртење низ уреди
 • Алатки за соработка и споделување
 • Приватни еден-на-еден онлајн состаноци и повици
 • 24/7 поддршка за издавање билети преку е-пошта

Mega.io Лесно користење

Контролна табла на Mega.io

Mega.io има навистина убав кориснички интерфејс кој е чист, едноставен и лесен за навигација. Вашата сметка ќе биде претходно вчитана со документ за помош за да започнете, и додека се движите низ платформата, добивате известувања и совети за да ви помогнат.

Поставувањето и преземањето датотеки беше брз и ефикасен, и, бидејќи сум уреден изрод, ми се допаѓа системот на организација и неговиот распоред.

Платформата сигурно има многу карактеристики, но нивното користење е едноставно, и ако сте заглавени, ресурсниот центар може брзо да ве води.

Цени за Mega.io

Цени за Mega.io

Mega.io има засекогаш бесплатен план овозможувајќи ви да започнете без никакви финансиски трошоци. Кога сте подготвени да платите, тој нуди планови и за поединци и за бизниси:

 • Про што планирам: Од 10.66 УСД / месечно
 • Про II план: Од 21.47 УСД / месечно
 • Про III план: Од 32.21 УСД / месечно
 • Тимски бизнис план: Од 16.11 УСД / месечно

Избор на годишна наплата наместо месечни мрежи, вие а 16% попуст. Ако платите за план и одлучите дека не е за вас, Mega.io нуди a 90-дневна гаранција за враќање на парите.

ПланМесечна ценаГодишна ценаКапацитет за складирањеТрансфер квота
Слободен планN / AN / A20 GBОграничен
Про I$ 10.66 / месец$107.402 ТБ24 ТБ
Про II$ 21.47 / месец$214.81
8 ТБ96 ТБ
Про III план$ 32.21 / месец$322.2216 ТБ192 ТБ
Тимски бизнис16.11 $/месец (3 корисници)Цената, складирањето и капацитетот за пренос се прилагодливи во зависност од тоа што ви треба

Дознајте што е мега за Mega.io и пријавете се денес. Додека сте во тоа, проверете го мојот целосен преглед на Mega.io.

2. Sync.com: Најдобро за неограничено складирање

sync-com-почетна страница

Sync.com е платформа со седиште во Канада со огромен број безбедносни карактеристики под својот појас. 

Како и Mega.io, платформата може да се пофали шифрирање од крај до крај, како и функција за шифрирање со нула знаење така што вашите податоци се чуваат безбедни додека патуваат низ сајбер просторот. Дополнително, корисниците можат да уживаат и во ветувањето за нула следење од трета страна, така што буквално никој нема да знае што правите - освен ако не му кажете.

Syncсерверите на се исклучиво со седиште во Канада, и бидејќи ова е прилично растојание од Австралија, ова е причината зошто платформата не се најде на првото место на оваа листа.

Сепак, предноста е што канадските закони за приватност се строги, но не само тоа, Sync.com исто така се придржува до GDPR, HIPAA, PIPEDA (Закон за заштита на лични информации за електронски документи), ви дава една од најсилните заштити за приватност.

Sync.com има бесплатен план на располагање, иако, со ограничување за складирање од 5 GB, не е толку дарежлив како Mega.io. Но, најголемата предност на Sync.com Дали е тоа има неограничен план за складирање облак, за да можете да испраќате датотеки до содржината на вашето срце без да се грижите за прекршување на какви било ограничувања.

Sync.com Карактеристики

sync.com карактеристики

Sync.com има многу да понуди во одделот за карактеристики:

 • Бесплатен доживотен план со простор од 5 GB
 • 30-дневно пари гаранција за враќање на
 • 99.9% време на работа SLA
 • Сервери со седиште во Канада
 • Неограничен трансфер на податоци
 • Во согласност со GDPR и HIPAA
 • Во согласност со PIPEDA
 •  Компатибилен со SOC 2 Тип 1
 • E2EE шифрирање од крај до крај
 • Шифрирање со нула знаење
 • Двофакторска автентикација
 • Нула следење од трета страна
 • Бекап на датотеки во реално време и syncИНГ
 • Мобилна апликација за користење во движење
 • Историја на датотеки и обновување
 • Алатки за соработка
 • Алатки за управување со корисници
 • 24/7 поддршка за издавање билети преку е-пошта

Sync.com Леснотија на користење

sync.com табла

на Sync.com интерфејсот е прилично јасен и едноставен. Нема комплицирани карактеристики со кои треба да се справите и сè е поставено на интуитивен начин.

Имате способност да интегрирајте ја платформата со Microsoft Office и, како таков, може да креира документи во рамките на корисничкиот интерфејс. Убав допир, си помислив.

Генерално, многу пријателски за почетници и брзо да се справите со.

Sync.com Цени

sync цените

Sync.com има шест планови на располагање - три за поединци и три за бизниси:

Индивидуални планови:

 • Бесплатен план: слободен
 • Соло основен план: 8 $/месечно фактурирани годишно
 • Соло професионален план: 20 $/месечно фактурирани годишно

Бизнис планови:

 • Стандарден план на тимови: 72 $/годишно по корисник (минимум двајца корисници)
 • Тимови неограничен план: 18 $/месец или 15 $/месечно фактурирани годишно по корисник (минимум двајца корисници)
 • План на претпријатие: Нарачана цена
ПланМесечна ценаГодишна ценаКапацитет за складирањеТрансфер квота
Слободен планN / AN / A5 GBОграничен
Соло ОсновенN / A$962 ТБнеограничен
Соло професионалец$24$2406 ТБнеограничен
Тимови СтандардN / A$721 ТБнеограничен
Тимови неограничени$18 (по корисник)$180неограниченнеограничен
ПретпријатиеНарачана цена и карактеристики

Само плановите Solo Professional и Teams Unlimited ви дозволуваат да плаќате месечно. Сите други планови мора да се плаќаат годишно.

Sync.com обезбедува целосна 30-дневна гаранција за враќање на парите. Кликнете тука за да се пријавите Syncбесплатен план на, и дознајте повеќе со читање на мојот Целосна Sync.com преглед.

3. pCloud: Најдобро складирање во облак со доживотни планови

pcloud Главна страница

pCloud се дружи во Швајцарија. Оваа мала земја се наоѓа во Европа, но не е дел од ЕУ и, како таква, не мора да се усогласува со GDPR. Наместо тоа, Швајцарија има свој сет на супер строги закони за приватност на податоците. Тоа, рече, pCloud е во согласност со швајцарските закони GDPR. 

Нејзините локациите на серверот се во Луксембург – уште помала европска земја, и САД, па иако вашето искуство ќе биде безбедно како што некогаш можело да биде, можеби не е најбрзо во целина.

pCloud нуди шифрирање од крај до крај и гаранција за приватност со нула знаење, но можете да додадете и на дополнителен слој на шифрирање за еднократна такса од 150 долари.

она што ја прави pCloud сепак навистина привлечно, е тоа опции за доживотно плаќање. Наместо да се фаќате за месечни или годишни премии, вие едноставно плати една цена еднаш. Ова го прави овој провајдер одлична вредност и ќе ви заштеди еден тон готовина на долг рок.

pCloud Карактеристики

pcloud карактеристики

Еве што pCloud платформата им дава на своите корисници:

 • Доживотни еднократни планови за плаќање
 • Десетдневна гаранција за враќање на парите
 • 30-дневен бесплатен пробен период (само деловни планови)
 • Усогласеност на БДПР 
 • Локации на центрите за податоци во САД или Луксумбург
 • TLS/SSL шифрирање од крај до крај
 • Гаранција за приватност со нула знаење
 • 256-битна шифрирање на AES
 • Пет копии на резервни копии на датотеки на различни сервери
 • Премотување на датотеката и реставрација до 30 дена
 • Двофакторска автентикација
 • Мобилна апликација за управување со датотеки во движење
 • Вграден видео плеер и стриминг
 • Алатки за соработка
 • Автоматска датотека и фотографија syncИНГ
 • Пристап и кориснички дозволи

pCloud Леснотија на користење

pcloud табла

pCloudинтерфејсот на не е толку убав или чист како другите, но сепак е прилично лесно да се заобиколи. Сите ваши опции се наоѓаат надолу од левата страна на екранот, што го прави тоа брзо да го пронајдете она што ви треба.

Ми се допаѓа и употребата на икони кои на прв поглед ви кажуваат каков тип на датотеки имате во вашиот контејнер за складирање. Тоа го прави организирање и управување со нив уште полесно.

Го посакувам тоа pCloud имаше бесплатен план или бесплатен пробен период за индивидуални планови. Повеќето луѓе сакаат да се обидат пред да купат да видат дали интерфејсот им одговара, а тоа, за жал, не е можно pCloudне-деловни клиенти.

pCloud Цени

pCloud нуди ценовни решенија за поединци, семејства и бизниси:

Поединци:

 • Премиум план: 49.99 долари/годишно или 199 долари/животен век
 • План Premium Plus: 199 долари/годишно или 399 долари/животен век
 • Прилагоден план: 1,190 $/животен век

Семејства:

 • План за 2 ТБ: 595 $/животен век
 • План за 10 ТБ: 1,499 $/животен век

Бизнис:

 • Бизнис план: 9.99 УСД/месец или 7.99 УСД/месечно фактурирани годишно (по корисник)
 • Професионален бизнис план: 19.98 УСД/месец или 15.98 УСД/месечно фактурирани годишно (по корисник)
ПланДоживотна ценаМесечна ценаГодишна ценаКапацитет за складирање
Премиум$199N / A$49.99500 GB
Премиум Плус$399N / A$199.992 ТБ
Семејство 2 ТБ$595N / AN / A2 ТБ
Семејство 10 ТБ$1,499N / AN / A10 ТБ
БизнисN / A$9.99 (по корисник)$95.881 ТБ
Business ProN / A$19.98$191.76неограничен

Ако сакате да додадете шифрирање од страна на клиентот (“pCloud Крипто“), бидете подготвени да платите уште 150 долари (еднократна такса). Нема достапен бесплатен план, но можете да ги искористите предностите на a 30-дена бесплатен пробен период со некој од деловните планови.

Тие што платиле имаат а десетдневна гаранција за враќање на парите.

Ако ви се допаѓа звукот на доживотен договор, пријавете се на pCloud овде. Како и секогаш, можете да го прочитате мојот непристрасен pCloud преглед тука исто.

4. Ицедрив: Најбезбедно складирање во облак

Icedrive е релативно лесен за карактеристиките, но исто така е светлина на цената бидејќи е една од најприфатливите опции на оваа листа. Бесплатниот план е најдарежливиот севкупно, нудејќи уредно складирање од 10 GB.

И ова е уште една платформа која е доволно љубезна нудат доживотни зделки почнувајќи од само 99 долари, иако капацитетот за складирање е поограничен од pCloudдоживотни понуди на.

Скриен во мал агол на Велс, ОК, овој провајдер има сервери лоцирани во Европа и САД. Како таков, тој е обврзан со GDPR, обезбедувајќи најголемо ниво на приватност.

Ова е одлична опција за оние со ограничен буџет; сепак, иако Icedrive тврди дека е погоден за деловна употреба, мое лично мислење е дека овој провајдер е малку премногу ограничен за поголеми организации.

Карактеристики на Icedrive

карактеристики на icedrive

Еве што добивате кога ќе се регистрирате за Icedrive:

 • Бесплатен план со ограничување од 10 GB
 • 14-дневно пари гаранција за враќање на
 • Достапни доживотни планови
 • Сервери лоцирани во Германија, ОК и САД
 • БДП во согласност
 • Енкрипција од страна на клиентот со две риби
 • Политика на нула знаење
 • Монтирање на погонот со еден клик
 • Апликација за управување со датотеки во движење
 • Алатки за соработка
 • Заштита на датотека со лозинка

Icedrive Леснотија на користење

погон на мраз

Најавувањето на Icedrive трае неколку моменти бидејќи не ви треба кредитна картичка за да започнете. Корисничкиот интерфејс не ми е најомилен - изгледа малку премногу како Windows за мој вкус. Сепак, тоа е само мое лично мислење. Совршено е во ред за користење.

Организирањето на вашите датотеки се врши со нивно кодирање во боја, што изгледа убаво, но бара да знаете што значи секоја боја!

Навистина, за гратис, не можете да се расправате со овој интерфејс. Работи добро и го прави она што го пишува на плехот. 

Цените на Icedrive

icedrive ценовниот план

Icedrive го прави едноставно со четири планови за избор:

 • Бесплатен план: слободен
 • Лајт план: 1.67 УСД/месечно платено годишно, или 99 УСД/животно
 • Профи план: 4.99 УСД/месец, 4.17 УСД/месец платен годишно или 499 УСД/живот
 • План Pro Plus: 17.99 УСД/месец, 15 УСД/месец платен годишно или 999 УСД/живот
ПланДоживотна ценаМесечна ценаГодишна ценаКапацитет за складирање
слободенN / AN / AN / A10 GB
Лајт$99N / A$199.99150 GB
на$499$4.99$50.041 ТБ
Про Плус$999$17.99$1805 ТБ

Сите платени планови имаат а 14-дневна гаранција за враќање на парите. Пријавете се за дарежливиот бесплатен план на Icedrive овде, и погрижете се да го проверите мојот целосен преглед на Icedrive.

5. Internxt: Најевтино складирање во облак во 2023 година

Internxt можеби е невозможно да се изговори, но сепак е голем конкурент како одличен австралиски обезбедувач на складирање облак. Работејќи во Европа, платформата има сервери базирани низ ЕУ, така што Усогласеноста со GDPR е загарантирана.

Исто така, Internxt ја прави приватноста и безбедноста на интернет нивен етос на компанијата и отиде во големи должини за да се осигура дека го обезбедува најдобро шифрирање и заштита на податоците пари има да понуди.

Дури и било проверени и потврдени од Securitum – многу строго и строго ревизорско тело.

Со дарежлив бесплатен план прифатливи доживотни планови, овој провајдер е подобар за оние со мали потреби за складирање. Не би рекол дека е погоден за бизнис во оваа фаза.

Една одлична карактеристика што треба да се истакне; Internxt има 24/7 разговор во живо и испраќање е-пошта. Сите останати на оваа листа обезбедуваат само е-пошта билети. Значи, ако поддршката во живо е клучна за вашите потреби, ова е она што треба да го имате.

Карактеристики на Internxt

internxt карактеристики

Што има да понуди Internxt? Еве преглед на неговите карактеристики:

 • Бесплатен план со ограничување од 10 GB
 • 30-дневно пари гаранција за враќање на
 • Достапни се доживотни планови
 • Локации на сервери базирани на ЕУ
 • Во согласност со GDPR и потврден Securitum
 • AES-256 Шифрирање од крај до крај
 • Нулта технологија на знаење
 • Бесплатни онлајн алатки за приватност на прелистување
 • Фото галерија syncИНГ
 • Неограничено испраќање на големина на датотека
 • Создавање анонимна сметка
 • Вградена вишок 
 • 24/7 разговор во живо и поддршка за е-пошта

Internxt Лесно користење

Internxt има елегантен, модерен кориснички интерфејс што изгледа одлично на секој уред. Не е лесно да се движите и да ги организирате вашите работи, благодарение на користењето икони за датотеки кои ви овозможуваат да видите што имате.

Поставување сè трае само неколку секунди и прикачував датотеки во рок од околу пет минути.

Генерално, ова е едно од подобри кориснички интерфејси Имав задоволство да пробам.

Internxt цени

internxt цени

Во моментов, Internxt има достапни планови само за индивидуална употреба, иако на својата веб-страница споменува дека наскоро планира да воведе деловни решенија. Во меѓувреме, ве очекуваат шест планови:

 • Бесплатен план: слободен
 • План од 20 GB: 1.49 $ / месец или 10.68 американски долари годишно
 • План од 200 GB: 4.99 $ / месец или 41.88 американски долари годишно
 • План за 2 ТБ: 9.99 $/месец, 107.88 $/годишно или 315.99 $/живот
 • План за 5 ТБ: 527.49 $/животен век
 • План за 10 ТБ: 1055.99 $/животен век
ПланДоживотна ценаМесечна ценаГодишна ценаКапацитет за складирање
слободенN / Aслободенслободен10 GB
20 GBN / A$ 1.49 / месец$10.6820 GB
200 GBN / A$ 4.99 / месец$41.88200 GB
2 ТБ$315.99N / AN / A2 ТБ
5 ТБ$527.49N / AN / A5 ТБ
10 ТБ$1055.99N / AN / A10 ТБ

Сите планови доаѓаат со а 30-дневна гаранција за враќање на парите. Започнете со Internxt овде денес, и не заборавајте да ги фрлите очите на мојот Internxt преглед.

Најчесто поставувани прашања

Која компанија обезбедува најдобро складирање на облак во Австралија?

Тешко е да се победи Mega.io за складирање облак во Австралија. Платформата има сервери со седиште во Нов Зеланд, е еден од најбезбедните и најсилните даватели на складирање на пазарот и се придржува до Новозеландски закони за приватност, кои имаат некои од најсилните закони за заштита на потрошувачите во светот. 

Дали вреди австралиски обезбедувач на складирање облак?

Изборот на австралиски обезбедувач на складирање облак вреди затоа што тие обезбедуваат силни ветувања за приватност на податоците, побрза и посигурна услуга и услуги на клиентите во текот на дневните часови.

Дали треба да платам за складирање во облак?

Давателите на бесплатни облак складирање се проблем бидејќи не ветуваат дека ќе ги чуваат вашите приватни податоци безбедни. Платеното складирање во облак е подобрата опција бидејќи тие обично имаат гаранции и функции што ги одржуваат вашите податоци приватни, а вашите датотеки безбедни. Проверете ја мојата листа на најдобри договори за доживотно складирање на облак во 2023 година овде.

Може ли да користам IDrive во Австралија?

IDrive е провајдер за складирање облак што може да се користи низ целиот свет, вклучително и во Австралија. Сепак, Возам има само сервери со седиште во САД и Западна Европа, што го прави помалку сигурен и побавен сервис за австралиските корисници.

Is Google Вози добра опција?

Google Drive е, се разбира, достапен во Австралија но имајте на ум дека таа е компанија со седиште во САД и затоа не мора да ги почитува строгите австралиски закони за приватност на податоците. Како такви, вашите податоци може да се користат за други цели за кои не сте свесни.

Најдобро складирање облак во Австралија во 2023 година: конечни мисли

Само затоа што Австралија е малку подалеку од патот, тоа не значи дека треба да пропуштите пристојно складирање на облак.

За среќа, провајдерите на оваа листа можат да понудат инфраструктура, приватност и услуга со врвен квалитет без кршење на банката.
Ако не сте сигурни кој да изберете, велам да започнете со мојот омилен, Mega.io; пријавете се за него слободен план и оди од таму.

Треба да го проверите и најдобрите даватели на облак складирање во ОК, И најдобри услуги за складирање облак во Канада.

ДЕЛ

Добијте до 16% ПОПУСТ на MEGA Pro плановите

Од 10.66 долари месечно

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен!
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Мојата компанија
Останете во тек! Придружете се на нашиот билтен
🙌 Вие сте (скоро) претплатени!
Упатете се до вашето сандаче за е-пошта и отворете ја е-поштата што ви ја испратив за да ја потврдите вашата адреса за е-пошта.
Мојата компанија
Вие сте претплатени!
Ви благодариме за вашата претплата. Секој понеделник испраќаме билтен со проникливи податоци.
Споделете на...