Список од 100+ WordPress Ресурси и алатки

in Ресурси и алатки, WordPress

Нашата содржина е поддржана од читателите. Ако кликнете на нашите врски, може да заработиме провизија. Како прегледуваме.

WordPress е мојата омилена алатка за градење веб-страници и блогови. И секако не сум единствениот кој сака WordPress. Според W3Techs WordPress овластува неверојатни 43% од сите веб-локации на Интернет.

Еве еден прилично огромен листа на топ 100 WordPress ресурси и алатки кои покриваат работи како WordPress хостинг, теми, приклучоци, оптимизација, социјални медиуми, безбедност, перформанси на брзината на страницата – до WordPress упатства и новости, кои ќе ви помогнат да станете мајстор на WordPress.

Ако сте WordPress програмер, знаете колку е важно да имате на располагање добра листа на ресурси и алатки. Затоа составивме листа на топ 100 WordPress ресурси и алатки за програмери. Оваа листа вклучува сè, од приклучоци и теми до упатства и фрагменти од код

WordPress е убедливо најпопуларниот CMS и платформа за блогирање таму. Токму сега тоа овластува 43% од сите веб-локации на Интернет (според најнова интернет статистика). Ниту еден друг CMS не се приближува.

Зошто е ова? Бидејќи WordPress е со отворен код и бесплатен, тој е робустен и разноврсен и е многу проширлив бидејќи сопствениците на сајтови можат да користат секакви приклучоци и теми за да ги приспособат сајтовите за да создадат корисни и уникатни искуства на страницата за посетителите.

Се надевам дека ви се допадна оваа огромна листа на WordPress ресурси. Опфатив и неколку други WordPress теми како што се Најбрзиот WordPress теми, WordPress пакети со теми за развивачи и WordPress приклучоци како Yoast SEO и WP Rocket кеширање. Ако имате повратни информации, корекции или предлози, слободно контактирајте ме.

За авторот

Мет Алгрен

Матијас Алгрен е извршен директор и основач на Website Rating, управувајќи со глобален тим уредници и писатели. Тој е магистер по информатички науки и менаџмент. Неговата кариера беше насочена кон оптимизација по раните искуства за развој на веб за време на универзитетот. Со повеќе од 15 години во SEO, дигитален маркетинг и веб-развивачи. Неговиот фокус ја вклучува и безбедноста на веб-страниците, потврдена со сертификат за сајбер безбедност. Оваа разновидна експертиза го поткрепува неговото лидерство во Website Rating.

Тимот на WSR

„Тимот WSR“ е колективна група на стручни уредници и писатели специјализирани за технологија, безбедност на интернет, дигитален маркетинг и развој на веб. Страсни за дигиталното царство, тие произведуваат добро истражена, прониклива и достапна содржина. Нивната посветеност на точноста и јасноста прави Website Rating доверлив извор за да останете информирани во динамичниот дигитален свет.

Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Останете информирани! Придружете се на нашиот билтен
Претплатете се сега и добијте бесплатен пристап до водичи, алатки и ресурси само за претплатници.
Можете да се откажете во секое време. Вашите податоци се безбедни.
Споделете на...