Како да креирате веб-страница за венчавки со Divi

in Градежни веб-страници

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

Уникатната веб-страница за венчавки е одличен начин да ги информирате вашите гости за сите детали од вашиот голем ден. Ги споделувате сите информации за датумот, времето, локацијата, информациите за RSVP, регистарот и повеќе. Диви е моќен WordPress тема која може да ви помогне да креирате убава и професионална веб-страница за свадби со само малку труд. Во овој блог пост, ќе објаснам како да креирате веб-страница за свадби со Divi.

89 долари/годишно или еднократно 249 долари

За ограничено време можете да добиете 10% попуст на Divi

со Divi, можете лесно и без никакво искуство со кодирање да креирате прекрасни веб-страници за свадби.

Добијте 10% денес
Диви - Најпопуларниот WordPress Тема во светот

Диви од ElegantThemes е број 1 WordPress градител на теми и визуелни страници за креирање прекрасни веб-страници без претходно знаење за кодирање. Неверојатно е лесен за користење и ќе ја отворите секоја веб-страница за кратко време. Divi е целосно приспособлив и нуди пристап до стотици претходно направени сајтови, распореди и приклучоци. Добијте 30-дневна гаранција за враќање на парите за сите купувања.

Добијте 10% попуст ДЕНЕС $89 80 долари годишно или долари249 224 $ животен векКако да креирате веб-страница за венчавки со Divi?

 1. Изберете шаблон Divi

Првиот чекор е да изберете шаблон Divi. Достапни се многу различни шаблони, па сигурно ќе најдете некој што одговара на стилот на вашата свадба. При изборот на шаблон, земете ги предвид следниве фактори:

 • Целокупниот стил на вашата свадба.
 • Боите што сакате да ги користите.
 • Карактеристики кои се важни за вас.
 1. Приспособете го вашиот шаблон

Откако ќе изберете шаблон, можете да започнете да го прилагодувате за да одговара на вашата свадба. Можете да ги менувате боите, фонтовите и сликите и да додавате или отстранувате делови. Divi го олеснува прилагодувањето на вашата веб-страница без никакво знаење за кодирање.

Еве неколку совети за прилагодување на вашиот шаблон Divi:

 • Користете слики и видеа со висок квалитет.
 • Одржувајте ја вашата веб-страница организирана и лесна за навигација.
 • Користете јасен и концизен јазик.
 • Лекторирајте ја вашата веб-страница внимателно пред да ја стартувате.
 1. Додадете содржина

Сега е време да додадете содржина на вашата веб-страница. Ова ги вклучува информациите за вашата свадба, како што се датумот, времето, локацијата, информациите за одговорот, регистарот и повеќе. Можете исто така да додавате фотографии, видеа и објави на блогови.

Тука се и некои совети за додавање содржина на вашата веб-страница на Divi:

 • Користете конзистентен стил низ вашата веб-страница.
 • Чувајте ја вашата содржина организирана и лесна за наоѓање.
 • Користете јасен и концизен јазик.
 • Лекторирајте ја вашата содржина внимателно пред да ја објавите.
 1. Стартувајте ја вашата веб-страница

Откако ќе бидете задоволни со вашата веб-страница, можете да ја стартувате. Divi го олеснува објавувањето на вашата веб-страница, за да можете веднаш да ја споделите со вашите гости.

Еве неколку примери на Divi теми кои се најпогодни за веб-страници за свадби:

 • Ава (свадба): Оваа тема е дизајнирана специјално за веб-страници за свадби. Доаѓа со голем број функции што го олеснуваат прикажувањето на деталите за вашата свадба, како што се тајмер за одбројување, регистар за свадби и блог.
 • Емери: Оваа тема е разноврсна тема што може да се користи за различни цели, вклучувајќи свадби. Доаѓа со голем број однапред направени распореди и модули кои го олеснуваат започнувањето.
 • Флораисон: Оваа тема е наменета за веб-страници за свадби кои сакаат да создадат романтичен и елегантен изглед. Доаѓа со голем број функции што го олеснуваат прикажувањето на деталите за вашата свадба, како што се слајдшоу, блог и форма за контакт.
 • Планер за венчавки: Оваа тема е наменета за планери за свадби кои сакаат да создадат веб-страница со професионален изглед. Доаѓа со голем број функции што го олеснуваат прикажувањето на вашите услуги, како што се портфолио, блог и форма за контакт.
 • ChicLuxe: Оваа тема е наменета за свадби кои сакаат да создадат луксузен и софистициран изглед. Доаѓа со голем број функции што го олеснуваат прикажувањето на деталите за вашата свадба, како што се слајдшоу, блог и форма за контакт.

Што е Диви?

изградете ја вашата веб-страница со Divi

Диви е а WordPress градител на теми и визуелни страници развиен од Elegant Themes. Тоа е моќна алатка која ви овозможува да креирате убави и професионални веб-страници. Divi доаѓа со библиотека со претходно направени распореди, модули и шаблони што можете да ги користите за да ја направите вашата веб-страница. Можете исто така да го приспособите секој аспект на вашата веб-локација, вклучувајќи ги боите, фонтовите, сликите и распоредот.

reddit е одлично место за да дознаете повеќе за ElegantThemes/Divi. Еве неколку објави на Редит кои мислам дека ќе ви бидат интересни. Проверете ги и придружете се на дискусијата!

Темата Divi и додатокот за градење страници Divi се два различни производи од Elegant Themes. Темата Divi е сè-во-едно WordPress тема која стандардно го вклучува софтверот Divi Builder. Приклучокот Divi Builder е самостоен визуелен градител на страници што ви овозможува да го користите Градителот на теми на кој било WordPress веб-страница.

Тука се и некои дополнителни работи што треба да се земат предвид при изборот помеѓу темата Divi и додатокот Divi Builder:

 • Ако сте почетник, темата Divi е добра опција бидејќи е лесна за употреба и има многу вградени функции.
 • Ако сте поискусни, приклучокот Divi Builder ви дава поголема флексибилност бидејќи можете да го користите со било кој WordPress тема.
 • Ако ви требаат многу опции за прилагодување, темата Divi е подобар избор.
 • Ако имате буџет, приклучокот Divi Builder е поприфатлива опција.

Divi е одличен избор за креирање веб-страница за венчавки бидејќи е лесно користен, многу приспособлив и лесен за мобилни телефони. Доаѓа и со голем број функции кои се специјално дизајнирани за веб-страници за свадби, како што се систем за RSVP и регистар.

Еве некои од нив карактеристики на Divi кои го прават одличен избор за креирање веб-страница за свадби:

 • Визуелен Builder: Divi Visual Builder го олеснува влечењето и пуштањето елементи за да го креирате посакуваниот распоред.
 • Претходно направени распореди: Divi доаѓа со библиотека со претходно направени распореди што можете да ги користите како почетна точка.
 • Модули: Divi доаѓа со библиотека на модули кои можете да ги користите за да додадете различни елементи на вашата веб-страница, како што се слики, видеа, текст и формулари за контакт.
 • Персонализација: Можете да го прилагодите секој аспект на вашата веб-локација, вклучувајќи ги боите, фонтовите, сликите и распоредот.
 • Пријателски на мобилен: Вашата веб-локација ќе изгледа одлично на кој било уред, без разлика дали е десктоп компјутер, лаптоп, таблет или паметен телефон.
 • SEO-пријателски: Вашата веб-локација ќе биде оптимизирана за пребарувачите, така што вашите гости ќе можат лесно да ја најдат.
 • За целосна листа на карактеристики, проверете го нашиот детален преглед на Divi

Зошто да користите Divi за да изградите веб-страница за мал бизнис?

Divi е одличен избор за парови кои сакаат да создадат веб-страница за свадби со професионален изглед, лесна за употреба и погодна за мобилни телефони. Ако барате моќен и флексибилен WordPress тема, топло ја препорачувам Диви.

Еве неколку дополнителни совети за креирање веб-страница за свадби со Divi:

 • Користете дете тема да ги заштитите вашите прилагодувања.
 • Инсталирајте го Приклучок Divi Library за да ги зачувате и повторно да ги користите вашите омилени распореди.
 • Користење на Divi Visual Builder да ја креирате вашата веб-страница без никакво знаење за кодирање.
 • Проверете Divi документација за повеќе помош и упатства.

Сè на сè, тоа креирање веб-страница за свадби со Divi е одличен начин да ги информирате вашите гости за вашиот посебен ден. Со Divi, можете лесно да креирате убава и професионална веб-локација која ќе направи вашите гости да се чувствуваат добредојдени и возбудени за вашата свадба. Не чекајте повеќе - пробајте го Divi бесплатно денес! Можете да добиете а бесплатен пробен период на Divi за 30 дена.

Референци

За авторот

Мет Алгрен

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

Тимот на WSR

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...