Топ алтернативи за контакт Формулар 7 за зграда WordPress Форми

in WordPress

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Без разлика дали водите онлајн бизнис, блог за начин на живот или списание WordPress, несомнено барате употреба на контакт форма. Тоа е клучна алатка која им овозможува на корисниците на вашата веб-страница да контактираат со вас. Формуларот за контакт 7 е популарен и бесплатен приклучок, но доаѓа со сериозни ограничувања. Еве ја најдобрата Контакт Форма 7 алтернативи треба да користите наместо тоа.

Една од најпопуларните форми за контакт WordPress приклучоците е Контакт Форма 7. Неговите напредни функции и достапната бесплатна верзија го направија доста популарен во своето време.

Меѓутоа, во сегашната ера на Интернет, користењето Контакт Формулар 7 може да биде тешко за многу сопственици на веб-локации кои не знаат како да користат HTML и не можат да градат или менуваат сопствени обрасци. 

Тоа е, исто така, приклучок за сложена форма чиишто поставки за конфигурација предизвикуваат различни проблеми за некои корисници. Следствено, многу WordPress корисниците денес бараат алтернатива за Контакт Формулар 7 за нив WordPress веб-страница.

TL; ДР Образецот за контакт 7 е сакан и добро познат, но може да биде сложено и збунувачки за конфигурирање. Пронајдете ги 3-те најдобри конкуренти разгледани за вас подолу. По многу размислување, анализа, и дискусија, ова се 3-те најдобри алтернативи за Контакт Форма 7 во 2024 година:

 1. WPForms ⇣ – лесен за користење, влечење и спуштање на градител на форми што ви овозможува да креирате сложени форми за неколку минути, без да треба да пишувате ниту една линија код.
 2. Нинџа форми ⇣ – лесен за користење и многу приспособлив, што го прави совршено решение за контакт форма за повеќето веб-локации.
 3. Застрашувачки форми ⇣ – креирајте формулар за само неколку минути и нема потреба од кодирање или учење HTML.

Сега, ајде да се нурнеме во прегледите на секој од нив.

Врвна контакт форма 7 алтернативи во 2024 година

Во нашата потрага по алтернативите за контакт Формулар 7, кои најмногу вреди да се разгледаат, наидовме на добар број можни замени, и бесплатни и платени верзии. Но, откако ја разгледавме ефикасноста, леснотијата на користење и перформансите, трите контактни форми за кои конечно се договоривме се WPForms, Ninja Forms и Formidable Forms.

Дали се прашувате зошто ги избравме овие формулари за контакт за да го замениме Формуларот за контакт 7? Вклучивме темелни описи и прегледи за секој од нив подолу за да ви помогнеме да одредите кој е вистинскиот за вашите потреби.

1. WPForms (Севкупно најдобро WordPress градител на контакт форма)

wp формира почетна страница

WPForms е најдобар WordPress приклучок за контакт форма. Има причина зошто WPForms е најдобар WordPress приклучок за контакт форма во моментов. Лесен е за користење, моќен е и разноврсен. Можете лесно да креирате едноставни формулари за контакт или сложени форми на повеќе страници. И со нашиот создавач на форми за влечење и пушти, создавањето форми е лесно.

Главни карактеристики

 • Најбрзиот и најлесниот создавач на форми за влечење и спуштање
 • Работи беспрекорно на мобилни, десктоп и таблети
 • Доаѓа со неколку корисни претходно изградени шаблони за форми
 • Функцијата за инстант известување ве држи во тек
 • Користи паметна условна логика за да изгради форми со високи перформанси
 • Им овозможува на корисниците да поставуваат медиуми и датотеки

Ја нагласува лесната употребливост

Ако требаше да ја припишете веќе широката и постојано растечка база на фанови на WPForms на само една од неговите карактеристики, тоа е интерфејсот со влечење и пушти што ви овозможува да визуелизирате како ќе се појави вашата форма за контакт додека ја правите .

wpforms builder

Зошто е ова важно?

Тоа е од суштинско значење, бидејќи на овој начин, нема да морате да се враќате напред-назад помеѓу конечниот изглед на вашата веб-локација и уредникот на формуларот за контакт. Има и помал прозорец за време на кој посетителите на вашата веб-локација ќе можат да ги видат промените што ги правите.

На овој начин, WPForms е идеален избор за почетници кои штотуку почнуваат да се справуваат со сопствените WordPress- веб-страница базирана.

Доаѓа со шаблони за повеќе форми

Ако не прашате нас, претходно изградените шаблони за формулари се таму каде што е за ефикасни приклучоци за формулари за контакт на WP. Надвор од основите што ги опфативме погоре, WPForms исто така ви дава опција да ги овозможите следните полиња за формулари:

 • Пауза на страница
 • Штикли
 • Ликертова скала
 • Датотека
 • Рејтинг
 • GDPR договор

и многу повеќе.

Прифаќа различни корисни додатоци

Додатоците како Stripe, PayPal, MailChimp и Drip (да именуваме само неколку) се лесно достапни за употреба со WPForms. Можете дури и да најдете додатоци со кои можете да креирате сопствени Captchas! 

wpforms додатоци

Овие додатоци не само што докажуваат дека WPForms постојано расте како суштински приклучок за контакт форма, туку го олеснуваат прилагодувањето на вашето искуство со веќе многу лесен приклучок.

Еве ја целосната листа на достапни додатоци:

 • AWeber Addon
 • Додаток за следење на кампањата
 • Додаток за формулари за разговор
 • Прилагодено додаток на Captcha
 • Капе Аддон
 • Додаток за напуштање на формуларот
 • Формулар шкафче Addon
 • Формирајте го додатокот за страници
 • Додаток за геолокација
 • GetResponse Адон
 • Mailchimp Addon
 • Додаток за офлајн форми
 • Стандарден додаток на PayPal
 • Пријави за испраќање Адон
 • Зачувајте и продолжете со додатокот
 • Брево Адон
 • Потпис Addon
 • Квадратен Аддон
 • Стрип Адон
 • Анкети и анкети Addon
 • Додаток за патување на корисници
 • Регистрација на корисник Адон
 • Запир Адон

Додаток што го сметам за навистина корисен е додатокот за анкети и анкети. Тоа ви овозможува да креирате анкети и анкети што можете да ги вметнете на страници користејќи кратенка.

wpforms анкети и анкети додаток

Добрите

 • Најпристапен приклучок за формулари за контакт со градител за влечење и спуштање
 • Доаѓа со неколку претходно изработени шаблони за формулари за ваша леснотија и погодност
 • Компатибилен со многу импресивни и вредни додатоци
 • Анкетите и анкетите може да се користат
 • Има способност да користи паметна условна логика
 • Ви овозможува да поставите форми на повеќе страници
 • Идеален избор за почетници

Конс

 • Премногу скапи во споредба со други слични приклучоци за контакт форма
 • Не доаѓа со вградени упатства
 • Бесплатната верзија на WPForms Lite доаѓа со многу ограничени карактеристики

Планови и цени на WPForms

ПланЦена годишно
Основни$49.50
Повеќе$99.50
на$199.50
Елита$299.50

Ова се ценовните планови достапни за алтернативните WPForms Формулар за контакт 7, со различен сет на функции достапни за секоја од нив (можете погледнете ја комплетната листа овде). Можете исто така да користите WPForms Lite, кој е „бесплатен засекогаш“, иако ќе имате помалку функции за избор.

Зошто WPForms е подобра алтернатива за формуларот за контакт 7

Ако сакате да се префрлите на сигурна алтернатива од Формуларот за контакт 7, за кој сте спремни да платите, WPForms е одличен избор благодарение на широкиот опсег на функции и леснотијата на користење. 

Неговиот развивач за влечење и спуштање е далеку од незгодниот и комплициран интерфејс на Контакт Формулар 7. Да не зборуваме, добивате многу повеќе опции за поле за формулари со WPForms и посеопфатен опсег на додатоци за избор како добро. И со Smart Conditional Logic, WPForms е далеку понапред во играта!

Сепак, иако WPForms доаѓа со бесплатна верзија (која ја нарече „Лајт“), плаќањето за надградените функции може да биде единствениот начин да се отклучат неговите целосни придобивки - и несомнено е еден од најскапите приклучоци за формулари за контакт за WordPress.

За најновите зделки и попусти посетете ја веб-страницата WPForms

2. Формулари на нинџа (второпласирана најдобра форма за контактирање за WordPress)

почетната страница на ninjaforms

Веројатно најстариот лесен напреден WordPress форма приклучок на пазарот денес е Нинџа форми. Како и WPForms, овие доаѓаат со влечење и спуштете конструктор на форми што го прави производството на форми да прошета низ паркот - дури и не треба да имате никакво знаење за кодирање!

Ајде да погледнеме во некои од најдобрите карактеристики што ги нуди овој приклучок.

Главни карактеристики

 • Не е потребен влез за кодирање за да работи
 • Супер непречена функционалност за создавање форма за влечење и спуштање за крајна леснотија
 • Поддржува формулари за донации и плаќања
 • Доаѓа со можности за формулари за претплата за е-пошта
 • Најголем број на интеграции за WordPress

Drag and drop WordPress Образец Градител

Како WPForms, кои ги разгледавме претходно, Нинџа Формс е исто така познат по својот супер-лесен кориснички интерфејс со создавач на формулари за влечење и спуштање. Така, дури и ако немате нула знаење за кодирање, можете лесно да успеете да ги направите вашите формулари. 

Но, доколку сте заинтересирани да правите уште поприспособени промени, можете да се качите на режимот на програмери и да ги користите вашите вештини за кодирање за да ги прикачите вашите формулари на свој начин.

градител на форми на нинџа

Доаѓа со мноштво напредни функции

Оваа CF7 алтернатива ви овозможува да поставите функционалности за прифаќање не само текст во полињата на вашата форма, туку им дозволува на посетителите на вашата страница да поставуваат датотеки, кои може да се прикачат како PDF, Microsoft Excel, па дури и Google Датотеки со листови (меѓу другите). 

Освен овие, можете дури и да креирате формулари за пријавување, анкети, формулари за нарачки, формулари за „барање понуда“ итн. Можностите се бескрајни, особено за бизнисите.

Сепак, вреди да се напомене дека многу од овие можности не може да се отклучат во самиот јадро приклучок, освен ако не сте подготвени да платите дополнително за нив. 

На пример, создавањето динамични форми со кориснички влезови користејќи условна логика е невозможно без скап додаток, но конкурентите како WPForms ви дозволуваат да користите условна логика бесплатно.

Целосна листа на додатоци на Ninja Forms:

 • Twilio
 • Управување со корисници
 • Извоз на Excel
 • Кликнете Испрати СМС
 • Поднесоци на формулари за PDF
 • Trello
 • Зачувај напредок
 • Помош за извидник
 • Создавање објава (предно објавување)
 • Гасена
 • Веб-куки
 • Формстак документи (WebMerge)
 • Запир

Ви овозможува да креирате лесни формулари за плаќање

Ова е една од најпрофитабилните карактеристики на Ninja Forms за бизниси што можеби нема да ја најдете во други приклучоци: опција за прифаќање донации и плаќања преку кредитни картички и други дигитални финансиски услуги како што се Stripe и PayPal. 

нинџа формира обрасци за плаќање

Можете да го изберете износот за претплата или плаќање или да им дозволите да одлучат колку сакаат да донираат. Се зависи од вас и сето тоа може да се направи со супериорна леснотија.

Целосно приспособливи формулари за претплата за е-пошта

Целосно приспособливиот формулар за претплата за е-пошта е уште една посебна карактеристика на овој онлајн-креатор на формулари. Растењето на вашата мејлинг листа и генерирањето на потенцијални клиенти треба да биде што е можно полесен процес. Тие нудат целосна интеграција со платформите за пошта како што се Постојан контакт, MailChimp, Монитор на кампања, итн.

Добрите

 • Имате опција да изградите мејлинг листа со MailChimp, Постојан контакт итн
 • Дозволете ви да собирате плаќања преку PayPal, Elavon, Stripe итн.
 • Работи со до 40 додатоци за да ви го олесни искуството за градење форми
 • Тоа го олеснува усогласувањето со GDPR со политиката за складирање податоци без лични податоци
 • Неколку корисни претходно изградени шаблони го прават идеален избор за почетници
 • Автоматски го усвојува вашиот WordPress дизајн на темата за беспрекорна естетска интеграција

Конс

 • Не поддржува увоз или извоз на записи од поле до/од други приклучоци за контакт форма
 • Некои контроли на теренот ќе останат скриени освен ако не го овозможите режимот на програмери

Нинџа формира планови и цени

ПланЦена годишно
Лична$49.00
Мал бизнис$99.00
Веб дизајн и развивач$199.00
Агенција$299.00

Постојат различни степени на карактеристики за изведба што можете да ги добиете во зависност од тоа за кој план ќе изберете да платите. Ти можеш дознајте повеќе за тоа овде

Но, ако не сакате да плаќате за вашиот приклучок за формулари за контакт, тоа е исто така во ред, бидејќи да, Ninja Forms доаѓа со бесплатна верзија. Ќе мора да купите додатоци што ги сакате одделно, но можете да заштедите пари со тоа што не плаќате за скапи пакети.

Зошто Ninja Forms е подобра алтернатива за контакт форма 7

Супериорноста на Ninja Forms како алтернатива за Контакт Форма 7 е сосема јасна. Покрај забележливите подобрувања во функционалноста, како што е создавачот на влечење и спуштање, добивате и опција да додадете многу напредни полиња и способности за форми кои ќе ви помогнат да генерирате подобри потенцијални клиенти на вашата веб-локација. 

Плус, опцијата за примање плаќања и донации преку толку многу различни платформи е дефинитивен бонус за бизнисите.

Исто така, ќе откриете дека ценовниот план и структурата на овој приклучок се многу пофлексибилни од другите на пазарот, што ја зголемува неговата привлечност. 

За најновите зделки посетете ја веб-локацијата Ninja Forms

3. Застрашувачки форми (Најдобри напредни функции за контакт форма)

застрашувачки форми

Одлични форми е обликувач за WordPress форми кои создаваат бранови од самиот почеток. Идеално за лични корисници и сопственици на бизниси, ова WordPress Приклучокот за контакт форма е еден од највисоко оценетите во WordPress директориум за приклучоци, без разлика дали сакате да креирате едноставна форма за контакт или напредна.

Зошто? Па, тоа е релативно лесно да се одговори. Создавањето формулари за контакт со Formidable Forms е целосно некомплицирано, но исто така ви дава слобода за тоа дали сакате да го направите едноставно или да го направите малку напредно. Прочитајте за да дознаете зошто ова е едно од нашите топ 3 WordPress приклучоци за градење форми и конкуренти на Контакт Форма 7.

Главни карактеристики

 • Може да прикажува податоци доставени од корисникот како интегрирани прегледи, на пр., списоци и директориуми
 • Повлечете и испуштете го создавачот на форми го олеснува создавањето напредни формулари за контакт
 • Создадете паметни форми со помош на условна логика
 • Нуди алатки за пресметка за непречена функционалност на е-трговија
 • Поддржува градење на формулари за плаќање
 • Ви овозможува да креирате неограничени повеќекратни формулари за контакт
 • Тоа ви овозможува да креирате динамични форми - форми кои се менуваат во зависност од внесувањето на корисникот

Широк опсег на напредни функции

Премиум верзијата на Formidable Forms е, без сомнение, една од најнапредните WordPress приклучоци за контакт форма на кои ќе наидете. 

Доаѓа со широк список на функции, како што се форми на повеќе страници, полиња со повторувачи, распоред на формулари, зачувување и продолжување и создавање графикони и графикони. Да не зборуваме, можете да креирате неограничени форми со платената верзија на Formidable Forms.

застрашувачки градител на форми

Formidable Forms исто така ви дава опција да користите условна логика за да ги насочите одговорите на вашите посетители. И ако поседувате е-трговија WordPress сајт, моќните калкулативни алатки обезбедени од овој приклучок може да ви го променат животот засекогаш!

Над 25 претходно конфигурирани шаблони

Formidable Forms е алтернатива за контакт Формулар 7 нашироко позната по своите однапред вчитани шаблони, кои може да се искористат во премиум верзијата на приклучокот за создавање форми. Дизајните се прилично импресивни: не само професионални и елегантни, туку несомнено и многу ефикасни и функционални.

застрашувачки шаблони за форми

Меѓутоа, кога станува збор за бесплатната верзија на Formidable Forms, вашите опции се прилично ограничени. Можете или да ја користите автоматски генерираната форма Контакт со нас или да ги приспособите вашите сопствени полиња во празната форма.

Компатибилен со многу корисни додатоци

Било да е тоа маркетинг преку е-пошта, плаќања или автоматизација; ќе најдете каков било додаток кој сака да го користите со Formidable Forms. До 18 додатоци се понудени на овој додаток за создавање формулари, вклучувајќи листа за пошта и повеќејазични алатки. 

И, ако изберете да го купите планот Elite, можете да го користите и Zapier, со кој можете да креирате интеграции за автоматизација. Никогаш не беше полесно да се создадат решенија фокусирани на формата.

Целосна листа на додатоци (со исклучок на 100 API и интеграции од трети страни)

 • MailChimp
 • API Webhooks
 • Запир
 • Повеќејазични форми на WPML
 • Постојана Контакт
 • MailPoet
 • AWeber
 • GetResponse
 • Hubspot
 • ActiveCampaign
 • Salesforce
 • Кампања монитор
 • Висок пораст
 • Полиланг повеќејазични форми

Добрите

 • Доаѓа со до 18 корисни додатоци
 • Врвно приспособлив HTML и над 125 куки
 • Функцијата динамично поле им дава непречено искуство на посетителите на вашата веб-страница
 • Нуди интегрирани погледи; ги конвертира записите во директориуми, списоци и календари
 • Влечете и испуштете го интерфејсот за градител на формулари, многу ви го олеснува животот
 • Има широка колекција на корисни инструктивни видеа на YouTube

Конс

 • Бесплатната верзија има минимална функционалност

Планови и цени

ПланЦена годишно
Основни$39.50
Повеќе$99.50
Бизнис$199.50
Елита$299.50

Како и кај сите WordPress приклучоци, овој исто така доаѓа со разновидна листа на карактеристики и можности во зависност од тоа колку можете да платите. Дознајте повеќе тука.

Зошто Formidable Forms е подобра алтернатива за контакт форма 7

Ако сте сопственик на бизнис кој се обидувал да направи Контакт Форма 7 да работи за нив, без сомнение сте удриле во многу ѕидови. Ако сте искрено посветени на обезбедување беспрекорно и достапно искуство за корисниците и посетителите на вашата веб-локација, потребни ви се напредни алатки за да се случи тоа, а CF7 не може да ви помогне таму.

Formidable Forms е несомнено одлична алтернатива. Дали ова значи дека треба да платите за нејзината премиум верзија? Ако имате многу напредни барања, тогаш да, дефинитивно. Сепак, не препорачуваме да ја користите неговата бесплатна верзија, бидејќи тоа може да ве разочара.

За најновите зделки посетете ја веб-страницата на Formidable Forms

Што е Контакт формулар 7?

контакт форма 7

Контакт Форма 7 е додаток кој ви овозможува да додавате онлајн формулари во вашите WordPress веб-страница, и тоа е еден од најпопуларните бесплатни додатоци што ќе ги најдете ако барате решение за формулари. Лесно е еден од најпопуларните бесплатни додатоци, но полека ја губи својата популарност поради подобрите алтернативи.

Дали треба да продолжите да го користите Формуларот за контакт 7 за вашата веб-страница? Ајде да поминеме низ брз преглед на приклучокот за да ви помогнеме да го одредите тоа.

Брзо додавање форма на веб-страница

Можеби се прашувате зошто Формуларот за контакт 7 има толку висок рејтинг ако побарувачката за алтернативи е исто така толку голема. Па, една од најдобрите работи за овој приклучок е колку брзо ви овозможува да додадете нова форма на вашата веб-страница.

Веднаш откако ќе го активирате приклучокот, однапред направен, претходно конфигуриран формулар создаден од Формуларот за контакт 7 автоматски се додава на вашата веб-локација и можете да ја вметнете на која било страница што ќе ја изберете. 

Релативно е брз и лесен бидејќи дури и не бара од вас да додавате свои податоци за контакт, освен ако не сакате да примате дојдовни пораки на различна адреса на е-пошта од онаа поврзана со вашата веб-локација.

cf7 градител на форми

Доаѓа со практични комплети полиња за форми

Ако сте нови во градењето веб-локации и не сте сигурни каков вид полиња за формулари да додадете, ќе ви бидат доста корисни полињата за формулари за претходно вчитани во Контакт Форма 7. 

Опфатени се сите основни информации што можеби ќе барате од вашите корисници да ги внесат, како и пригодни дополнителни функции како што се прилозите за датотеки.

Во моментов, Формуларот за контакт 7 ги вклучува следните полиња за формулари:

 • Текст
 • URL
 • Е-пошта
 • Број
 • Површина за текст
 • датум
 • Паѓачко мени
 • Радио копчиња
 • Штикли
 • прифаќање
 • квиз
 • Поднесете го копчето
 • Прикачувања на прилози/датотеки.

За жал, ако сакате да креирате напредни полиња за формулари кои користат условна логика, нема да можете да го направите тоа со Формуларот за контакт 7. Наместо тоа, размислете за платена алтернатива.

Комплексна употреба

Формуларот за контакт 7 е a WordPress приклучок дизајниран да се вклопи беспрекорно во најмодерните WordPress теми. Тоа, рече, кога ќе го споредите овој приклучок со некои платени, лесно е да се види каде паѓа. 

На пример, не доаѓа со копче со кое можете веднаш да вметнете формулар во избраната страница или објава.

Наместо тоа, она што треба да направите е да го копирате и залепите поврзаниот краток код за да изградите форми. Дури и ако сте способни да го направите ова, тоа несомнено го прави процесот на создавање форми многу покомплициран. 

Интерфејсот е исто така премногу едноставен и не ви дава можност да ја прегледате вашата форма додека ја креирате. Создавањето сложени обрасци не е лесно на Контакт формуларот 7.

Достапни додатоци

Можете да го подобрите вашето искуство со Формулар за контакт 7 со додатоци од трети страни, како што се Skins и Database. Овие ви помагаат да го персонализирате вашето искуство со користење на бесплатниот приклучок и го олеснуваат следењето на записите во формуларот. 

Значи, ако не сте запознаени со CSS и не сте во состојба да користите Контакт Форми 7 наместо поефикасен платен или бесплатен приклучок, таквите додатоци можат да помогнат.

Иако би било многу полесно да се користи услугата без додатоците, бидејќи тие се изложени на ризик да бидат прекинати.

Добрите

 • Релативно лесно се инсталира на повеќето WordPress сајтови
 • Приклучок за бесплатна форма; нема платени надградби
 • Доаѓа со претходно подготвени формулари за контакт за лесно додавање на која било страница/објава
 • Прифаќа додавање на различни сопствени полиња
 • Ви овозможува да додадете опција Captcha за да спречите спам
 • Може да се подобри со голем број корисни додатоци
 • Широка и разновидна база на податоци за ЧПП
 • Одличен додаток на речиси секоја модерна WordPress тема
 • Многу подобра алтернатива за Google Форми

Конс

 • Не е лесен за употреба за почетници без познавање на формата HTML или CSS
 • Потребни се додатоци од трета страна за функции како што се промена на темата и база на податоци за внесување формулари
 • Не ви дозволува да го прегледате формуларот пред да биде пополнет
 • Застарен интерфејс

Прашања и Одговори

Нашата пресуда

Откако ќе ги поминете сите наши дискусии и споредби, се надеваме дека успеавте да идентификувате соодветна алтернатива за контакт Формулар 7 за вас. 

Иако не сакаме да играме фаворити, ние сме прилично пристрасни Нинџа форми, не само за беспрекорната употреба на неговиот создавач на форми, туку и за списокот на решенија фокусирани на формата и релативно прифатлива цена. 

Ако сте сопственик на бизнис, дефинитивно би препорачале да се префрлите на било кој од нив Формулари на WP or Одлични форми, бидејќи тие се специфично насочени кон бизниси кои сакаат да поттикнат раст преку ангажман на веб-страници.

Или можете да продолжите да користите CF7 - тоа зависи целосно од вас. Но, ако сакате да си го олесните животот и да направите посетителите на вашата страница да се чувствуваат како дома, преземете една од нашите прегледани алтернативи денес; не веруваме дека ќе зажалите.

За авторот

Мет Алгрен

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

Тимот на WSR

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...